BitTorrent 4.2 - en to ca translation catalogue (577 entries)

en: 
    EXCEPTION:
ca: 
    EXCEPCIÓ:

en: 
    run with no args for parameter explanations
ca: 
    funcionen sense arguments per a les explicacions dels paràmetres

en:     (%s) %s - %s peers %s seeds %s dist copies - %s dn %s up
ca: (%s) %s - %s usuaris %s seeds %s còpies distribuïdes - %s baixada %s pujada

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
ca: # IP Pujada Baixada Finalitzats Velocitat

en:  (defaults to
ca: (per defecte és

en:  , cannot restore torrent (
ca: , no es pot restaurar el torrent (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
ca: Si tanqueu totes les finestres del %s pot ser que es resolgui el problema.

en:  Message from the tracker:
ca: Missatge del tracker:

en:  is not a directory
ca: no és un directori

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
ca: "%s" ja existeix. Voleu crear un directori idèntic a dins del directori existent?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
ca: "%s" ja existeix. Voleu triar un altre nom per al fitxer?

en: # Log Started:
ca: # Log iniciat:

en: # Log reopened:
ca: # Log reobert:

en: # Shutting down:
ca: # S'està tancant

en: % complete
ca: % completat

en: %.1f%% done, %s remaining
ca: %.1f%% fet, manquen %s

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
ca: %.3f (%.1f MB de pujada / %.1f MB de baixada)

en: %d bad
ca: %d incorrecte

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
ca: %d peces dolentes + %s en peticions rebutjades

en: %d days
ca: %d dies

en: %d distributed copies (next: %s)
ca: %d de còpies distribuïdes (següent: %s)

en: %d ok
ca: %d correcte

en: %d seconds
ca: %d segons

en: %d seen now
ca: %d vistos

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
ca: %d vistos, més %d de còpies distribuïdes (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
ca: %d vistos ara, més %d còpies distribuïdes(%s)

en: %d:%02d hours
ca: %d:%02d hores

en: %d:%02d minutes
ca: %d:%02d minuts

en: %s %s - decode %s metainfo files
ca:  %s %s - descodificar %s fitxers de meta-informació

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
ca: Sembla que l'instal·lador %s %s està fet malbé o no hi és.

en: %s Activity Log
ca: Registre d'activitat de %s

en: %s Error
ca: Error %s

en: %s Help
ca: Ajuda del %s

en: %s Settings
ca: Configuració de %s

en: %s already running
ca: %s ja es troba actiu

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
ca: L'ajuda per a %s es troba a
    %s
    Voleu anar-hi ara?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
ca: %s usuaris, %s llavors. Total del rastrejador: %s

en: %s started
ca: %s començat

en: %s torrent file creator %s
ca: Creador de fitxers torrent %s %s

en: (Directories will become batch torrents)
ca: (Els directoris es convertiran en torrents per lots)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
ca: (No té cap efecte si no és que us trobeu
    a la mateixa xarxa local que el rastrejador.)

en: (global message) : %s
ca: (missatge global) : %s

en: (multiple)
ca: (múltiple)

en: (stopped)
ca: (aturat)

en: (trackerless torrent)
ca: (torrent sense rastrejador)

en: **warning** %s has errors
ca: **avís** %s conté errors

en: **warning** %s is a duplicate torrent for %s
ca: **avís** %s és un torrent duplicat per %s

en: **warning** could not redirect stdout to log file:
ca: **avís** No s'ha pogut redireccionar el stdout al fitxer log:

en: **warning** could not reopen logfile
ca: **avís** No s'ha pogut tornar a obrir el fitxer log

en: **warning** specified favicon file -- %s -- does not exist.
ca: **avís** El fitxer "favicon" especificat (%s) no existeix.

en: **warning** statefile %s corrupt; resetting
ca: **avís** El fitxer d'estat %s està fet malbé; es procedirà a reiniciar

en: , in %d files
ca: , en %d fitxers

en: , in one file
ca: , en un fitxer

en: , will seed for %s
ca: , s'escamparà durant %s

en: , will seed indefinitely.
ca: , s'escamparà indefinidament.

en: --check_hashes 0 or fastresume info doesn't match file state (missing data)
ca: La informació de --check_hashes 0 o de fastresume (represa ràpìda) no coincideix amb el estat del fitxer (falten dades)

en: ... successful
ca: ...ha finalitzat correctament

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: 1 day %d hours
ca: 1 dia i %d hores

en: <unknown>
ca: <desconegut>

en: A newer version of %s is available.
ca: Hi ha disponible una versió més recent de %s.

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
ca: Hi ha una instància anterior de BT que no s'havia esborrat del tot. Es continuarà.

en: Abort torrent
ca: Cancel·la el torrent

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
ca: Es cancel·larà el torrent perquè el tracker no l'accepta pel fet que cap usuari hi està connectat.

en: About %s
ca: Quant a %s

en: Additional error when closing down due to error:
ca: Error addicional al tancar degut a un error:

en: Advanced
ca: Opcions avançades

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Allocate
ca: Assigna

en: Already downloading %s installer
ca: Ja s'està descarregant l'instal·lador %s

en: Always starts the torrent in _parallel
ca: Engega el torrent en _paral·lel

en: Always stops the _last running torrent
ca: _Atura el darrer torrent en marxa

en: Announce url:
ca: URL de publicació

en: Another program appears to have changed the file size.
ca: Sembla ser que un altre programa ha canviat la mida del fitxer.

en: Another program appears to have modified the file.
ca: Sembla ser que un altre programa ha modificat el fitxer.

en: Another program appears to have moved, renamed, or deleted the file.
ca: Un altre programa sembla que hagi canviat de lloc, canviat de nom o esborrat el fitxer.

en: Apply
ca: Aplica

en: Apr
ca: Abril

en: Are you sure you want to remove "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar "%s"?

en: Ask where to save each new download
ca: Demana'm on vull desar cada descàrrega nova

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
ca: S'ha intentat descarregar un torrent sense tracker amb el programa client de funcionament sense tracker apagat.

en: Aug
ca: Agost

en: Bad UI state file
ca: El fitxer d'estat de la interfície no és vàlid

en: Bad UI state file version
ca: La versió del fitxer d'estat de la interfície és incorrecta

en: Bad fastresume info (files contain more data)
ca: La informació de fastresume (represa ràpida) no és correcta (els fitxers contenen més dades del que haurien de contenir).

en: Bad fastresume info (illegal value)
ca: Edit La informació de fastresume (represa ràpida) no és correcta (valor no legal).

en: Bad file path component:
ca: Component de ruta de fitxers dolent:

en: Building torrents...
ca: S'estan muntant els torrents...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
ca: No es poden tenir en marxa més de %d torrents a la vegada. Per a més informació llegiu les Preguntes Més Frequents a %s.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
ca: No es poden iniciar dos instàncies diferents d'un mateix torrent

en: Cannot launch installer on this OS
ca: No es pot arrencar l'instal·lador en aquest sistema operatiu.

en: Change save location for
ca: Canvia la ubicació de desament per

en: Change...
ca: Canvia...

en: Check your port range settings.
ca: Comprovar la configuració dels ports.

en: Checking file sizes...
ca: S'estan comprovant les mides dels fitxers...

en: Choked
ca: Ofegat

en: Choose an existing folder...
ca: Tria una carpeta existent...

en: Choose default download directory
ca: Trieu el directori per defecte per a les descàrregues

en: Choose...
ca: Tria...

en: Comments:
ca: Observacions:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
ca: Comprimit: %i Descomprimit: %i

en: Connection
ca: Connexió

en: Corrupt data in
ca: S'han trobat dades corruptes a

en: Could not acquire global mutex lock for controlsocket file!
ca: No s'ha pogut aconseguir el bloquejador de mútex global pel fitxer de control del socket.

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
ca: No s'ha pogut convertir el nom del fitxer  "%s" del directori a UTF-8 (%s). Pot ser que la codificació del sistema de fitxers "%s" estigui equivocada o que el nom del fitxer contingui bytes no permesos.

en: Could not create application data directory!
ca: No s'ha pogut crear un directori de dades d'aplicació.

en: Could not create control socket:
ca: No s'ha pogut crear socket de control:

en: Could not create control socket: already in use
ca: No s'ha pogut crear el socket de control perquè ja es troba en ús

en: Could not delete cached %s file:
ca: No s'ha pogut esborrar el fitxer %s de la memòria cau:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
ca: No s'ha pogut descarregar o obrir 
    %s
    Prova d'utilitzar un navegador per baixar-te el fitxer de torrent.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
ca: No s'ha pogut trobar una ubicació temporal adequada on desar l'instal·lador %s %s.

en: Could not find an open port!
ca: No s'ha pogut trobar cap port obert.

en: Could not get latest version from %s
ca: No s'ha pogut obtenir la darrera versió des de %s

en: Could not load fastresume data: %s.
ca: No s'han pogut carregar les dades de fastresume (represa ràpida): %s

en: Could not load saved state:
ca: No s'ha pogut carregar l'estat desat:

en: Could not open a listening port: %s.
ca: No s'ha pogut obrir un port d'escoltar: %s

en: Could not open a listening port: %s.
ca: No s'ha pogut obrir un port d'escoltar: %s

en: Could not parse new version string from %s
ca: No s'ha pogut processar la cadena de la nova versió des de %s

en: Could not permanently save options:
ca: No s'han pogut guardar les opcions de forma permanent:

en: Could not read %s
ca: No s'ha pogut llegir %s

en: Could not read directory
ca: No s'ha pogut llegir el directori

en: Could not remove fastresume file after failure:
ca: No s'ha pogut esborrar el fitxer de fastresume (represa ràpida) després de l'error:

en: Could not remove old control socket filename:
ca: No s'ha pogut eliminar el nom de fitxer del socket de control antic:

en: Could not save UI state:
ca: No s'ha pogut desar l'estat de la interfície:

en: Could not send command:
ca: No s'ha pogut enviar l'ordre:

en: Could not set signal handler:
ca: No s'ha pogut configurar el signal handler:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
ca: No s'ha pogut iniciar el TorrentQueue. Vegeu els errors més amunt.

en: Could not stat
ca: No s'ha pogut iniciar

en: Could not write fastresume data:
ca: No s'han pogut escriure les dades del fastresume (represa ràpida):

en: Could not write file
ca: No s'ha pogut escriure en el fitxer

en: Couldn't open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: Couldn't read fastresume data:
ca: No s'han pogut llegir les dades de fastresume (represa ràpida):

en: Create a new folder...
ca: Crea una nova carpeta...

en: Current down: %s
ca: Vel de baixada actual: %s

en: Current up: %s
ca: Vel. de pujada actual: %s

en: DSL 768k up
ca: DSL amb 768k de pujada

en: DSL/cable 128k up
ca: DSL o cable amb 128k de pujada

en: DSL/cable 256k up
ca: DSL o cable amb 256k de pujada

en: Dec
ca: Desembre

en: Decrease
ca: Redueix

en: Directory exists!
ca: El directori ja existeix

en: Distributed copies: %d; Next: %s
ca: Còpies distribuïdes: %d; Següent: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
ca: Voleu sortir de %s i instal·lar la nova versió, %s, ara?

en: Do you want to remove all of them?
ca: Voleu eliminar-los tots?

en: Do you want to remove it?
ca: Voleu eliminar-lo?

en: Donate
ca: Feu un donatiu

en: Done
ca: Fet

en: Done building torrents.
ca: Ja s'han muntat els torrents.

en: Done, %s uploaded
ca: Fet. %s pujats

en: Done, share ratio: %d%%
ca: Fet. Compartició: %d%%

en: Done.
ca: Fet.

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download _later
ca: Descarrega-la _més tard

en: Download _now
ca: Descarrega-la _ara

en: Download rate
ca: Velocitat de descàrrega

en: Downloading
ca: Descàrregues

en: ETA in %d:%02d:%02d
ca: Temps estimat en %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
ca: Introduïu l'URL del fitxer torrent a obrir:

en: Enter torrent URL
ca: Introduïu l'URL del torrent

en: Error building torrents:
ca: S'ha produït un error en muntar els torrents:

en: Error handling accepted connection:
ca: El sistema de detecció d'errors ha acceptat la connexió:

en: Error reading .torrent file:
ca: Error al llegir el fitxer .torrent:

en: Error reading config:
ca: Error al llegir el fitxer de configuració:

en: Error reading file
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer

en: Error!
ca: Error

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to create or send command through existing control socket.
ca: No s'ha pogut crear o enviar l'ordre pel sòcol de control existent.

en: Failed to send command through existing control socket.
ca: No s'ha pogut enviar l'ordre pel sòcol de control existent.

en: Feb
ca: Febrer

en: File %s already exists, but is not a regular file
ca: El fitxer %s ja existeix però no és un fitxer típic.

en: File %s belongs to another running torrent
ca: El fitxer %s pertany a un altre torrent que es troba en funcionament.

en: File exists!
ca: El fitxer ja existeix

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File/directory name "%s" contains reserved unicode values that do not correspond to characters.
ca: El nom de fitxer/directori "%s" conté valors d'unicode reservats que no es corresponen a caracters.

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files in "%s"
ca: Fitxers a "%s"

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
ca: La codificació del sistema de fitxers "%s" no és compatible amb aquesta versió.

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
ca: La codificació del sistema de fitxers '%s' no és compatible. S'utilitzarà el sistema ASCII.

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Firewalled/NATted
ca: Amb tallafoc o NAT

en: Frequently Asked Questions:
ca: Preguntes Més Freqüents

en: Fri
ca: Divendres

en: Global mutex already created.
ca: Mutex global ja creat.

en: Go
ca: Vés

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
ca: Cal sortir del programa perquè la pila de TCP s'ha desbordat. Consulteu les Preguntes Més Freqüents a %s

en: Have you donated?
ca: Heu fet ja un donatiu?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
ca: Com se li posa un nom a un torrent que et baixes: 1: utilitza el nom del fitxer de torrent sense l'extensió .torrent; 2: utilitza el nom codificat dintre del fitxer de torrent; 3: crea un directori amb el nom del fitxer de torrent sense l'extensió .torrent i guarda el torrent en aquest directori amb el nom que es troba dintre del fitxer de torrent; 4: Si el nom del fitxer i el nom que apareix dintre del fitxer .torrent són idèntics, utilitza aquest nom; en cas contrari crea un directori intermedi; AVÍS: les opcions 1 i 2 sobreescriuen fitxers sense avís previ i poden presentar problemes de seguretat.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
ca: Error d'Entrada/Sortida: No queda espai en el disc o bé no es pot crear un fitxer d'una mida tan gran:

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP to report to the tracker:
ca: IP que es comunicarà al rastrejador:

en: ISO Language code to use
ca: Codi d'idioma ISO a utilitzar

en: If a non-option argument is present it's taken as the value
    of the torrent_dir option.
ca: Si un argument que no és una opció es troba present, es pren com el valor
    de la opció torrent_dir.

en: Increase
ca: Augmenta

en: Info for "%s"
ca: Informació de "%s"

en: Info hash:
ca: Resum d'informació:

en: Initial startup
ca: Posada en marxa inicial

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
ca: Inicia un client sense rastrejador. Ha d'estar activat per tal que es puguin descarregar torrents sense rastrejador.

en: Install Python 2.3 or greater
ca: Instal·leu el Python 2.3 o una versió posterior

en: Install new %s now?
ca: Voleu instal·lar el nou %s ara mateix?

en: Interested
ca: Interessat

en: Invalid state file (bad entry)
ca: El fitxer d'estat no és vàlid (hi ha una entrada no vàlida)

en: Invalid state file (duplicate entry)
ca: El fitxer d'estat no és vàlid (hi ha una entrada repetida)

en: Invalid state file contents
ca: El contingut del fitxer d'estat no és vàlid

en: Jan
ca: Gener

en: Jul
ca: Juliol

en: Jun
ca: Juny

en: KB/s down
ca: KB/s de baixada

en: KB/s est. peer download
ca: KB/s aprox. de baixada de l'usuari

en: KB/s up
ca: KB/s de pujada

en: Length
ca: Llargada

en: Look for available port:
ca: Cerca un port disponible:

en: MB downloaded
ca: MB descarregats

en: MB uploaded
ca: MB pujats

en: Make
ca: Crea

en: Make _new torrent
ca: Crea un _nou torrent

en: Make torrent file for this file/directory:
ca: Crea un fitxer torrent per a aquest fitxer o directori:

en: Mar
ca: Març

en: Maximum upload rate:
ca: Velocitat màxima de pujada:

en: May
ca: Maig

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Mon
ca: Dilluns

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
ca: S'han produït molts errors. Feu clic a D'acord per a veure el registre d'errors.

en: Must supply at least %d arguments.
ca: Has de subministrar com a mínim %d arguments.

en: NA
ca: No disponible

en: Network
ca: Xarxa

en: Never download
ca: No descarreguis mai

en: New %s version available
ca: Hi ha disponible una nova versió de %s

en: No finished torrents
ca: No hi ha cap torrent que hagi finalitzat.

en: No torrent file available for %s %s installer.
ca: No hi ha cap fitxer torrent disponible per a l'instal·lador %s %s.

en: No torrents
ca: Cap torrent

en: Nodes (optional):
ca: Nodes (opcional):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
ca: No s'ha iniciat el torrent perquè ja ha arribat al valor indicat per a deixar d'escampar l'últim torrent completat.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
ca: No s'ha iniciat el torrent ja que hi ha altres torrents en espera i aquest ja ha arribat al valor indicat per a deixar d'escampar-se.

en: Nov
ca: Novembre

en: Oct
ca: Octubre

en: Open directory
ca: Obre el directori

en: Open torrent _URL
ca: Obre un _URL de torrent

en: Open torrent:
ca: Obre el torrent:

en: Optimistic upload
ca: Pujada optimista

en: Option
ca: Opció

en: Option %s is required.
ca: Es requereix l'opció %s

en: Paused
ca: En pausa

en: Peer ID
ca: Identificador de l'usuari

en: Peers for "%s"
ca: Usuaris per a "%s"

en: Piece size:
ca: Mida de la peça:

en: Pieces:
ca: Peces:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
ca: Peces: %d en total, %d completes, %d parcials, %d actives (%d buides)

en: Port to listen on.
ca: Port que s'escoltarà.

en: Previous down: %s
ca: Vel. de baixada anterior: %s

en: Previous up: %s
ca: Vel. de pujada anterior: %s

en: Problem connecting to tracker -
ca: Problema al connectar amb el tracker.

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
ca: Problema al connectar amb el tracker. Ha fallat l'operació gethostbyname.

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
ca: Text de la barra de progrés sempre en negre
    (requereix reiniciar)

en: PyGTK 2.4 or newer required
ca: Cal que tingueu la versió 2.4 de PyGTK o bé una versió més recent

en: Python 2.2.1 or newer required
ca: Cal la versió 2.2.1 de Python o una de més recent

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
ca: Python no ha aconseguit detectar automàticament la codificació del sistema de fitxers. S'utilitzarà el sistema ASCII.

en: Re_start
ca: _Torna a començar

en: Remove all finished torrents?
ca: Voleu treure tots els torrents finalitzats de la llista?

en: Remove this torrent?
ca: Voleu eliminar aquest torrent?

en: Remove torrent
ca: Elimina el torrent

en: Requested download is not authorized for use with this tracker.
ca: La descàrrega que has demanat no es permet utilitzar amb aquest tracker.

en: Rereading config file
ca: Rellegint el fitxer de configuració

en: Resume downloading
ca: Continua la descàrrega

en: Running
ca: En marxa

en: Running normally
ca: Funcionament normal

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
ca: ERROR DE SISTEMA - S'HA GENERAT UNA EXCEPCIÓ

en: Sat
ca: Dissabte

en: Save in:
ca: Desa-ho a:

en: Save location for
ca: Desa la ubicació per a

en: Save log in:
ca: Desa el registre a:

en: Save new downloads in:
ca: Desa les descàrregues noves a:

en: Saving
ca: Desaments

en: Search for torrents
ca: Cerca torrents

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
ca: Sembra els torrents completats: fins que la ràtio de compartició arribi a [_] per cent o durant [_] minuts, la primera que s'acompleixi.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
ca: Seguir pujant el torrent indefinidament (fins que l'usuari el cancel·li)

en: Seed indefinitely
ca: Sembra indefinidament

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
ca: Sembra l'últim torrent completat: fins que la ràtio de compartició arribi a [_] per cent.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
ca: Puja el darrer torrent de forma indefinida (fins que el cancel·lis)

en: Seeding
ca: Llavors

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Sep
ca: Setembre

en: Share ratio: %0.02f%%
ca: Ràtio de compartició: %0.02f%%

en: Short read - something truncated files?
ca: Lectura curta. Pot ser que hagin quedat truncats els fitxers?

en: Show file list
ca: Mostra la llista de fitxers

en: Show/Hide _finished torrents
ca: Mostra/Amaga els torrents _finalitzats

en: Size
ca: Mida

en: Snubbed
ca: Rebutjat

en: Start seeding
ca: Inicia la sembra

en: Starting additional torrents manually:
ca: Inici de torrents addicionals de forma manual:

en: Stop running torrent?
ca: Voleu aturar el torrent actiu?

en: Sun
ca: Diumenge

en: Temporarily stop all running torrents
ca: Atura temporalment tots els torrents en marxa

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
ca: La inicialització GUI en mode de texte ha fallat i no pot continuar.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
ca: Moltes gràcies per la vostra donació. Per a tornar a fer un donatiu, seleccioneu "Feu un donatiu" al menú "Ajuda".

en: Thanks!
ca: Moltes gràcies!

en: The Windows filesystem cannot handle some characters used in the filename(s) of this torrent.Filenames have been changed from the original.
ca: El sistema de fitxers de Windows no pot proecessar alguns dels caracters utilitzats en el/s nom/s de fitxer d'aquest torrent. Els noms de fitxer s'han canviat.

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
ca: El joc de caracters utilitzat en el sistema de fitxers local ("%s") no pot representar tots els caracters utilitzats en els nom/s de fitxer d'aquest torrent. Els noms de fitxers han estat canviats de l'original.

en: There are %d finished torrents in the list.
ca: Hi ha %d torrents a la llista que ja han finalitzat.

en: There are no finished torrents to remove.
ca: No hi ha cap torrent finalitzat a eliminar.

en: There is one finished torrent in the list.
ca: Hi ha un torrent a la llista que ja ha finalitzat.

en: These errors occurred during execution:
ca: S'han produït els següents errors durant l'execució:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
ca: Aquest fitxer .torrent s'ha creat amb una eina que no funciona bé i té com a mínim1fitxer amb un fitxer o directori no vàlid. Tot i això, com que aquests fitxers estaven marcats com de llargada zero, simplement s'han ignorat.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
ca: Aquest fitxer .torrent s'ha creat amb una eina que no funciona bé, i per tant hi han valors de caracter que no es corresponen a cap caracter. Alguns o tots els noms dels fitxers poden apareixer de forma diferent a la que l'autor del fitxer .torrent pretenia.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
ca: Aquest fitxer .torrent s'ha creat amb una eina que no funciona bé, i per aquest motiu han aparegut els noms de fitxers mal codificats. Alguns o tots els noms dels fitxers poden apareixer de forma diferent a la que l'autor del fitxer .torrent pretenia.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
ca: Aquest fitxer .torrent s'ha creat amb una eina que no funciona bé, i per tant té noms de fitxer mal codificats. Els noms utilitzats, per això, pot ser que segueixin sent correctes.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
ca: Aquesta interfície de descàrrega requereix el mòdul estàndard de Python anomenat "curses" que no està disponible pel port natiu de Python de Windows. Sí que està disponible per port de Python de Cygwin, que es troba en funcionament en tots els sistemes Win32 (www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
ca: Aquest no és un fitxer torrent vàlid. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
ca: Això sembla ser una versió antiga de Python que no és compatible amb la detecció de la codificació de sistemes de fitxers. Se suposarà que la codificació és 'ASCII'.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
ca: Aquest torrent (o un amb el mateix contingut) ja està en funcionament.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
ca: Aquest torrent (o un amb el mateix contingut) ja es troba en espera.

en: Thu
ca: Dijous

en: Too late to switch RawServer backends, %s has already been used.
ca: És massa tard per activar els RawServer backends, ja que ja s'ha utilitzat %s.

en: Too many arguments - %d maximum.
ca: Massa arguments - %d és el màxim.

en: Torrent _info
ca: _Informació del torrent

en: Torrent in unknown state %d
ca: El torrent es troba en l'estat desconegut %d

en: Torrent info
ca: Informació del torrent

en: Torrent name:
ca: Nom del torrent:

en: Total size:
ca: Mida total:

en: Totals:
ca: Total:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
ca: El announce del tracer encara no està llest després de %d segons d'iniciar-lo.

en: Tue
ca: Dimarts

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
ca: La versió del fitxer d'estat de la interfície no és compatible (potser pertany a una versió més recent del client?)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
ca: Format de fitxer de tipus fastresume (represa ràpida) que no és compatible amb aquesta aplicació. Potser pertany a una altra versió de l'aplicació.

en: Upload
ca: Pujada

en: Upload rate
ca: Velocitat de pujada

en: Usage: %s
ca: Utilització: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
ca: Utilització: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
ca: Ús: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
ca: Utilitzar biblioteques de xarxes Twisted per a les connexions a la xarxa. Un 1 significa utilitzar twisted; un 0 significa no utilitzar twisted; i -1 significa autodetectar, amb preferència pel twisted.

en: Use _DHT:
ca: Utilitza una _DHT:

en: Use _tracker:
ca: Utiliza un ras_trejador:

en: Value
ca: Valor

en: Version %s
ca: Versió %s

en: Visit help web page?
ca: Voleu visitar la pàgina web d'ajuda?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
ca: AVÍS: La modificació d'aquests paràmetres pot fer
    que el %s no funcioni correctament.

en: Waiting
ca: En espera

en: Warning:
ca: Avís:

en: Wed
ca: Dimecres

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
ca: Benvingut/da a la nova versió del %s. Heu fet ja el vostre donatiu?

en: Will perform full hash check.
ca: Es durà a terme una comprovació de hash completa.

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
ca: Esteu a punt d'iniciar "%s". Voleu aturar el darrer torrent en marxa també?

en: You are using %s, and the new version is %s.
ca: Esteu utilitzant la %s, i la versió nova és la %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
ca: Sempre podeu descarregar la darrera versió des de 
    %s

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
ca: No pots especificar el nom del fitxer .torrent quan generis més d'un torrent a la vegada

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
ca: No es pot especificar a la vegada les opcions --save_as i --save_in

en: You have uploaded %s to this torrent.
ca: Heu pujat %s a aquest torrent.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
ca: Pots utilitzar el "bittorrent-console" per fer les descàrregues.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
ca: Pots utilitzar "btdownloadheadless.py" per fer les descàrregues.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
ca: La vostra ràtio de compartició d'aquest torrent és del %d%%.

en: [OPTIONS] [TORRENTDIRECTORY]
ca: [OPCIONS][DIRECTORI DEL TORRENT]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILES]
ca: [OPCIONS][FITXERS DE TORRENT]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILE]
ca: [OPCIONS][FITXER DE TORRENT]

en: [OPTION] TRACKER_URL FILE [FILE]
ca: [OPCIÓ] FITXER TRACKER_URL[FITXER]

en: _Abort
ca: _Cancel·la

en: _About
ca: _Quant a

en: _Asks each time
ca: _Demana-m'ho cada vegada

en: _Change location
ca: _Canvia la ubicació

en: _Donate
ca: _Feu un donatiu

en: _File
ca: _Fitxer

en: _File list
ca: Llista de _fitxers

en: _Finish
ca: _Finalitza

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Host
ca: _Ordinador central

en: _Log
ca: _Registre

en: _Open directory
ca: _Obre el directori

en: _Open torrent file
ca: _Obre un fitxer de torrent

en: _Pause/Play
ca: _Pausa/Engega

en: _Peer list
ca: _Llista d'usuaris

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Remind me later
ca: _Recorda-m'ho més tard

en: _Remove
ca: _Elimina

en: _Resize window to fit
ca: _Redimensiona la finestra perquè encaixi

en: _Seed indefinitely
ca: _Sembra indefinidament

en: _Settings
ca: _Configuració

en: _View
ca: _Visualitza

en: a URL to redirect the info page to
ca: una URL a on es redireccionarà la pàgina d'informació

en: added "%s"
ca: s'ha afegit "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
ca: adreça del proxy HTTP que s'utilitzarà per les connexions amb tracker

en: allow special keys in torrents in the allowed_dir to affect tracker access
ca: permetre que claus especials en torrents en el directori allowed_dir afectin l'accés dels trackers

en: archive size:
ca: mida del paquet de fitxers:

en: arguments are -
ca: opcions:

en: bad data from tracker -
ca: dades corruptes del tracker.

en: bad data in responsefile - total too big
ca: dades corruptes en el responsefile. La mida total és més gran del que hauria de ser.

en: bad data in responsefile - total too small
ca: dades corruptes en el responsefile. La mida total és més petita del que hauria de ser.

en: bad metainfo - "files" is not a list of files
ca: metainfo incorrecta: "fitxers" no és una llista de fitxers

en: bad metainfo - bad file value
ca: metainfo incorrecta: valor de fitxer incorrecte

en: bad metainfo - bad length
ca: metainfo incorrecta: longitud incorrecta

en: bad metainfo - bad name
ca: metainfo incorrecta: nom incorrecte

en: bad metainfo - bad path
ca: metainfo incorrecta: ruta incorrecta

en: bad metainfo - bad path dir
ca: metainfo incorrecta: directori de ruta incorrecte

en: bad metainfo - bad pieces key
ca: metainfo incorrecta: clau de peces incorrecta

en: bad metainfo - duplicate path
ca: metainfo incorrecta: ruta doble

en: bad metainfo - illegal piece length
ca: metainfo incorrecta: longitud de la peça no permesa

en: bad metainfo - name used as bothfile and subdirectory name
ca: metainfo incorrecta: el nom s'ha utilitzat tant pel nom del fitxer com pel nom del subdirectori

en: bad metainfo - no announce URL string
ca: metainfo incorrecta: cap cadena de caracters de la URL del announce

en: bad metainfo - not a dictionary
ca: metainfo incorrecta: no és un diccionari

en: bad metainfo - wrong object type
ca: metainfo incorrecta: tipus d'objecte incorrecte

en: bad peer
ca: usuari no vàlid

en: banned
ca: expulsat

en: building
ca: s'està muntant

en: cannot restore state completely
ca: no s'ha pogut restaurar per complet l'estat

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
ca: codificació de caràcters utilitzada en el sistema de fitxers local. Si es deixa buit, s'intentarà detectar automàticament. La detecció automàtica no funciona amb versions de Python anteriors a la 2.3

en: checking existing file
ca: s'està comprovant el fitxer existent

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
ca: tancar les connexions amb RST i evitar l'estat TIME_WAIT del protocol TCP

en: command line parsing failed at
ca: el processament de les ordres ha fallat en

en: comment:
ca: comentari:

en: connecting to peers
ca: connectant amb altres usuaris

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
ca: dades corruptes en el disc. Podria ser que tinguessis dues còpies en funcionament?

en: default number of peers to send an info message to if the client does not specify a number
ca: nombre de peers a qui enviar el missatge d'informació per defecte si el client no n'especifica cap

en: default tracker name
ca: nom per defecte del tracker

en: deprecated, do not use
ca: obsolet, no ho utilitzeu

en: dest:
ca: destinació:

en: dialup
ca: marcatge directe

en: directory name: %s
ca: nom del directori: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
ca: directori on es buscaran fitxers .torrent (semi-recursivament)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
ca: directori on es desen dades de variables, tals com la informació sobre el fastresume i l'estat de la interfície gràfica d'usuari. El directori per defecte és el subdirectori "data" del directori de configuració del BitTorrent.

en: display advanced user interface
ca: mostrar interfície d'usuari avançada

en: dl speed:
ca: velocitat baixada:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
ca: no connectar-se a varis usuaris que tinguin la mateixa adreça IP

en: done checking
ca: comprovació finalitzada

en: download complete!
ca: descàrrega finalitzada

en: download failed:
ca: ha fallat la descàrrega:

en: download rate:
ca: velocitat de descàrrega:

en: download succeeded
ca: la descàrrega s'ha realitzat correctament

en: download to:
ca: descarregar a:

en: downloading
ca: descarregant

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
ca: descarregant %d peces; hi han %d fragments; %d finalitzades d'un total de %d peces

en: drag into list to resume
ca: arrossegueu-lo cap a la llista per a continuar

en: drag into list to seed
ca: arrossegueu-lo cap a la llista per a escampar-lo

en: drag to reorder
ca: cal arrossegar-los per reordenar-los

en: dropped "%s"
ca: s'ha deixat "%s"

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
ca: activar el sistema que evita l'error que hi ha en la libc de BSD que fa que les lectures de fitxers siguin molt lentes.

en: error(s):
ca: error/s:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
ca: error: %s
    funcionen sense arguments per a les explicacions dels paràmetres

en: file containing x-icon data to return when browser requests favicon.ico
ca: fitxer que conté dades x-icon per mostrar quan el navegador demani el favicon.ico

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
ca: el nom del fitxer (per torrents que tenen un sol fitxer) o el nom del directori (per torrents que tenen múltiples fitxers) per guardar el torrent sobreescrivint el nom per defecte. Consulta també el funcionament de l'opció --save_in

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
ca: nom del fitxer (per torrents que tenen només un fitxer) o nom del directori (per torrents amb múltiples fitxers) amb què es guardarà, eliminant així el nom que té per defecte. Consulta també l'ús de --save_in. Si no s'especifica res, llavors se li preguntarà a l'usuari a on el vol guardar

en: file name: %s
ca: nom del fitxer: %s

en: file size:
ca: mida del fitxer:

en: file size:
ca: mida del fitxer:

en: file to store recent downloader info in
ca: fitxer on guardar la informació recent del downloader

en: file to write the tracker logs, use - for stdout (default)
ca: fitxer on s'escriuran els logs del tracker. Cal utilitzar - per stdout (predeterminat)

en: file:
ca: fitxer:

en: files:
ca: fitxers:

en: finishing in %d:%02d:%02d
ca: es finalitzarà en %d:%02d:%02d

en: full scrape function is not available with this tracker.
ca: la funció scrape no està disponible en tota la seva totalitat amb aquest tracker.

en: get function is not available with this tracker.
ca: l'opció "get" no està disponible amb aquest tracker.

en: how many bytes to query for per request.
ca: quants bytes demanar en cada petició.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
ca: nombre de bytes a escriure d'un cop en les memòries intermèdies de xarxa.

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
ca: quants cops s'ha de comprovar si un downloader és darrere d'una NAT (0 = no comprovar)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
ca: la freqüència amb què s'escanejarà el directori de torrents. El valor és en segons.

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
ca: si és fals, llavors crea un torrent sense tracker. En comptes de announce URL, utilitza un node fiable amb l'estructura <ip>:<port> o una cadena de caracters buida per buscar nodes de la teva taula de enrutament

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
ca: si és diferent a zero, es col·loca la opció TOS per connexions d'usuaris al valor que s'hagi indicat

en: ignore the ip GET parameter from machines which aren't on local network IPs (0 = never, 1 = always, 2 = ignore if NAT checking is not enabled). HTTP proxy headers giving address of original client are treated the same as --ip.
ca: ignorar el paràmetre GET de l'IP dels ordenadors que no es trobin en IPs de xarxes locals(0 = mai, 1 = sempre, 2 = ignorar si la comprovació del NAT no està activada). Capçaleres proxy HTTP que donen l'adreça del client original es tractaran de la mateixa manera que l'opció --ip.

en: info hash: %s
ca: informació sobre el hash: %s

en: invalid "last" entry
ca: Entrada "última" no vàlida

en: invalid announce interval
ca: interval d'announce no vàlid

en: invalid bencoded value (data after valid prefix)
ca: valor codificat en sistema bencode no vàlid (dades després del prefix vàlid)

en: invalid entry in peer list1
ca: entrada no vàlida en la llista d'usuaris 1

en: invalid entry in peer list2
ca: entrada no vàlida en la llista d'usuaris 2

en: invalid entry in peer list3
ca: entrada no vàlida en la llista d'usuaris 3

en: invalid entry in peer list4
ca: entrada no vàlida en la llista d'usuaris 4

en: invalid min announce interval
ca: interval d'announce mínim no vàlid

en: invalid peer count
ca: Número d'usuaris no vàlid

en: invalid peer list
ca: llista d'usuaris no vàlida

en: invalid seed count
ca: Número de seeds no vàlid

en: invalid tracker id
ca: Identificador de tracker no vàlid

en: ip to bind to locally
ca: IP a la qual s'ha d'enllaçar localment

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
ca: IP a comunicar al rastrejador (no té cap efecte si no ys trobeu a la mateixa xarxa local que el rastrejador)

en: keep dead torrents after they expire (so they still show up on your /scrape and web page). Only matters if allowed_dir is not set
ca: mantenir els torrents que estiguin morts encara que hagin caducat (de forma que segueixin apareguent en el /scrape i en la pàgina web). Només té sentit si allowed_dir no està activat

en: killed by IO error:
ca: s'ha cancel·lat per error d'E/S:

en: killed by OS error:
ca: s'ha cancel·lat per error del sistema operatiu:

en: killed by internal exception:
ca: cancel·lat per error intern:

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
ca: directori local on es guardaran els continguts del torrent. El fitxer (per a torrents d'un sol fitxer) o el directori (per a torrents amb fitxers múltiples) es crearà en aquest directori utilitzant en nom per defecte especificat en el fitxer .torrent. Consulta també l'ordre --save_as.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
ca: directori local on es guardaran els torrents, amb un nom determinat per --saveas_style. Si es deixa buit, llavors cada torrent es guardarà en el directori del fitxer .torrent corresponent.

en: log cleared
ca: s'ha esborrat el registre

en: log saved
ca: s'ha desat el registre

en: lost server socket
ca: socket de servidor perdut

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
ca: Vel. màxima permesa de pujada en kB/s. Un 0 indica sense límit.

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
ca: longitud màxima del prefix de codificació que acceptareu a la vostra línia. Qualsevol valor més gran farà que es cancel·li la connexió.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
ca: longitud màxima de la peça a enviar als usuaris. Es tancarà la connexió si es rep una petició més gran.

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
ca: nombre màxim de connexions permeses, a partir del qual es tancarà qualsevol altra connexió d'entrada immediatament

en: maximum number of peers to give with any one request
ca: nombre màxim d'usuaris a mostrar per una petició

en: maximum port to listen on
ca: número de port màxim a on escoltar

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
ca: màxim interval de temps sobre el qual s'estimarà la velocitat actual de sembra

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
ca: màxim interval de temps sobre el qual s'estimaran les velocitats actuals de pujada i baixada

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
ca: temps màxim d'espera entre missatges de reintent si aquests fallen un cop rere l'altre

en: maxport less than minport - no ports to check
ca: el maxport (port màxim) té un valor menor que el minport (port mínim)

en: metainfo file: %s
ca: fitxer de meta-informació: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
ca: nombre mínim d'usuaris per a no fer una nova petició

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
ca: número de port mínim a on escoltar. Si no està disponible es puja al següent

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
ca: el temps mínim en segons abans que la cache es consideri saturada i es buidi

en: minimum time it must have been since the last flush to do another one
ca: temps mínim que ha d'haver passat des de l'últim buidat per fer-ne un altre

en: minutes to wait between requesting more peers
ca: minuts a esperar entre les peticions de més usuaris

en: name %s disallowed for security reasons
ca: el nom %s no es permet per qüestions de seguretat

en: no torrents
ca: cap torrent

en: non-text failure reason
ca: motiu d'error no relacionat amb el text

en: non-text warning message
ca: missatge d'avís no de text

en: not a valid bencoded string
ca: és un string que no està codificat correctament segons el sistema bencode

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
ca: nombre de descàrregues a partir del qual es passarà d'un sistema aleatori a un sistema d'escollir primer les que tenen menys presència

en: number of peers at which to stop initiating new connections
ca: nombre d'usuaris a partir del qual es deixaran d'iniciar noves connexions

en: number of seconds to pause between sending keepalives
ca: nombre de segons entre cada senyal keepalive

en: ok
ca: correcte

en: old announce for %s: %s
ca: announce antic per %s: %s

en: only allow downloads for .torrents in this dir (and recursively in subdirectories of directories that have no .torrent files themselves). If set, torrents in this directory show up on infopage/scrape whether they have peers or not
ca: només permetre descàrregues de fitxers .torrent en aquest directori (i de forma recursiva en subdirectoris de directoris que no continguin fitxers .torrent).Sis'activa, els torrents d'aquest directori apareixeran en la pàgina d'informació indicant si tenen usuaris o no.

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
ca: oo (%.1f MB de pujada / %.1f MB de baixada)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
ca: comentari opcional a afegir en el fitxer .torrent per ser llegit per persones

en: optional target file for the torrent
ca: fitxer d'arribada opcional per al torrent

en: parameter passed in at end with no value
ca: s'ha processat un paràmetre en un final sense cap valor

en: path %s disallowed for security reasons
ca: la ruta %s no és permesa per qüestions de seguretat

en: peer status:
ca: estat d'usuari:

en: peers:
ca: usuaris:

en: percent done:
ca: percentatge realitzat:

en: piece %d failed hash check, re-downloading it
ca: la peça %d ha fallat la prova de hash al tornar-la a descarregar

en: progress:
ca: progrés:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
ca: no acceptar més connexions d'adreces d'usuaris que envien dades incorrectes, sigui per un problema que tenen o per mala intenció

en: rejected by tracker -
ca: no ha estat admès pel tracker.

en: remote
ca: remot

en: removing %s
ca: eliminant %s

en: removing %s (will re-add)
ca: s'està eliminant %s (es tornarà a afegir)

en: right-click for menu
ca: feu clic amb el botó dret per a accedir al menú

en: run with no arguments for parameter explanations
ca: executa sense opcions addicionals per a rebre explicacions dels paràmetres

en: saving:
ca: guardant:

en: scrape access allowed (can be none, specific or full)
ca: permetre accés scrape (hi han vàries opcions: cap, específic o total).

en: seconds between expiring downloaders
ca: número de segons entre downloaders que caduquen

en: seconds between saving dfile
ca: número de segons entre cada cop que es guarda el fitxer dfile

en: seconds between updates of displayed information
ca: temps en segons entre actualitzacions de la informació que es mostra

en: seconds downloaders should wait between reannouncements
ca: número de segons que els downloaders hauran d'esperar entre nous announcements

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
ca: segons d'espera entre comprovacions de si la connexió ha caducat

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
ca: segons d'espera entre el tancament de sòcols que no han rebut res

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
ca: segons d'espera perquè les dades entrin a través d'una connexió abans d'arribar a la conclusió que la connexió es troba ofegada semipermanentment

en: seed status:
ca: estat del seed:

en: seeding
ca: fent un seed

en: share rating:
ca: compartit:

en: sharing:
ca: compartit:

en: shut down
ca: tancament

en: shutting down
ca: s'està tancant

en: single/multiple file mix
ca: barreja de fitxers únics i múltiples

en: size:
ca: mida:

en: specific scrape function is not available with this tracker.
ca: la funció scrape no està disponible amb aquest tracker

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
ca: aquí s'especifica com s'ha de comportar l'aplicació quan l'usuari prova de començar manualmentun altre torrent: "replace" significa substituir sempre el torrent que està en funcionament pel nou; "add" significa afegir sempre en paral·lel el nou torrent; i "ask" vol dir que se li ha de preguntar a l'usuari cada cop.

en: start downloader in paused state
ca: iniciar el programa de descàrregues en estat aturat

en: starting at port:
ca: començant pel port:

en: status:
ca: estat:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
ca: el màxim nombre de fitxers en un torrent múltiple que es poden mantenir oberts a la vegada; introduïu un 0 si no voleu un límit. S'utilitza per aevitar quedar-se sense descriptors de fitxer.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
ca: el nombre màxim de minuts durant els quals vols pujar un torrent que ja t'has baixat abans no deixi de pujar automàticament

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
ca: el nombre màxim de torrents que es permet pujar simultàniament. Posa -1 si vols un número raonable (s'intentarà que ho sigui) basat en el valor --max_upload_rate. Els valors automàtics només tenen sentit si es posa en funcionament només un torrent a la vegada.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
ca: la proporció pujar/baixar mínima, expressada com a percentatge, a on s'hagi d'arribar abans no s'aturi la pujada del darrer torrent. Posa 0 si no vols que hi hagi un límit.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
ca: la relació mínima (com a percentatge) entre bytes pujats i baixats a la s'haurà d'arribar abans no deixi automàticament de pujar. Posa 0 perquè no hi hagi límit.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
ca: el nombre de pujades per a omplir amb desbloquejos optimistes

en: time left:
ca: temps restant:

en: time to wait between checking if any connections have timed out
ca: temps a esperar per comprovar si alguna connexió ha esgotat el seu temps

en: timeout for closing connections
ca: temps màxim abans de tancar les connexions

en: told file complete on start-up, but piece failed hash check
ca: se li ha dit al fitxer que finalitzi a l'iniciar, però la peça no ha superat la comprovació del hash

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
ca: el torrent no es reiniciarà correctament quan es reiniciï el client

en: tracker announce url: %s
ca: URL del announce del tracker: %s

en: trackerless nodes:
ca: nodes sense tracker:

en: ul speed:
ca: velocitat pujada:

en: unknown key
ca: clau desconeguda

en: upload rate:
ca: velocitat de pujada:

en: use with allowed_dir; adds a /file?hash={hash} url that allows users to download the torrent file
ca: utilitza-ho amb allowed_dir; això afegeix una URL de tipus file?hash={hash} que permet als usuaris descarregar el fitxer de torrent

en: waiting for hash check
ca: s'està esperant la comprovació de hash

en: warning from tracker -
ca: avís del tracker.

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
ca: si vols que et preguntin o no el lloc on vols guardar els fitxers que et baixes

en: whether to add entries to the log for nat-check results
ca: si s'han d'afegir entrades al log pels resultats de la comprovació de NATs

en: whether to check hashes on disk
ca: comprovar els resums (hash) en el disc

en: whether to display an info page when the tracker's root dir is loaded
ca: Si es mostrarà o no una pàgina d'informació quan el directori arrel del tracker s'hagi carregat

en: whether to display diagnostic info to stdout
ca: si es mostrarà o no informació de diagnòstic en stdout.

en: whether to display names from allowed dir
ca: si es mostraran o no els noms des d'un directori permès

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
ca: si es mostrarà o no la ruta completa o el contingut de cada torrent

en: whether to reopen the log file upon receipt of HUP signal
ca: Si es reobrirà o no el fitxer log al rebre el senyal HUP

en: which power of two to set the piece size to
ca: la potència de dos per al valor de la mida de les peces

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
ca: número de port visible per tothom si és diferent del port que el client escolta localment

en: wrong format of %s - %s
ca: Format de %s - %s equivocat

en: you must specify a .torrent file
ca: has d'especificar un fitxer .torrent

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
ca: el teu fitxer pot ser que existeixi en algun altre lloc de l'univers
    però està clar que aquí no hi és
