BitTorrent 4.2 - en to el translation catalogue (310 entries)

en:  , cannot restore torrent (
el: , αδυναμία αποκατάστασης torrent (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
el: Το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, αν κλείσετε όλα τα %s παράθυρα.

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
el: "%s" ήδη υπάρχει. Σκοπεύετε να δημιουργήσετε ένα πανομοιότυπο, αντίγραφο του φακέλου μέσα στον υπάρχον φάκελο;

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
el: Το "%s" ήδη υπάρχει. Θέλετε να διαλέξετε ένα διαφορετικό όνομα αρχείου;

en: % complete
el: % πλήρης

en: %.1f%% done, %s remaining
el: %.1f%% ολοκληρώθηκαν, %s απομένουν

en: %d bad
el: %d κακό

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
el: %d καταστραμένα κομμάτια+ %s σε απορριπτόμενα αιτήματα

en: %d days
el: %d ημέρες

en: %d ok
el: %d εντάξει

en: %d seconds
el: %d δευτερόλεπτα

en: %d:%02d hours
el: %d:%02d ώρες

en: %d:%02d minutes
el: %d:%02d λεπτά

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
el: %s %s του αρχείου εγκατάστασης φαίνεται να είναι κατεστραμένο ή λείπει.

en: %s Activity Log
el: %s Log ενεργειών

en: %s Error
el: %s Σφάλμα

en: %s Help
el: %s Βοήθεια

en: %s Settings
el: %s Ρυθμίσεις

en: %s already running
el: %s ήδη σε εξέλιξη.

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
el: %s βοήθεια είναι στο
    %s
    Θέλετε να πάτε εκεί τώρα;

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
el: %s χρήστες, %s διαμοιραστές. Σύνολα απο ιχνηλάτη:%s

en: %s started
el: %s ξεκίνησε

en: %s torrent file creator %s
el: %s Δημιουργός αρχείου torrent %s

en: (Directories will become batch torrents)
el: (Οι κατάλογοι θα γίνουν torrents δέσμης)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
el: (Δεν έχει καμία επίδραση εκτός αν είστε
     στο ίδιο τοπικό δίκτυο με τον tracker)

en: (global message) : %s
el: (σφαιρικό μήνυμα): %s

en: (multiple)
el: (πολλαπλάσιος)

en: (stopped)
el: (σταματημένο)

en: (trackerless torrent)
el: (torrent χωρίς ιχνηλάτη)

en: , in %d files
el: , σε %d αρχεία

en: , in one file
el: , σε ένα αρχείο

en: , will seed for %s
el: , θα διαμοιράζεται για %s

en: , will seed indefinitely.
el: , θα διαμοιράζεται επ'αόριστον.

en: 0 seconds
el: 0 δευτερόλεπτα

en: 1 day %d hours
el: 1 ημέρα, %d ώρες

en: A newer version of %s is available.
el: Υπάρχει νέα διαθέσημη έκδοση του %s.

en: Abort torrent
el: Ακύρωση torrent

en: About %s
el: Σχετικά με %s

en: Additional error when closing down due to error:
el: Επιπλέον σφάλμα στο κλείσιμο λόγο σφάλματος:

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Allocate
el: Διαθέση

en: Already downloading %s installer
el: Ήδη κατεβαίνουν %s του αρχείου εγκατάστασης

en: Always starts the torrent in _parallel
el: Πάντα αρχίζει το torrent _παράλληλα

en: Always stops the _last running torrent
el: Πάντα σταματά το _τελευταίο τρέχον torrent

en: Announce url:
el: Ανακοινώστε διεύθηνση (url):

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to remove "%s"?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αφαιρέσετε το "%s";

en: Ask where to save each new download
el: Να ερωτάσθε πού να αποθηκευτεί κάθε νέα αποφόρτωση

en: Bad UI state file
el: Λανθασμένο αρχείο κατάστασης UI

en: Bad UI state file version
el: Λανθασμένη έκδοση αρχείου κατάστασης UI

en: Beta
el: Δοκιμαστική έκδοση

en: Building torrents...
el: Δημιουργία torrents...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
el: Δεν μπορούν να τρέξουν περισσότερα από %d torrents ταυτόχρονα. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τις Συχνές Ερωτήσεις στο %s.

en: Cannot launch installer on this OS
el: Αποτυχία εκκίνησης του εφαρμοστή σε αυτή την πλατφόρμα συστήματος.

en: Change save location for
el: Αλλάξτε την τοποθεσία αποθήκευσης για

en: Change...
el: Αλλαγή...

en: Checking file sizes...
el: Έλεγχος μεγέθους αρχείων...

en: Choked
el: Πνιγμένος

en: Choose an existing folder...
el: Επιλέξτε έναν ήδη υπάρχοντα φάκελο...

en: Choose default download directory
el: Επιλογή προεπιλεγμένου καταλόγου επιφόρτωσης

en: Choose...
el: Επιλέξτε...

en: Client
el: Τερματικό

en: Comments:
el: Σχόλια:

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Corrupt data in
el: Αλλοιωμένα δεδομένα σε

en: Could not delete cached %s file:
el: Αδυναμία διαγραφής του cached %s αρχείου:

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
el: Αποτυχία εύρεσης κατάλληλης τοποθεσίας αποθήκευσης για τον %s %s εφαρμοστή.

en: Could not get latest version from %s
el: Αποτυχία ανάκτησης της καινούργιας έκδοσης απο %s

en: Could not load saved state:
el: Αδυναμία φόρτωσης αποθηκευμένης κατάστασης:

en: Could not parse new version string from %s
el: Αποτυχία προσπέλασης έκδοσης παραμέτρου από %s

en: Could not remove fastresume file after failure:
el: Αδυναμία αφαίρεσης αρχείου γρήγορης επαναφοράς λόγο σφάλματος:

en: Could not save UI state:
el: Αδυναμία αποθήκευσης κατάστασης UI:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
el: Αποτυχία έναρξης του TorrentQueue, δες παραπάνω για σφάλματα.

en: Could not write fastresume data:
el: Αδυναμία εγγραφής δεδομένων επαναφοράς:

en: Could not write file
el: Αδυναμία εγγραφής αρχείου

en: Couldn't open %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα %s

en: Create a new folder...
el: Δημιουργία νέου φακέλου...

en: Current down: %s
el: Τρέχον κάτω: %s

en: Current up: %s
el: Τρέχον πάνω: %s

en: DSL 768k up
el: DSL 768k ανέβασμα

en: DSL/cable 128k up
el: DSL/cable 128k ανέβασμα

en: DSL/cable 256k up
el: DSL/cable 256k ανέβασμα

en: Decrease
el: Μείωση

en: Directory exists!
el: Ο φάκελος υπάρχει!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
el: Διανεμημένα αντίγραφα: %d;Επόμενο: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
el: Θέλετε να τερματίσετε την %s και να εγκαταστήσετε την καινούργια έκδοση, %s, τώρα;

en: Do you want to remove all of them?
el: Θέλετε να τα αφαιρέσετε όλα;

en: Do you want to remove it?
el: Θέλετε να το αφαιρέσετε;

en: Donate
el: Κάντε δωρεά

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Done building torrents.
el: Η δημιουργία των torrents ολοκληρώθηκε.

en: Done, %s uploaded
el: Ολοκληρώθηκε, %s επιφορτώθηκε

en: Done, share ratio: %d%%
el: Ολοκληρώθηκε, μοιραζόμενη αναλογία: %d%%

en: Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Download _later
el: Αποφόρτωση_αργότερα

en: Download _now
el: Άμεση Αποφόρτωση

en: Download rate
el: Ρυθμός αποφόρτωσης

en: Downloading
el: Αποφορτώνει

en: Enter the URL of a torrent file to open:
el: Δώστε την διεύθηνση (URL) για το άνοιγμα αρχείου torrent:

en: Enter torrent URL
el: Δώστε την διεύθηνση (URL) του torrent

en: Error building torrents:
el: Σφάλμα στη δημιουργία των torrents:

en: Error reading file
el: Σφάλμα ανάγνωσης αρχείου

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Failed to create or send command through existing control socket.
el: Αποτυχία δημιουργίας ή αποστολής εντολής μέσω της υπάρχουσας υποδοχής ελέγχου.

en: Failed to send command through existing control socket.
el: Αποτυχία αποστολής εντολής μέσω της υπάρχουσας υποδοχής ελέγχου.

en: File exists!
el: Το αρχείο υπάρχει!

en: File name:
el: Όνομα αρχείου:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Files in "%s"
el: Αρχεία στο "%s"

en: Finished
el: Τέλος

en: Firewalled/NATted
el: Πίσω απο πυρότοιχο (Firewalled)/NATted

en: Frequently Asked Questions:
el: Συχνές ερωτήσεις:

en: Go
el: Εκκίνηση

en: Have you donated?
el: Κάνατε δωρεά;

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: IP to report to the tracker:
el: IP για αναφορά στον tracker:

en: ISO Language code to use
el: κωδικός γλώσσας ISO για χρήση

en: Increase
el: Αύξηση

en: Info for "%s"
el: Πληροφορίες για "%s"

en: Info hash:
el: Πληροφορία hash:

en: Initial startup
el: Αρχική εκκίνηση

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
el: Ενεργοποίηση κατεβάσματος αρχείων χωρίς την χρήση ιχνηλάτη

en: Install Python 2.3 or greater
el: Εγκαταστήστε την Python 2.3 ή μια πιο πρόσφατη έκδοσή του

en: Install new %s now?
el: Εγκατάσταση καινούργιας έκδοσης %s τώρα;

en: Interested
el: Ενδιαφερόμενος

en: Invalid state file (bad entry)
el: Αρχείο άκυρης κατάστασης (λανθασμένη εισαγωγή)

en: Invalid state file (duplicate entry)
el: Αρχείο άκυρης κατάστασης (διπλή εισαγωγή)

en: Invalid state file contents
el: Άκυρα περιεχόμενα κατάστασης αρχείου

en: KB/s down
el: KB/s κατέβασμα

en: KB/s est. peer download
el: KB/s περίπου αποφόρτωσης ανα χρήστη

en: KB/s up
el: KB/s ανέβασμα

en: Length
el: Μήκος

en: Look for available port:
el: Κοίταξε για διαθέσιμες θύρες:

en: MB downloaded
el: MB αποφορτώθηκαν

en: MB uploaded
el: MB επιφορτώθηκαν

en: Make
el: Εκτέλεση

en: Make _new torrent
el: Δημιουργία _νέου torrent

en: Make torrent file for this file/directory:
el: Δημιουργία αρχείου torrent για αυτό αρχείο ή κατάλογο:

en: Maximum upload rate:
el: Μέγιστη ταχύτητα αποστολής:

en: Misc
el: Διάφορα

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
el: Πολλαπλά αφάλματα έχουν προκύψει. Πατήστε ΕΝΤΑΞΕΙ για να δείτε το ιστορικόσφάλματος.

en: NA
el: ΝΑ

en: Network
el: Δίκτυο

en: Never download
el: Να μην γίνει ποτέ αποφόρτωση

en: New %s version available
el: Καινούργια διαθέσιμη έκδοση %s

en: No finished torrents
el: Κανένα ολοκληρωμένο torrent

en: No torrent file available for %s %s installer.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο αρχείο torrent για τον %s %s εφαρμοστή

en: No torrents
el: Δεν υπάρχουν torrents

en: Nodes (optional):
el: Δικτυακές συσκευές (προαιρετικό):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
el: Δεν γίνεται η εκκίνηση του torrent επειδή ήδη συμπλήρωσε τις ρυθμίσεις του για το πότε να στματήσει να διαμοιράζει το πιο πρόσφατο ολοκληρωμένο torrent.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
el: Δεν γίνεται η εκκίνηση του torrent επειδή ήδη συμπλήρωσε τις ρυθμίσεις που υπάρχουν για το πότε να τερματίσει την διαμοίραση του και επειδή υπάρχουν ήδη άλλα torrents που περιμένουν στην ουρά για εκκίνηση.

en: Open directory
el: Άνοιγμα καταλόγου

en: Open torrent _URL
el: Άνοιγμα torrent _URL

en: Open torrent:
el: Άνοιγμα torrent:

en: Optimistic upload
el: Αισιόδοξη επιφόρτωση

en: Option
el: Επιλογή

en: Paused
el: Παύση

en: Peer ID
el: Ταυτότης χρήστη

en: Peers for "%s"
el: Χρήστες για "%s"

en: Piece size:
el: Μέγεθος μέρους:

en: Pieces:
el: Κομμάτια:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
el: Κομμάτια: %d σύνολο, %d πλήρης, %d μερικώς, %d ενεργό (%d κενό)

en: Previous down: %s
el: Προηγούμενος κάτω: %s

en: Previous up: %s
el: Προηγούμενος πάνω: %s

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
el: Το κείμενο ράβδου προόδου είναι πάντα μαύρο
     (απαιτεί επανεκκίνηση)

en: PyGTK 2.4 or newer required
el: Απαιτεί το PyGTK 2.4 ή μια πιο πρόσφατη έκδοσή του

en: Re_start
el: Επαν_εκκίνηση

en: Remove all finished torrents?
el: Αφαίρεση όλων των ολοκληρωμένων torrents?

en: Remove this torrent?
el: Αφαίρεση αυτού του torrent;

en: Remove torrent
el: Αφαίρεση torrent

en: Resume downloading
el: Eπανέναρξη του κατεβάσματος

en: Running
el: Εν λειτουργία

en: Running normally
el: Σε κανονική λειτουργία

en: Save in:
el: Αποθήκευση στο:

en: Save location for
el: Αποθήκευση τοποθεσίας για

en: Save log in:
el: Αποθήκευση του log στο:

en: Save new downloads in:
el: Αποθήκευση νέων αποφορτώσεων στο:

en: Saving
el: Αποθηκεύεται

en: Search for torrents
el: Έρευνα για torrents

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
el: Διαμοίραση / σπορά torrent: Μέχρι το ποσοστό να φτάσει [_] % ή για [_] λεπτά, όποιο από τα δυο επέλθει πρώτο.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
el: Διαμοιρασμός/σπορά όλων των ολοκληρωμένων τόρρεντ επάπειρον, μέχρις την ακύρωση τους απο τον χρήστη

en: Seed indefinitely
el: Διαμοίραση/σπορά επ'αόριστον

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
el: Διαμοίραση/σπορά τελευταίου torrent: Μέχρι το ποσοστό να φτάσει [_] %.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
el: Διαμοιρασμός/σπορά του τελευταίου ολοκληρωμένου τόρρεντ επάπειρον, μέχρις την ακύρωση τους απο τον χρήστη

en: Seeding
el: Διαμοίραση / Σπορά

en: Select a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Select a folder
el: Επιλέξτε ένα φάκελο

en: Share ratio: %0.02f%%
el: Μοιραζόμενη αναλογία:%0.02f%%

en: Show file list
el: Εμφάνιση καταλόγου αρχείων

en: Show/Hide _finished torrents
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη_ολοκληρωμένων torrent

en: Snubbed
el: Επιπληγμένος

en: Start seeding
el: Εκκίνηση διαμοίρασης

en: Starting additional torrents manually:
el: Εκκίνηση επιπλέον torrent χειροκίνητα:

en: Stop running torrent?
el: Να σταματήσει το torrent;

en: Temporarily stop all running torrents
el: Παύση όλων των torrents

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
el: Ευχαριστούμε για τη δωρεά! Για να ξανακάνετε δωρεά, επιλέξτε "Δωρεά" από το μενού "Βοήθεια".

en: Thanks!
el: Ευχαριστούμε!

en: There are %d finished torrents in the list.
el: Υπάρχουν %d ολοκληρωμένα torrent στη λίστα.

en: There are no finished torrents to remove.
el: Δεν υπάρχουν ολοκληρωμένα torrent για αφαίρεση.

en: There is one finished torrent in the list.
el: Υπάρχει ένα ολοκληρωμένο torrent στη λίστα.

en: This is not a valid torrent file. (%s)
el: Αυτό δεν είναι έγκυρο αρχείο torrent. (%s)

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
el: Αυτό το torrent (ή ένα με τα ίδια περιεχόμενα) είναι ήδη ενεργό.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
el: Αυτό το torrent (ή ένα με τα ίδια περιεχόμενα) ήδη περιμένει να ενεργοποιηθεί.

en: Torrent _info
el: _Πληροφορίες torrent

en: Torrent in unknown state %d
el: Torrent σε άγνωστη κατάσταση %d

en: Torrent info
el: Πληροφορίες torrent

en: Torrent name:
el: Όνομα torrent:

en: Total size:
el: Συνολικό μέγεθος:

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
el: Μη υποστηριζόμενη έκδοση αρχείου κατάστασης UI (ίσως από νεώτερη έκδοση του client)

en: Upload rate
el: Ρυθμός επιφόρτωσης

en: Usage: %s
el: Χρήση:%s

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
el: Χρήση τρεπόμενων δικτύων βιβλιοθηκών για συνδέσεις. 1 για χρήση, 0 για μη χρήση, -1 για αυτόματη χρήση

en: Use _DHT:
el: Χρήση _DHT (μη κεντρικού δικτύου):

en: Use _tracker:
el: Χρήση _ιχνηλάτη:

en: Value
el: Τιμή

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: Visit help web page?
el: Επίσκεψη ιστοσελίδας βοήθειας;

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ:Η αλλαγή αυτών των ρυθμίσων
    μπορεί να αποτρέψει %s από το να λειτουργήσει σωστά.

en: Waiting
el: Αναμονή

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
el: Καλωσήρθατε στη νέα έκδοση %s. Κάνατε δωρεά;

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
el: Πρόκειται να αρχίσετε το "%s". Θέλετε επίσης να διακόψετε τη λειτουργία του τελευταίου torrent;

en: You are using %s, and the new version is %s.
el: Χρησιμοποιείτε την %s και η νέα έκδoση είναι %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
el: Μπορείτε να βρείτε την νεότερη έκδοση στο 
     %s

en: You have uploaded %s to this torrent.
el: Έχετε επιφορτίσει %s σε αυτό το torrent.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
el: Το ποσοστό διαμοίρασης σας του torrent είναι %d%%.

en: _Abort
el: _Αποβολή

en: _About
el: _Σχετικά με

en: _Asks each time
el: _Να ερωτώμαι κάθε φορά

en: _Change location
el: _Αλλαγή τοποθεσίας

en: _Donate
el: _Κάντε δωρεά

en: _File
el: _Αρχείο

en: _File list
el: _Λίστα αρχείου

en: _Finish
el: Τέλος

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Host
el: _Oικοδεσπότης

en: _Log
el: _Ιστορικό

en: _Open directory
el: Άνοιγμα _καταλόγου

en: _Open torrent file
el: _Άνοιγμα αρχείου torrent

en: _Pause/Play
el: _Παύση/Αναπαραγωγή

en: _Peer list
el: Κατάλογος _Χρηστών

en: _Port
el: _Θύρα

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Remind me later
el: Υπενθυμίστε το μου αργότερα

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Resize window to fit
el: _Επαναρύθμιση παραθύρου

en: _Seed indefinitely
el: _Διαμοίραση/Σπορά επ'αόριστον

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: _View
el: _Εμφάνιση

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
el: Διεύθυνση ενδιάμεσου διακομιστή προς χρήση απο τον ιχνηλάτη

en: bad peer
el: κακή σύνδεση με χρήστη

en: banned
el: αποκλεισμένος

en: building
el: δημιουργία

en: cannot restore state completely
el: Αδυναμία πλήρους αποκατάστασης της κατάστασης

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
el: η κωδικοποίηση χαρακτήρων χρησημοποιείται στο τοπικό σύστημα φακέλων. Αν αφεθεί κενό, θα εντοπιστεί αυτόματα. Ο αυτόματος εντοπισμός δεν λειτουργεί σε εκδόσεις του python παλιότερες της 2.3

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
el: Διακοπή συνδέσεων με το RST και αποφυγή τροπη σε TCP TIME_WAIT

en: deprecated, do not use
el: Ανεπιθύμητο. Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε.

en: dialup
el: Σύνδεση μέσω τηλεφώνου

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
el: Ο κατάλογος όπου τα μεταβλητά δεδομένα όπως πληροφορίες γρήγορης εκκίνησης ή η κατάσταση GUI αποθηκεύονται. Προεπιλέγεται στον υποκατάλογου "δεδομένα"  του καταλόγου διαμόρφωσης bittorrent.

en: display advanced user interface
el: Προβολή διεπαφής για προχωρημένους

en: do not connect to several peers that have the same IP address
el: Απαγόρευση σύνδεσης σε πολλαπλά τερματικά που έχουν την ίδια διεύθηνση

en: drag into list to resume
el: σύρτε στον κατάλογο για επανάληψη

en: drag into list to seed
el: σύρατε στην λίστα για διαμοίραση

en: drag to reorder
el: Σύρετε για επαναδιάταξη

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
el: Ενεργοποίηση λύσης στο πρόβλημα αργής ανάγνωσης απο τον δίσκο στο λειτουργικό σύστημα BSD

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
el: Όνομα αρχείου ή υποκαταλόγου για σώσιμο των τόρρεντ. Εάν μείνει κενό ο χρήστης θα ερωτάται κάθε φορά

en: how many bytes to query for per request.
el: Πόσα bytes να ζητηθούν ανά αίτηση

en: how many bytes to write into network buffers at once.
el: πόσα bytes να γράφονται στην λανθάνουσα μνήμη του δικτύου

en: ip to bind to locally
el: Τοπική διαδικτυακή διεύθηνση

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
el: Διαδυκτιακή διεύθηνση IP προς αναφορά στον διακομιστή (σημαντικό μόνον εάν βρίσκεσται στο ίδιο δίκτυο με τον διακομιστή)

en: local
el: τοπικός

en: log cleared
el: το log διεγράφει

en: log saved
el: το log αποθηκεύτηκε

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
el: Μέγιστος ρυθμός ανεβάσματος kb/δευτ. Για ανέβασμα χωρίς όρια βάλτε 0

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
el: Μέγιστο αποδεκτό μέγεθος κωδικοποίησης. Μεγάλες τιμές μειώνουν την ταχύτητα

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
el: Μέγιστο μέγεθος πληροφορίας προς αποστολή στα άλλα τερματικά. Εάν υπάρξει μεγαλύτερη αίτηση η σύνδεση θα κλείσει

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
el: Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων συνδέσεων

en: maximum port to listen on
el: Μέγιστος αριθμός θύρας προς χρήση

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
el: Μέγιστη περίοδος μεταξύ υπολογισμών ρυθμού σποράς

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
el: Περίοδος μεταξύ διαδοχικών υπολογισμών ταχυτήτων ανεβάσματος και κατεβάσματος

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
el: Μέγιστος χρόνος μεταξύ ανακοινώσεων

en: minimum number of peers to not do rerequesting
el: ελάχιστος αριθμός τερματικών για την μή αναζήτηση νέων

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
el: η μικρότερη θύρα προς χρήση. Σε περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμη θα χρησιμοποιηθεί η επόμενη μεγαλύτερη θύρα

en: minutes to wait between requesting more peers
el: Λεπτά αναμονής πριν την αναζήτηση νέων τερματικών

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
el: Αριθμός συνδέσεων μετά τις οποίες η προταιρεότητα αλλάζει απο τυχαία σε ανα σπανιότητα

en: number of peers at which to stop initiating new connections
el: μέγιστος αριθμός τερματικών

en: number of seconds to pause between sending keepalives
el: Αριθμός δευτερολέπτων μεταξύ αποστολής σήματος ότι το τερματικό είναι ενεργό

en: ok
el: εντάξει

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
el: Διακοπή συνδέσεων που αποστέλουν λάθος δεδομένα επανηλλημένως

en: remote
el: μακρινός

en: right-click for menu
el: Kάντε δεξί κλικ για εμφάνιση του μενού

en: seconds between updates of displayed information
el: Καθυστέριση μεταξύ ανανεώσεων σε δευτερόλεπτα

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
el: Χρόνος σε δευτερόλεπτα μεταξύ ελέγχων για νεκρές συνδέσεις

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
el: Χρόνος σε δευτερόλεπτα μεταξύ κλεισίματος ανενεργών συνδέσεων

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
el: Μέγιστος χρόνος αναμονής πριν την διακύρηξη της σύνδεσης ώς κεκορεσμένης

en: seeding
el: διαμοίραση

en: shut down
el: κλείσιμο

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
el: Αντικατάσταση: Αντικατάσταση του τρέχωντος τόρρεντ με το νέοΠρόσθεση: Παράλληλη εκτέλεση των τόρρεντΕρώτηση: Ρώτα τον χρήστη κάθε φορά

en: start downloader in paused state
el: Έναρξη με τα τόρρεντ σε παύση

en: starting at port:
el: αρχίζοντας απο την θύρα:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
el: Μέγιστος αριθμός ανοικτών αρχείων εντός ενός τόρρεντ. Για την μη επιβολή ορίου βάλτε 0.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
el: Μέγιστος χρόνος σποράς ενός ολοκληρομένου τόρρεντ

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
el: Ελάχιστος λόγος ανεβάσματος/κατεβάσματος επι τοις εκατό, προς επίτευξη πρίν την παύση σποράς/διαμοιρασμού του τελευταίου τόρρεντ. 0 σημαίνει κανένα όριο

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
el: Ελάχιστος λόγος ανεβάσματος/κατεβάσματος επι τοις εκατό,προς επίτευξη πριν την παύση της σποράς/διαμοιρασμού. 0 σημαίνει κανένα όριο

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
el: Αριθμός ανεβασμάτων προς ικανοποίηση

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
el: Το συγκεκριμένο torrent δεν θα επανεκκινήσει σωστά με την επανεκκίνηση του client.

en: whether to check hashes on disk
el: Έλεγχος εγκυρότητος των εισερχόμενων πληροφοριών στον σκληρό δίσκο

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
el: Αριθμός φανερής θύρας εάν είναι διαφορετικός απο την τοπική θύρα εισόδου του τερματικού

en: wrong format of %s - %s
el: λάθος format %s - %s
