BitTorrent 4.2 - en to cs translation catalogue (472 entries)

en: 
    EXCEPTION:
cs: 
    VÝJIMKA:

en: 
    run with no args for parameter explanations
cs: 
    Spusťte bez ?args? parametrů pro vysvětlení

en:     (%s) %s - %s peers %s seeds %s dist copies - %s dn %s up
cs: (%s) %s - %s stahujících %s sdílejících %s distr. kopií - %s dovnitř %s ven

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
cs: # IP Vysílaná Stahovaná dokončená rychlost

en:  , cannot restore torrent (
cs: , nelze obnovit torrent (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
cs: Uzavření všech %s oken by mělo vyřešit váš problém.

en:  is not a directory
cs: není adresář

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
cs: "%s" již existuje. Chcete vytvořit stejně pojmenovaný adresář uvnitř tohoto adreáře?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
cs: "%s" již existuje. Chcete použít jiný název souboru?

en: % complete
cs: % hotovo

en: %.1f%% done, %s remaining
cs: %.1f%% dokončeno, %s zbývá

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
cs: %.3f (%.1f MB ven / %.1f MB dovnitř)

en: %d bad
cs: %d špatně

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
cs: %d špatných částí + %s ve zrušených požadavcích

en: %d days
cs: %d dní

en: %d distributed copies (next: %s)
cs: %d distribuovaných kopií (další: %s)

en: %d ok
cs: %d v pořádku

en: %d seconds
cs: %d vteřin

en: %d seen now
cs: %d nyní viděno

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
cs: Doposud %d, navíc %d distribuovaných kopií (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
cs: %d viděn,plus %d distribuované kopie(%s)

en: %d:%02d hours
cs: %d:%02d hodin

en: %d:%02d minutes
cs: %d:%02d minut

en: %s %s - decode %s metainfo files
cs: %s %s - rozpoznáno %s metainfo souborů

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
cs: Instalátor %s %s se zdá být poškozený nebo chybí.

en: %s Activity Log
cs: Protokol aktivit %s

en: %s Error
cs: Chyba %s

en: %s Help
cs: %s Nápověda

en: %s Settings
cs: Nastavení %s

en: %s already running
cs: %s je již spuštěn

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
cs: %s nápověda je na 
    %s
    Chcete navštívit tuto stránku již nyní?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
cs: %s stahujících, %s sdílejících uživatelů. Celkem z trackeru: %s

en: %s started
cs: %s spuštěn

en: %s torrent file creator %s
cs: %s vytvářeč souborů torrent %s

en: (Directories will become batch torrents)
cs: (Adresáře se stanou skupinou torrentů)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
cs: (Tato volba nemá žádný efekt, je-li
    tracker na stejné síti jako vy)

en: (global message) : %s
cs: (globální zpráva): %s

en: (multiple)
cs: (vícenásobné)

en: (stopped)
cs: (zastaveno)

en: (trackerless torrent)
cs: (torrent bez trackeru)

en: , in %d files
cs: , v %d souborech

en: , in one file
cs: , v jednom souboru

en: , will seed for %s
cs: , bude sdílen do %s

en: , will seed indefinitely.
cs: , bude sdílen natrvalo.

en: ... successful
cs: ... úspěšný

en: 0 seconds
cs: 0 vteřin

en: 1 day %d hours
cs: 1 den %d hodin

en: <unknown>
cs: <neznámé>

en: A newer version of %s is available.
cs: Je k dispozici novější verze %s .

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
cs: Minulá instance BT nebyla pořádně vyčištěna. Pokračuji.

en: Abort torrent
cs: Zrušit torrent

en: About %s
cs: O programu %s

en: Additional error when closing down due to error:
cs: Dodatečná chyba při uzavírání kvůli chybě:

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Allocate
cs: Vyhradit

en: Already downloading %s installer
cs: Už staženo %s instalátoru

en: Always starts the torrent in _parallel
cs: Vždy spustí torrent _souběžně

en: Always stops the _last running torrent
cs: Vždy zastaví _poslední spuštěný torrent

en: Announce url:
cs: Oznamující adresa:

en: Apply
cs: Použít

en: Apr
cs: Duben

en: Are you sure you want to remove "%s"?
cs: Jste si naprosto jisti, že chcete odstranit "%s"?

en: Ask where to save each new download
cs: Vždy se zeptat, kam uložit nové stahováni

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
cs: Pokus stáhnout beztrackerový torrent s vypnutým beztrackerovým klientem.

en: Aug
cs: Srpen

en: Bad UI state file
cs: Špatný soubor se stavy uživatelského rozhraní

en: Bad UI state file version
cs: Špatná verze souboru se stavy uživatelského rozhraní

en: Bad file path component:
cs: Chyba v části cesty k souboru:

en: Building torrents...
cs: Vytváří se torrenty...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
cs: Nelze spustit více než %d torrentů najednou. Více informací viz často kladené dotazy (FAQ) na: %s.

en: Cannot launch installer on this OS
cs: Nelze spustit instalátor na tomto operačním systému

en: Change save location for
cs: Změnit adresář pro ukládání na

en: Change...
cs: Změnit...

en: Check your port range settings.
cs: Přezkoumejte vaše nastavení rozsahu portů.

en: Checking file sizes...
cs: Zjišťuje se velikosti souborů...

en: Choked
cs: Zanesený

en: Choose an existing folder...
cs: Zvolte existující adresář...

en: Choose default download directory
cs: Zvolte standardní adresář pro stahování

en: Choose...
cs: Zvolte...

en: Client
cs: Klient

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
cs: Zkomprimováno: %i Nezkomprimováno: %i

en: Connection
cs: Připojení

en: Corrupt data in
cs: Poškozená data v

en: Could not acquire global mutex lock for controlsocket file!
cs: Nemohu získat globální mutex zámek pro soubor kontrolního socketu!

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
cs: Nemohu přejmenovat soubor/adresář "%s" do utf-8 (%s). Buď je převzaté kódování systému souborů "%s" špatné nebo název souboru obsahuje špatné bajty.

en: Could not create application data directory!
cs: Nemohu vytvořit adresář pro data aplikace!

en: Could not create control socket:
cs: Nelze vytvořit řídící socket:

en: Could not delete cached %s file:
cs: Nelze odstranit úložiště %s souboru:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
cs: Nelze stáhnout nebo otevřít
    %s
    Zkuste použít internetový prohlížeč pro stáhnutí torrent souboru.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
cs: Nelze najít vhodné dočasné umístění pro uložení %s %s instalátoru

en: Could not find an open port!
cs: Nemohu najít žádný otevřený port!

en: Could not get latest version from %s
cs: Nelze získat poslední verzi z %s

en: Could not load fastresume data: %s.
cs: Nemohu načíst data pro rychlé obnovení: %s.

en: Could not load saved state:
cs: Nelze načíst uložený stav:

en: Could not open a listening port: %s.
cs: Nemohu otevřít naslouchající port: %s.

en: Could not open a listening port: %s.
cs: Nemohu otevřít naslouchající port: %s.

en: Could not parse new version string from %s
cs: Nelze analyzovat textový řetězec nové verze v %s

en: Could not permanently save options:
cs: Nemohu permanentně uložit volby:

en: Could not read %s
cs: Nelze přečíst %s

en: Could not remove fastresume file after failure:
cs: Nemohu odstanit soubor rychlého obnovení po selhání:

en: Could not save UI state:
cs: Nelze uložit stav uživatelského rozhraní:

en: Could not send command:
cs: Nelze zaslat příkaz:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
cs: Nelze spustit TorrentQueue, viz chyby výše.

en: Could not write fastresume data:
cs: Nemohu zapsat data pro rychlé obnovení:

en: Could not write file
cs: Nelze zapsat soubor

en: Couldn't open %s
cs: Nelze otevřít %s

en: Create a new folder...
cs: Vytvořit novou složku...

en: Current down: %s
cs: Aktuální stahování: %s

en: Current up: %s
cs: Aktuální odesílání: %s

en: DSL 768k up
cs: DSL, odesílání 768 kB

en: DSL/cable 128k up
cs: Kabel DSL, odesílání 128 kB

en: DSL/cable 256k up
cs: Kabel DSL, odesílání 256 kB

en: Dec
cs: Prosinec

en: Decrease
cs: Snížit

en: Directory exists!
cs: Adresář existuje!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
cs: Distribuovaných kopií: %d; Další: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
cs: Ukončit %s a instalovat novou verzi, %s, nyní?

en: Do you want to remove all of them?
cs: Chcete je všechny odstranit?

en: Do you want to remove it?
cs: Chcete ho odstranit?

en: Donate
cs: Podpořte vývoj finanční částkou, klepněte zde

en: Done
cs: Dokončeno

en: Done building torrents.
cs: Dokončeno vytváření torrentů.

en: Done, %s uploaded
cs: Dokončeno, odesláno %s

en: Done, share ratio: %d%%
cs: Dokončeno, poměr odeslání/stažení je: %d%%

en: Done.
cs: Dokončeno.

en: Download
cs: Stahování

en: Download _later
cs: Stáhnout _později

en: Download _now
cs: Stáhnout _teď

en: Download rate
cs: Rychlost stahování

en: Downloading
cs: Stahuje se

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: ETA in %d:%02d:%02d
cs: ETA v %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
cs: Zadejte URL otevíraného souboru torrent:

en: Enter torrent URL
cs: Zadejte URL torrentu.

en: Error building torrents:
cs: Chyba při vytváření torrentů:

en: Error handling accepted connection:
cs: Chyba v řízení povoleného připojení:

en: Error reading .torrent file:
cs: Chyba čtení souboru .torrent:

en: Error reading config:
cs: Chyba čtení konfigurace:

en: Error reading file
cs: Chyba při čtení souboru

en: Error!
cs: Chyba!

en: Failed
cs: Chyba

en: Failed to create or send command through existing control socket.
cs: Nepovedl se vytvořit nebo odeslat příkaz přes existující kontrolní socket.

en: Failed to send command through existing control socket.
cs: Nepovedlo se odeslat příkaz přes existující kontrolní socket.

en: Feb
cs: Únor

en: File exists!
cs: Soubor již existuje!

en: File name:
cs: Název souboru:

en: File/directory name "%s" contains reserved unicode values that do not correspond to characters.
cs: Soubor/jméno složky "%s" obsahuje rezervované hodnoty unicode to neodpovídá znakům

en: Filename
cs: Název souboru

en: Files in "%s"
cs: Soubory v "%s"

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
cs: Kódování systému souborů "%s" není podporováno v této verzi

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
cs: Systém kódování souborů '%s' není podporován. Použije se 'ascii'.

en: Finished
cs: Dokončeno

en: Firewalled/NATted
cs: Použit firewall/NAT

en: Frequently Asked Questions:
cs: Často kladené dotazy (FAQ):

en: Fri
cs: Pátek

en: Global mutex already created.
cs: Globální mutex již byl vytvořen.

en: Go
cs: Přejít

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
cs: Musím ukončit aplikaci kvůli odpadávání TCP stack. Prosím přečtěte si často kladené dotazy (FAQ) na %s

en: Have you donated?
cs: Přispěli jste již na vývoj?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
cs: Jak pojmenovávat stažené torrenty: 1: použít název souboru torrent (bez .torrent); 2: použít název zakódovaný v souboru torrent; 3: vytvořit adresář s názvem podle souboru torrent (bez .torrent); 4: jestliže název souboru torrent (bez .torrent) a název  zakódovaný v souboru torrent jsou stejné, použijte název způsob 1 či 2), jinak vytvořte adresář, jako ve způsobu 3; VAROVÁNÍ: možnosti 1 a 2 mohou přepsat soubory bez varování a mohou způsobovat bezpečnostní problémy.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
cs: IO Chyba: Není dostatek místa na disku, nebo nemůžu vytvořit tak velký soubor:

en: IP address
cs: Adresa IP

en: IP to report to the tracker:
cs: Adresa IP odeslaná trackeru:

en: ISO Language code to use
cs: Kód ISO jazyka, který se má použít

en: Increase
cs: Zvýšit

en: Info for "%s"
cs: Info o "%s"

en: Info hash:
cs: Informativní hash:

en: Initial startup
cs: První spuštění

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
cs: Inicializovat beztrackerový klient. Toto musí být povoleno pro stahování beztrackerových torrentů.

en: Install Python 2.3 or greater
cs: Nainstalujte Python 2.3 nebo novější

en: Install new %s now?
cs: Instalovat nový %s hned?

en: Interested
cs: Zaujatý

en: Invalid state file (bad entry)
cs: Neplatný stavový soubor (špatný záznam)

en: Invalid state file (duplicate entry)
cs: Neplatný stavový soubor (duplicitní záznam)

en: Invalid state file contents
cs: Neplatný stav obsahu souboru

en: Jan
cs: Leden

en: Jul
cs: Červenec

en: Jun
cs: Červen

en: KB/s down
cs: kB/s - stahování

en: KB/s est. peer download
cs: kB/s prům. stahování stahujícího

en: KB/s up
cs: KB/s - odesílání

en: Length
cs: Délka

en: Look for available port:
cs: Najít přístupné porty:

en: MB downloaded
cs: MB staženo

en: MB uploaded
cs: MB odesláno

en: Make
cs: Vytvořit

en: Make _new torrent
cs: Vytvořit _nový torrent

en: Make torrent file for this file/directory:
cs: Vytvořit soubor torrent pro tento soubor/adresář:

en: Mar
cs: Březen

en: Maximum upload rate:
cs: Maximální odchozí rychlost:

en: May
cs: Květen

en: Misc
cs: Různé

en: Mon
cs: Pondělí

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
cs: Objevilo se několik chyb. Stisknutím OK zobrazte protokol chyb.

en: NA
cs: Není použito

en: Network
cs: Síť

en: Never download
cs: Nikdy nestahovat

en: New %s version available
cs: Ke stažení je k dispozici nová verze %s.

en: No finished torrents
cs: Žádné dokončené torrenty

en: No torrent file available for %s %s installer.
cs: K dispozici není žádný torrent pro %s %s instalátor.

en: No torrents
cs: Žádné torrenty

en: Nodes (optional):
cs: Uzly (volitelné):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
cs: Torrent se nespustí, protože již splnil podmínky určené v nastavení pro zastavení sdílení.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
cs: Torrent se nespustí, protože ostatní torrenty čekají na spuštění a tento již splnil podmínky určené v nastavení pro zastavení sdílení.

en: Nov
cs: Listopad

en: Oct
cs: Říjen

en: Open directory
cs: Otevřít adresář

en: Open torrent _URL
cs: Otevřít _URL torrentu

en: Open torrent:
cs: Otevřít torrent:

en: Optimistic upload
cs: Optimistické odesílání

en: Option
cs: Volba

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Peer ID
cs: ID stahujícího

en: Peers for "%s"
cs: Stahující pro "%s"

en: Piece size:
cs: Velikost části:

en: Pieces:
cs: Části:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
cs: Částí: %d celkem, %d dokončeno, %d částečně, %d aktivních (%d prázdné)

en: Previous down: %s
cs: Předchozí stahování: %s

en: Previous up: %s
cs: Předchozí odesílání: %s

en: Problem connecting to tracker -
cs: Problém s připojováním na tracker -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
cs: Problém během připojování na tracker, gethostbyname() selhal -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
cs: Indikátor průběhu je vždy černý
    (vyžaduje se restart aplikace)

en: PyGTK 2.4 or newer required
cs: Je vyžadován PyGTK 2.4 nebo novější

en: Python 2.2.1 or newer required
cs: je potřeba Python 2.2.1 nebo novější

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
cs: Python selhal při autodetekci kódování systému souborů. Použije se 'ascii' .

en: Re_start
cs: _Restart

en: Remove all finished torrents?
cs: Odstranit všechny dokončené torrenty?

en: Remove this torrent?
cs: Odstranit tento torrent?

en: Remove torrent
cs: Odebrat torrent

en: Resume downloading
cs: Obnovit stahování

en: Running
cs: Spuštěný

en: Running normally
cs: Běží normálně

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
cs: SYSTÉMOVÁ CHYBA - GENEROVÁNA VÝJIMKA

en: Sat
cs: Sobota

en: Save in:
cs: Uložit v:

en: Save location for
cs: Adresář pro uložení

en: Save log in:
cs: Uložit protokol do:

en: Save new downloads in:
cs: Ukládat nová stahování do:

en: Saving
cs: Ukládá se

en: Search for torrents
cs: Hledat torrenty

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
cs: Sdílet kompletní torrenty: dokud poměr sdílení nedosáhne [_] procent nebo po dobu [_] minut, podle toho, co nastane dříve.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
cs: Sdílet všechny stažené torrenty natrvalo(dokud uživatel sdílení ručně nezastaví)

en: Seed indefinitely
cs: Sdílet bez omezení doby trvání

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
cs: Sdílet poslední úplně stažený torrent: dokud poměr sdílení nedosáhne [_] procent.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
cs: Sdílet poslední stažený torrent natrvalo (dokud uživatel sdílení ručně nezastaví)

en: Seeding
cs: Sdílí se jako kompletní zdroj

en: Select a file
cs: Zvolte soubor

en: Select a folder
cs: Zvolte adresář

en: Sep
cs: Září

en: Share ratio: %0.02f%%
cs: Poměr odesílání/stahování: %0.02f%%

en: Show file list
cs: Zobrazit seznam souborů

en: Show/Hide _finished torrents
cs: Zobrazit/Skrýt _dokončené torrenty

en: Size
cs: Velikost

en: Snubbed
cs: Ignorovaný

en: Start seeding
cs: Spouští se sdílení

en: Starting additional torrents manually:
cs: Další torrenty se spouští ručně:

en: Stop running torrent?
cs: Zastavit spuštěný torrent?

en: Sun
cs: Neděle

en: Temporarily stop all running torrents
cs: Dočasně pozastavit všechny spuštěné torrenty

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
cs: Inicializace GUI v textovém módu selhala, nelze provést.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
cs: Děkujeme za finanční příspěvek! Pokud budete chtít přispět znovu, zvolte "Přispějte na vývoj" v nabídce "Nápověda".

en: Thanks!
cs: Děkujeme!

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
cs: Znaková sada použitá na místním souborovém systému ("%s") neumí reprezentovat všechny znaky použité v názvu(ech) souborů tohoto torrentu. Jména byla změněna oproti originálu.

en: There are %d finished torrents in the list.
cs: V seznamu je %d dokončených torrentů.

en: There are no finished torrents to remove.
cs: Nejsou žádné dokončené torrenty pro odstranění.

en: There is one finished torrent in the list.
cs: V seznamu je jeden dokončený torrent.

en: These errors occurred during execution:
cs: Tyto chyby se vyskytly během provádění:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
cs: Tento .torrent soubor byl vytvořen špatným nástrojem a má nesprávně zakódované hodnoty znaků, které neodpovídají žádnému znaku. Některé nebo všechny z názvů souborů se proto mohou zobrazit odlišně než autor .torrent souboru zamýšlel.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
cs: Tento .torrent soubor byl vytvořen špatným nástrojem a má nesprávně zakódované názvy souborů. Některé nebo všechny z názvů souborů se proto mohou zobrazit odlišně než autor .torrent souboru zamýšlel.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
cs: Tento .torrent soubor byl vytvořen špatným nástrojem a má nesprávně zakódované názvy souborů. Názvy přesto mohou být správné.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
cs: Toto stahovací rozhraní potřebuje standardní modul Pythonu "curses", který bohužel není přirozenou součástí instalace Windows. Je však částí implementace Pythonu pod Cygwinem, který lze spustit na všech Win32 systémech (www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
cs: Toto není platný soubor torrent. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
cs: Zdá se to být stará verze Pythonu, která nepodporuje detekci kódování systému souborů. Předpokládá se 'ascii'.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
cs: Tento torrent (nebo jiný se stejným obsahem) již je spuštěn.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
cs: Tento torrent (nebo jiný se stejným obsahem) již čeká na spuštění.

en: Thu
cs: Čtvrtek

en: Too many arguments - %d maximum.
cs: Příliš mnoho parametrů - maximálně %d.

en: Torrent _info
cs: _Informace o torrentu

en: Torrent in unknown state %d
cs: Torrent je v neznámém stavu %d

en: Torrent info
cs: Informace o torrentu

en: Torrent name:
cs: Název torrentu:

en: Torrents
cs: Torrenty

en: Total size:
cs: Celková velikost:

en: Totals:
cs: Součty:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
cs: Oznámení trackeru ještě stále není dokončeno %d vteřín po spuštění

en: Tue
cs: Úterý

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
cs: Nepodporovaná verze souboru se stavy uživatelského rozhraní (z novější verze klientu?)

en: Upload
cs: Vysílání

en: Upload rate
cs: Rychlost odesílání

en: Usage: %s
cs: Použití: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
cs: Použití: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
cs: Použití: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
cs: Použít pokroucené síťové knihovny pro síťové spojení."1" znamená použít,"0" znamená nepoužít,"-1" zapne automatickou detekci a dá přenost pokroucené

en: Use _DHT:
cs: Použít _DHT:

en: Use _tracker:
cs: Použít _tracker:

en: Value
cs: Hodnota

en: Version %s
cs: Používáte verzi: %s

en: Visit help web page?
cs: Navštívit webovou stránku nápovědy?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
cs: UPOZORNĚNÍ: Změna těchto nastavení může způsobit
    ,že %s přestane fungovat správně.

en: Waiting
cs: Čekám

en: Warning:
cs: Varování:

en: Wed
cs: Středa

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
cs: Vítá Vás nová verze %s. Přispěli jste již na vývoj?

en: Will perform full hash check.
cs: Proběhne kompletní hash kontrola.

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
cs: Chystáte se spustit "%s". Chcete zastavit poslední spuštěný torrent?

en: You are using %s, and the new version is %s.
cs: Používáte verzi %s a nová verze je %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
cs: Poslední verzi můžete získat vždy z 
    %s

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
cs: Nemůžete specifikovat název .torrent souboru když vytváříte více torrentů najednou

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
cs: Nemůžete použít současně --save_as a --save_in

en: You have uploaded %s to this torrent.
cs: Již jste vyslali %s do tohoto torrentu.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
cs: Stále ještě můžete pro stahování použít "bittorrent-console"

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
cs: Můžete stále používat "btdownloadheadles.py" pro stahování.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
cs: Váš poměr sdílení pro tento torrent je %d%%.

en: _Abort
cs: _Zrušit

en: _About
cs: _O aplikaci

en: _Asks each time
cs: Vždy se _zeptat

en: _Change location
cs: _Změnit cílovou složku

en: _Donate
cs: _Přispějte na vývoj

en: _File
cs: _Soubor

en: _File list
cs: _Seznam souborů

en: _Finish
cs: _Dokončit

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Host
cs: _Název hostitele

en: _Log
cs: _Protokol

en: _Open directory
cs: _Otevřít adresář

en: _Open torrent file
cs: _Otevřít soubor torrent

en: _Pause/Play
cs: _Pozastavit/Spustit

en: _Peer list
cs: Seznam _stahujících

en: _Quit
cs: _Ukončit aplikaci

en: _Remind me later
cs: _Upozornit později

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: _Resize window to fit
cs: _Změnit velikost okna na vyhovující

en: _Seed indefinitely
cs: _Sdílet na neurčito

en: _Settings
cs: _Nastavení

en: _View
cs: _Zobrazit

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
cs: adresa proxy HTTP používaná pro připojení k trackerům

en: archive size:
cs: velikost archivu:

en: bad data from tracker -
cs: špatná data z trackeru -

en: bad peer
cs: špatný stahující

en: banned
cs: zakázaný

en: building
cs: vytváří se

en: cannot restore state completely
cs: nelze úplně obnovit předchozí stav

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
cs: znakové kódování použité v místním souborovém systému. Pokud není vyplněno, bude kódování detekováno automaticky. Automatická detekce nefunguje s pythonem starším než 2.3

en: checking existing file
cs: kontrola existujícího souboru

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
cs: ukončit spojení s RST a zabránit stavu TCP TIME_WAIT

en: comment:
cs: poznámka:

en: connecting to peers
cs: připojování ke stahujícím

en: default tracker name
cs: výchozí název trackeru

en: deprecated, do not use
cs: toto není schválené, nepoužívat

en: dest:
cs: cíl:

en: dialup
cs: vytáčené připojení

en: directory name: %s
cs: jméno adresáře: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
cs: Adresář pro vyhledání souborů .torrent  (částečně opakovatelný)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
cs: adresář, kde se budou ukládat soubory obsahující informace o rychlém obnovení torrentu a stavový soubor uživatelského rozhraní. Výchozí adresář je "data" v adresáři s nastavením BitTorrentu.

en: display advanced user interface
cs: zobrazit rozhraní pro zkušeného uživatele

en: dl speed:
cs: rychlost dovnitř:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
cs: nepřipojovat ke stahujícím se stejnou adresou IP

en: done checking
cs: kontrola ukončena

en: download complete!
cs: stahování dokončeno!

en: download failed:
cs: stahování selhalo:

en: download rate:
cs: rychlost stahování:

en: download succeeded
cs: stahování proběhlo úspěšně

en: download to:
cs: stáhnout do:

en: downloading
cs: stahování

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
cs: stahování %d kusů,mělo %d úlomků,%d z %d kusů dokončeno

en: drag into list to resume
cs: přetáhněte torrent myší do seznamu, chcete-li pokračovat

en: drag into list to seed
cs: přetáhněte torrent myší do seznamu, chcete-li ho sdílet

en: drag to reorder
cs: přetáhnutím myší uspořádejte jinak

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
cs: povolit provizorní řešení při chybě v knihovně BSD, které velmi zpomalí čtení souborů

en: error(s):
cs: chyby:

en: error:
cs: chyba:

en: error:
cs: chyba:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
cs: chyba: %s
    spusťte bez ?args? pro vysvětlení

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
cs: název souboru (pro torenty obsahující jeden soubor) nebo název adresáře (pro skupinové torrenty) pro uložení torrentu po jiným názvem, a tím nahradit původní název. Podívejte se také na --save_in

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
cs: název souboru (pro jednosouborové torrenty) nebo název adresáře (pro dávkové torrenty) pro ukládání torrentu, který přepíše výchozí název uvedený v torrentu. Viz. také --save_in, pokud to není nikde uvedeno, uživatel bude dotázán na místo uložení

en: file name: %s
cs: jméno souboru: %s

en: file size:
cs: velikost souboru:

en: file size:
cs: velikost souboru:

en: file:
cs: soubor:

en: files:
cs: soubory:

en: finishing in %d:%02d:%02d
cs: dokončení v %d:%02d:%02d

en: how many bytes to query for per request.
cs: na kolik bajtů se dotázat pro jeden požadavek.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
cs: kolik bajtů zapsat najednou do vyrovnávací paměti sítě

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
cs: kolikrát zkusit zda stahující je za NAT (0 = nezkouštet)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
cs: jak často prohledávat složku torrentů (v sekundách)

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
cs: pokud má hodnotu nepravda (false), vytvořte místo oznámeného URL torrent bez trackeru, použijte spolehlivý uzel ve tvaru <ip_adresa>:<port> nebo použijte prázdný řetězec, aby se načetly určité uzly z vaší směrovací tabulky

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
cs: pokud je nenulové, nastaví hodnotu TOS pro spojení stahujících na tuto hodnotu

en: ip to bind to locally
cs: IP, která se má nastavit jako místní

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
cs: Adresa IP odeslaná trackeru (tato volba nemá žádný efekt, je-li tracker ve stejné síti jako vy)

en: killed by IO error:
cs: ukončeno IO chybou:

en: killed by OS error:
cs: ukončeno chybou OS:

en: killed by internal exception:
cs: ukončeno vnitřní vyjímkou:

en: local
cs: místní

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
cs: Místní adresář, do kterého budou ukládány všechny stahované torrenty. Torrenty obsahující jeden soubor budou uloženy přímo do tohoto adresáře, torrenty o více souborech do podadresáře (jeho název bude převzat z názvu souboru .torrent souboru). Podívejte se také na --save_as.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
cs: definuje adresář, do kterého budou stahované torrenty ukládány pod názvem předepsaným hodnotou --saveas_style. Pokud není tato hodnota vyplněna, bude každý torrent uložen do adresáře, jehož název bude převzat z názvu příslušného souboru .torrent.

en: log cleared
cs: Protokol vymazán

en: log saved
cs: Protokol uložen

en: lost server socket
cs: ztracen socket serveru

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
cs: maximální rychlost odesílání v kB/s, 0 nenastaví žádný limit

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
cs: Nejvyšší přijatelná délka kódování předpony - větší hodnoty přeruší spojení.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
cs: maximální délka části k zaslání stahujícím, ukončit připojení, je-li přijat větší požadavek

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
cs: maximální povolený počet připojení, po překročení budou další připojení okamžitě ukončena

en: maximum port to listen on
cs: maximální port, na kterém se má naslouchat

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
cs: maximální časový interval odhadu aktuálního poměru sdílení

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
cs: maximální časový interval odhadu  aktuální hodnoty odesílání a stahování

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
cs: maximální doba čekání mezi pokusy oznámení, pokud jsou stále chybná:

en: maxport less than minport - no ports to check
cs: maximální port je větší než minimální port - žádné porty ke zjišťování

en: metainfo file: %s
cs: metainfo soubor: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
cs: minimální počet stahujících pro nezasílání nového požadavku

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
cs: minimální port, na kterém se má naslouchat, přičítá se, je-li nedostupný

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
cs: minimální čas ve vteřinách kdy se cache může označit jako staré a spláchnout

en: minimum time it must have been since the last flush to do another one
cs: minimální časové rozpětí ve vteřinách mezi splachováním cache

en: minutes to wait between requesting more peers
cs: minut čekání mezi požadavky více stahujících

en: no torrents
cs: žádné torrenty

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
cs: počet stahování, od kterých se má přepínat z náhodného na nejbližší první

en: number of peers at which to stop initiating new connections
cs: počet stahujících, u kterého se zastaví navazování nových spojení

en: number of seconds to pause between sending keepalives
cs: počet sekud přestávky mezi udržováním odesílání

en: ok
cs: v pořádku

en: old announce for %s: %s
cs: staré oznámení pro %s:%s

en: only allow downloads for .torrents in this dir (and recursively in subdirectories of directories that have no .torrent files themselves). If set, torrents in this directory show up on infopage/scrape whether they have peers or not
cs: povolit stahování .torrent souborů které jsou pouze v tomto adresáři a podaresářích (krom adresářů vytvořené torrenty). Pokud je toto nastaveno, torrenty z tohoto adresáře zobrazují na informační stránce jestli mají uživatele či ne

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
cs: oo (%.1f MB ven / %.1f MB dovnitř)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
cs: volitelný čitelný komentář pro vložení do .torrent

en: optional target file for the torrent
cs: volitelný cílový soubor pro torrent

en: peer status:
cs: stav stahujícího uživatele:

en: peers:
cs: Vrstvy

en: percent done:
cs: procent dokončeno:

en: piece %d failed hash check, re-downloading it
cs: část %d neprošla hash kontrolou, znovu jí stahuji

en: progress:
cs: průběh:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
cs: odmítnout další připojení z adres s poškozenými nebo záškodnickými stahujícími, kteří posílají nesprávné údaje

en: rejected by tracker -
cs: odmítnuto trackerem -

en: remote
cs: vzdálený

en: removing %s
cs: odstraňování %s

en: right-click for menu
cs: stisknutím pravého tlačítka zobrazíte nabídku

en: saving:
cs: ukládání:

en: seconds between updates of displayed information
cs: sekund mezi aktualizací zobrazovaných informací

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
cs: sekund čekání mezi zjišťováním, zda některé navázané připojení nebylo ukončeno z důvodů překročení časového limitu

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
cs: sekund čekání mezi uzavíráním socketů, kterými nebylo nic přijato

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
cs: počet sekund čekání na příchozí data, než bude spojení považováno za neprůchodné

en: seed status:
cs: Stav sdílení

en: seeds:
cs: sdílené zdroje:

en: share rating:
cs: rychlost sdílení:

en: sharing:
cs: sdílení:

en: shut down
cs: vypnout

en: shutting down
cs: vypíná se

en: size:
cs: velikost:

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
cs: určuje jak se má aplikace zachovat když uživatel ručně zkusí spustit jiný torrent: "nahradit" znamená vždy zaměnit běžící torrent novým, "přidat" znamená vždy souběžné spuštění torrentu a "zeptat se" znamená vždy se zeptat uživatele.

en: start downloader in paused state
cs: spouštět stahovač v pozastaveném stavu

en: starting at port:
cs: začít na portu:

en: status:
cs: stav:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
cs: maximální počet souborů ve vícesouborovém torrentu, které jsou otevřené najednou, 0 znamená bez omezení. Zabrání se tím vyčerpání popisovačů souborů.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
cs: maximální počet minut před ukončením sdílení zcela staženého torrentu

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
cs: Maximální počet současně odesílaných souborů. Bude-li zadána hodnota -1 bude zvolen ideální počet v závislosti na hodnotě --max_upload_rate (maximální datová propustnost směrem ven). Automatická nastavení bývají dostatečně účinná, pouze pokud probíhá jediné stahování torrentu v jednom okamžiku.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
cs: nejnižší hodnota poměru odesláno/staženo v procentech, po dosažení bude zastaveno sdílení posledního torrentu. 0 znamená bez limitu.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
cs: nejnižší hodnota poměru odesláno/staženo v procentech, po dosažení bude zastaveno sdílení. 0 znamená bez limitu.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
cs: počet odesílání, které vyplnit velmi optimistickými uvolňováními

en: time left:
cs: zbývající čas:

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
cs: torrent nebude restartován správně během restartu klientu

en: tracker announce url: %s
cs: oznamovací adresa trackeru: %s

en: trackerless nodes:
cs: nodů bez trackeru:

en: ul speed:
cs: rychlost ven:

en: unknown key
cs: neznámý klíč

en: upload rate:
cs: rychlost odesílání:

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
cs: ovlivní, zda se bude program dotazovat uživatele na umístění stahovaných souborů

en: whether to add entries to the log for nat-check results
cs: přidávat do záznamu výsledky zkoušek zda je uživatel za NAT

en: whether to check hashes on disk
cs: zda kontrolovat hashe na disku

en: whether to display diagnostic info to stdout
cs: ovlivní, zda budou zobrazovány diagnostická hlášení a informace do standardního výstupu (stdout)

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
cs: zda zobrazovat celou cestu nebo obsah torrentu pro každý torrent

en: which power of two to set the piece size to
cs: na jakou mocninu dvou se má nastavit velikost kusu

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
cs: port viditelný zvenčí, je-li jiný než místní, na kterém klient naslouchá

en: you must specify a .torrent file
cs: musíte blíže určit soubor .torrent
