BitTorrent 4.2 - en to bg translation catalogue (588 entries)

en: 
    EXCEPTION:
bg: 
    ИЗКЛЮЧЕНИЕ:

en: 
    run with no args for parameter explanations
bg: 
    стартирай без настройка на параметри

en:     (%s) %s - %s peers %s seeds %s dist copies - %s dn %s up
bg: (%s) %s - %s пиъри %s сийдъри %s копия - %s изтегл. %s качено

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
bg: # IP скорост за качване и теглене

en:  (defaults to
bg: (по подразбиране за

en:  , cannot restore torrent (
bg: , не мога да възстановя торент (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
bg: Затварянето на всички %s прозорци може да реши проблема.

en:  Message from the tracker:
bg: Съобщение от тракера:

en:  is not a directory
bg: не е директория

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
bg: "%s" съществува. Искате ли да създадете директория-дубликат вътре в съществуващата директория?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
bg: "%s" вече съществува. Искате ли да изберете друго име за файла?

en: # Log Started:
bg: # Записване на бележки:

en: # Log reopened:
bg: # Записване на бележки подновено:

en: # Shutting down:
bg: # Изключвам:

en: % complete
bg: % завършени

en: %.1f%% done, %s remaining
bg: %.1f%% готови, %s оставащи

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
bg: %.3f(%.1f MB up / %.1f MB down)

en: %d bad
bg: %d са лоши

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
bg: %d лоши части + %s в отказани заявки

en: %d days
bg: %d дни

en: %d distributed copies (next: %s)
bg: %d разпространявани копия (следва: %s)

en: %d ok
bg: %d са добри

en: %d seconds
bg: %d секунди

en: %d seen now
bg: %d видими

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
bg: %d видими, плюс %d разпространявани копия (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
bg: %d се виждат,плюс %d разпространени копия(%s)

en: %d:%02d hours
bg: %d:%02d часа

en: %d:%02d minutes
bg: %d:%02d минути

en: %s %s - decode %s metainfo files
bg: %s %s - разкодирай %s metainfo файлове

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
bg: %s%s инсталаторът изглежда е повреден или липсва.

en: %s Activity Log
bg: %s Запис на извършените действия

en: %s Error
bg: %s Грешка

en: %s Help
bg: %s Помощ

en: %s Settings
bg: %s Настройки

en: %s already running
bg: %s е вече стартиран

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
bg: %s помощ на 
    %s
    Искате ли да отидете там сега?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
bg: %s пиъри, %s сийдъри.Общо от тракера: %s

en: %s started
bg: %s стартирани

en: %s torrent file creator %s
bg: %s създаване на торент файлове %s

en: (Directories will become batch torrents)
bg: (Директориите ще станат торенти с пакетно изпълнение)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
bg: (Няма ефект, ако не сте в
     една и съща локална мрежа с тракера)

en: (global message) : %s
bg: (главно съобщение):%s

en: (multiple)
bg: (няколко)

en: (stopped)
bg: (спрени)

en: (trackerless torrent)
bg: (торент без тракер)

en: **warning** %s has errors
bg: **Внимание** %s съдържа грешки

en: **warning** %s is a duplicate torrent for %s
bg: **Внимание** %s е същия торент като %s

en: **warning** could not redirect stdout to log file:
bg: **Внимание** не ога да пренасоча stdout към файл с бележки:

en: **warning** could not reopen logfile
bg: **Внимание** не мога да отворя повторно файла с бележките

en: **warning** specified favicon file -- %s -- does not exist.
bg: **Внимание** посоченият favicon файл -- %s -- не съществува.

en: **warning** statefile %s corrupt; resetting
bg: **Внимание** файлът за състоянието %s е повреден; рестартирам

en: , in %d files
bg: , в %d файла

en: , in one file
bg: ,в един файл

en: , will seed for %s
bg: , ще се сийдва за %s

en: , will seed indefinitely.
bg: , ще се сийдва неограничено.

en: --check_hashes 0 or fastresume info doesn't match file state (missing data)
bg: --проверка_hash 0 или информацията за бързо подновяване не съвпада със състоянието на файла (липсващи данни)

en: ... successful
bg: ...готов

en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: 1 day %d hours
bg: 1 ден %d часа

en: <unknown>
bg: <непознат>

en: A newer version of %s is available.
bg: Новата версия на %s е налична.

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
bg: Предишната версия на BT не е била затворена добре. Продължавам напред

en: Abort torrent
bg: Откажи торент

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
bg: Спирам свалянето на торента понеже беше отхвърлен от тракера и нямаше връзка с нито един пиър.

en: About %s
bg: Относно %s

en: Additional error when closing down due to error:
bg: Допълнителна грешка при затварянето поради възникнала грешка:

en: Advanced
bg: Разширени настройки

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Allocate
bg: Разпредели

en: Already downloading %s installer
bg: Вече теглите %s инсталатора

en: Always starts the torrent in _parallel
bg: Винаги стартирай торентите _паралелно

en: Always stops the _last running torrent
bg: Винаги спирай _последния стартиран торент

en: Announce url:
bg: Обяви url:

en: Another program appears to have changed the file size.
bg: Друга програма е сменила големината на файла.

en: Another program appears to have modified the file.
bg: Друга програма е модифицирала файла.

en: Another program appears to have moved, renamed, or deleted the file.
bg: Друга програма е преместила,преименувала,или изтрила файла.

en: Apply
bg: Приложи

en: Apr
bg: Апр

en: Are you sure you want to remove "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете "%s"?

en: Ask where to save each new download
bg: Питай къде да се запази всеки изтеглен файл

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
bg: Опит да се изтегли торент без тракер с изключена опция на програмата за сваляне без тракер.

en: Aug
bg: Авг

en: Bad UI state file
bg: Лош UI файл за състояние

en: Bad UI state file version
bg: Лоша версия на UI файла за състояние

en: Bad fastresume info (files contain more data)
bg: Неправилна информация за бързо подновяване (файловете съдържат повече от обявените данни)

en: Bad fastresume info (illegal value)
bg: Неправилна информация за бързо подновяване (грешна стойност)

en: Bad file path component:
bg: Лоша част във файла:

en: Beta
bg: Бета

en: Building torrents...
bg: Изграждане на торенти...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
bg: Не може да стартира повече от %d торенти едновременно. За повече информация виж  Често задавани въпроси на %s.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
bg: Не може да се стартират две отделни части от единторент

en: Cannot launch installer on this OS
bg: Инсталаторът не може да бъде стартиран на тази операционна система

en: Change save location for
bg: Промени мястото за запазване на

en: Change...
bg: Промяна...

en: Check your port range settings.
bg: Проверете настройките си за обхвата от портове за проверка

en: Checking file sizes...
bg: Проверка на размера на файловете...

en: Choked
bg: Забавени

en: Choose an existing folder...
bg: Избери съществуваща папка...

en: Choose default download directory
bg: Избери директория по подразбиране за запазване на изтеглените файлове

en: Choose...
bg: Избор...

en: Client
bg: Клиент

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
bg: Компресиран: %i Некомпресиран: %i

en: Connection
bg: Връзка

en: Corrupt data in
bg: Повредени данни в

en: Could not acquire global mutex lock for controlsocket file!
bg: Не може да намери главния mutex ,заключен за контролсокет файл!

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
bg: Не мога да превърна името на файла/директорията "%s" в формат utf-8 (%s). Или файловата система "%s" е неправилно разпозната или името на файла съдържа непозволени символи.

en: Could not create application data directory!
bg: Не може да създаде файл в директорията!

en: Could not create control socket:
bg: Не мога да създам контролен сокет:

en: Could not create control socket: already in use
bg: Не мога да създам контролен сокет: вече се използва

en: Could not delete cached %s file:
bg: Не може да изтрие кеширания %s файл:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
bg: Не мога да изтегля или отворя 
    %s
    Опитайте да използвате Уеб Браузър за да свалите торент файла.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
bg: Не може да открие подходящо временно място, където да запише %s%s инсталатора.

en: Could not find an open port!
bg: Не може да намери отворен порт!

en: Could not get latest version from %s
bg: Не можа да изтегли новата версия от %s

en: Could not load fastresume data: %s.
bg: Не може да зареди файла за бързо стартиране:%s.

en: Could not load saved state:
bg: Не може да зареди запазеното състояние:

en: Could not open a listening port: %s.
bg: Не мога да отворя порт за слушане:%s.

en: Could not open a listening port: %s.
bg: Не мога да отворя порт за слушане:%s.

en: Could not parse new version string from %s
bg: Не може да разчете стринг на новата версия от %s

en: Could not permanently save options:
bg: Не мога да запазя опциите за постоянно:

en: Could not read %s
bg: Не мога да прочета %s

en: Could not read directory
bg: Не мога да прочета данните от директорията

en: Could not remove fastresume file after failure:
bg: Не мога да премахна файлът за бързо подновяване след провала:

en: Could not remove old control socket filename:
bg: Не мога да премахна старото име на файла на контролния сокет:

en: Could not save UI state:
bg: Не се запази UI статуса:

en: Could not send command:
bg: Не може да изпрати команда:

en: Could not set signal handler:
bg: не мога да настроя обработката на сигнали:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
bg: Не се стартира Торент опашката, виж по-горе за грешки.

en: Could not stat
bg: Не мога да да записвам статистиката

en: Could not write fastresume data:
bg: Не мога да запиша данните за бързо подновяване:

en: Could not write file
bg: Не можа да запише файла

en: Couldn't open %s
bg: %s не може да бъде отворен

en: Couldn't read fastresume data:
bg: Не мога да разчета данните необходими за бързо подновяване

en: Create a new folder...
bg: Създай нова папка...

en: Current down: %s
bg: Изтеглени до момента:%s

en: Current up: %s
bg: Качени до момента: %s

en: DSL 768k up
bg: DSL от 768k нагоре

en: DSL/cable 128k up
bg: DSL/кабел от 128k нагоре

en: DSL/cable 256k up
bg: DSL/кабел от 256k нагоре

en: Dec
bg: Дек

en: Decrease
bg: Намали

en: Directory exists!
bg: Директорията съществува!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
bg: Разпространени копия: %d;Следващи: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
bg: Искате ли да излезете от %s и да инсталирате новата, %s, версия сега?

en: Do you want to remove all of them?
bg: Искате ли да ги премахнете всичките?

en: Do you want to remove it?
bg: Искате ли да го премахнете?

en: Donate
bg: Дарение

en: Done
bg: Готово

en: Done building torrents.
bg: Торентът е изграден.

en: Done, %s uploaded
bg: Готово, %s са качени

en: Done, share ratio: %d%%
bg: Готово, коефициент на споделяне:%d%%

en: Done.
bg: Готово.

en: Download
bg: Теглене

en: Download _later
bg: Изтеглете_по-късно

en: Download _now
bg: Изтеглете_сега

en: Download rate
bg: Скорост на теглене

en: Downloading
bg: Теглене

en: E1
bg: Е1

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: ETA in %d:%02d:%02d
bg: ETA в %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
bg: Въведете URL на торент файла, за да го отворите

en: Enter torrent URL
bg: Въведете URL на торент файла

en: Error building torrents:
bg: Грешка при изграждане на торентите:

en: Error handling accepted connection:
bg: Грешка при действие с приетата връзка:

en: Error reading .torrent file:
bg: Грешка при четене на .торент файл:

en: Error reading config:
bg: Грешка при четене на конфигурацията:

en: Error reading file
bg: Грешка при четене на файла

en: Error!
bg: Грешка!

en: Failed
bg: Неуспех

en: Failed to create or send command through existing control socket.
bg: Неуспех при създаване или изпращане на команда през съществуващия контролен сокет.

en: Failed to send command through existing control socket.
bg: Неуспех при изпращанена команда през съществуващия контролен сокет.

en: Feb
bg: Фев

en: File %s already exists, but is not a regular file
bg: Файлът %s вече съществува, но не е стандартен файл

en: File %s belongs to another running torrent
bg: Файлът %s принадлежи на друг вече стартиран торент

en: File exists!
bg: Файлът съществува!

en: File name:
bg: Име на файл:

en: File/directory name "%s" contains reserved unicode values that do not correspond to characters.
bg: Името на файла/директорията "%s" съдържа запазени универсални стойности които нямат  съответстващи символи.

en: Filename
bg: Име на файла

en: Files in "%s"
bg: Файлове в "%s"

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
bg: Кодирането в файлова система "%s" не се поддържа от тази версия

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
bg: Кодирането '%s' на файловата система не се поддържа. Изплозвам  'ascii' вместо него.

en: Finished
bg: Край

en: Firewalled/NATted
bg: Зад защитна стена сте/NAT протокол

en: Frequently Asked Questions:
bg: Често задавани въпроси:

en: Fri
bg: Пет

en: Global mutex already created.
bg: Главния mutex вече е създаден.

en: Go
bg: Старт

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
bg: Наложи се да изляза поради непълен TCP стек. Моля погледнете ЧЗВ на адрес %s

en: Have you donated?
bg: Направихте ли дарение?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
bg: Как да се наименоват теглените торенти: 1:използвай името на торент файла (минус .торент); 2:използвай името, кодирано В  торент файла; 3:създай директорията с името на торен файла (минус .торент) и съхрани в тази папка под името, кодирано В торент файла; 4:ако името на торент файла (минус .торент) и името, кодирано В торент файла, са идентични, използвай това име (стил 1/2), в противен случай създай междинна директория като в стил 3; ВНИМАНИЕ: стил 1 и 2 могат да презаписват новите файлове върху старите без предупреждение.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
bg: IO грешка:Няма място на диска,или не може да създаде файл с големина:

en: IP address
bg: IP адрес

en: IP to report to the tracker:
bg: IP, който да се съобщи на тракера:

en: ISO Language code to use
bg: да се използва ISO кодиране

en: If a non-option argument is present it's taken as the value
    of the torrent_dir option.
bg: Ако не бъде зададен специално аргумент той се взима от стойността
     на избора на торент_директория.

en: Increase
bg: Увеличи

en: Info for "%s"
bg: Информация за "%s"

en: Info hash:
bg: Информация за hash-a:

en: Initial startup
bg: Първоначално стартиране

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
bg: Инициализира клиент без тракер. Опцията трябва да е включена, за да се теглят  торенти без тракер.

en: Install Python 2.3 or greater
bg: Инсталирайте Python 2.3 или по-нова версия

en: Install new %s now?
bg: Искате ли да инсталирате новия %s сега?

en: Interested
bg: Заинтересовани

en: Invalid state file (bad entry)
bg: Невалиден файл за състояние(лош запис)

en: Invalid state file (duplicate entry)
bg: Невалиден файл за състояние(дублиране)

en: Invalid state file contents
bg: Невалидно съдържание на файла за състояние

en: Jan
bg: Яну

en: Jul
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: KB/s down
bg: KB/s теглене

en: KB/s est. peer download
bg: KB/s очаквана скорост за теглене от пиъра

en: KB/s up
bg: KB/s качване

en: Length
bg: Дължина

en: Look for available port:
bg: Провери за наличен порт:

en: MB downloaded
bg: MB изтеглени

en: MB uploaded
bg: MB качени

en: Make
bg: Направи

en: Make _new torrent
bg: Създай_нов торент

en: Make torrent file for this file/directory:
bg: Създай торент файл за този файл/директория:

en: Mar
bg: Мар

en: Maximum upload rate:
bg: Максимална скорост на качване:

en: May
bg: Май

en: Misc
bg: Разни

en: Mon
bg: Пон

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
bg: Възникнаха множество грешки. Натисни ОК, за да видиш записа за грешките.

en: Must supply at least %d arguments.
bg: Наи-малкото трябва да дадете %d аргумента.

en: NA
bg: Няма налично

en: Network
bg: Мрежа

en: Never download
bg: Никога не изтегляй

en: New %s version available
bg: Налична е по-нова %s версия

en: No finished torrents
bg: Няма готови торенти

en: No torrent file available for %s %s installer.
bg: Няма наличен торент файл за %s%s инсталатора.

en: No torrents
bg: Няма торенти

en: Nodes (optional):
bg: Възли (по избор):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
bg: Не стартира торента, защото вече отговаря на настройките за това кога да спре сиидването на последния готов торент.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
bg: Не стартира торента, защото има други, които са в състояние на изчакване.

en: Nov
bg: Ное

en: Oct
bg: Окт

en: Open directory
bg: Отвори директория

en: Open torrent _URL
bg: Отвори торент_URL

en: Open torrent:
bg: Отвори торент:

en: Optimistic upload
bg: Качване - оптимистичен вариант

en: Option
bg: Опция

en: Option %s is required.
bg: Настройката %s се изисква.

en: Paused
bg: Спрян

en: Peer ID
bg: Идентификация на пиъра

en: Peers for "%s"
bg: Пиъри за "%s"

en: Piece size:
bg: Размер на частта:

en: Pieces:
bg: Части:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
bg: Части: %d общо, %d завършени, %d частично, %d активни (%d празни)

en: Port to listen on.
bg: Порт за следене и слушане

en: Previous down: %s
bg: Предишни изтеглени: %s

en: Previous up: %s
bg: Предишни качени: %s

en: Problem connecting to tracker -
bg: Проблем при свързване с тракера -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
bg: Проблем при свързване с тракера, получи-хоста-по-име се провали -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
bg: Текстът в лентата на прогреса винаги е в черно
    (нужно е рестартиране)

en: PyGTK 2.4 or newer required
bg: Изисква PyGTK 2.4 или по-нова версия

en: Python 2.2.1 or newer required
bg: Изисква Python 2.2.1 или по нов

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
bg: Python не успя да разпознае кодирането на файловата система.Използва 'ascii' вместо него.

en: Re_start
bg: Ре_старт

en: Remove all finished torrents?
bg: Да премахна ли всички готови торенти?

en: Remove this torrent?
bg: Да премахна ли торента?

en: Remove torrent
bg: Премахни торент

en: Requested download is not authorized for use with this tracker.
bg: Свалянето което желаете да извършите не е позволено за използване на този тракер.

en: Rereading config file
bg: Препрочитане на конфигурационния файл

en: Resume downloading
bg: Поднови тегленето

en: Running
bg: Стартиран

en: Running normally
bg: Нормален работен режим

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
bg: СИСТЕМНА ГРЕШКА-ГЕНЕРИРАНА ГРЕШКА

en: Sat
bg: Съб

en: Save in:
bg: Запази в:

en: Save location for
bg: Място за запазване на

en: Save log in:
bg: Съхрани записа в:

en: Save new downloads in:
bg: Запази новия изтеглен файл в:

en: Saving
bg: Запазване

en: Search for torrents
bg: Търсене на торенти

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
bg: Сийдвай готовите торенти: докато коефициентът на споделяне достигне [_] процента или за [_] минути, което условие  се изпълни първо.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
bg: Сийдвай всички готови торенти (докато потребителят не ги прекъсне)

en: Seed indefinitely
bg: Сийдвай неограничено

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
bg: Сийдвай последно завършения торент: докато  коефициентът на споделяне достигне [_] процента.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
bg: Сийдвай последния готов торент (освен ако потребителят не го прекъсне)

en: Seeding
bg: Сийдване

en: Select a file
bg: Избери файл

en: Select a folder
bg: Избери папка

en: Sep
bg: Сеп

en: Share ratio: %0.02f%%
bg: Коефициент на споделяне:%0.02f%%

en: Short read - something truncated files?
bg: Даване на кратко за четене име на скъсените фалове?

en: Show file list
bg: Покажи списък с файловете

en: Show/Hide _finished torrents
bg: Покажи/Скрий_готовите торенти

en: Size
bg: Размер

en: Snubbed
bg: Спрени

en: Start seeding
bg: Започни сийдване

en: Starting additional torrents manually:
bg: Ръчно стартиране на допълнителни торенти:

en: Stop running torrent?
bg: Да спра ли стартирания торент?

en: Sun
bg: Нед

en: T1
bg: Т1

en: T3
bg: Т3

en: Temporarily stop all running torrents
bg: Временно спри всички стартирани торенти

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
bg: Текстов режим, Грешка при инициализиране на графичния интерфейс, операцията не може да продължи.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
bg: Благодарим Ви за дарението! За да направите ново дарение, изберете "Дарение" от менюто "Помощ".

en: Thanks!
bg: Благодаря!

en: The Windows filesystem cannot handle some characters used in the filename(s) of this torrent.Filenames have been changed from the original.
bg: Windows не може да вземенякои от символите в иметона файла(вете)на този торент.Имената ще бъдат променениот оригиналните.

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
bg: Набора от символи използван в местната файлова система ("%s") не може да изобрази всички символи използвани в името на файла на този торент. Имената на файловете са променени от първоначалните.

en: There are %d finished torrents in the list.
bg: Има %d готови торенти в списъка.

en: There are no finished torrents to remove.
bg: Няма готови торенти за премахване.

en: There is one finished torrent in the list.
bg: Има един готов торент в списъка.

en: These errors occurred during execution:
bg: Грешки при изпълнение:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
bg: Този торент файл е създаденс увреден инструмент и е сфайл или директория с невалидноиме.Всияки фаилове маркирани с0 ще бъдат игнорирани.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
bg: Този торент файл е създаденс увреден инструмент и е снекоректен енкодинг в именатана файловете.Някои или всичкифайлови имена може би се различаватот оригиналните.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
bg: Този торент файл е създаден с увреден инструмент и е снекоректен енкодинг в имената на файловете.Някои или всички файлови имена може би се различават от оригиналните.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
bg: Този торент файл е създаденс увреден инструмент и е снекоректен енкодинг в именатана файловете.Използваните имена може би са коректни.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
bg: Този интерфейс за теглене изисквастандартен Python модул "curses", който за жалост не е в наличност при Windows портовете на Python. Ако имате работещ Cygwin за порт на Python, той се стартира на всички Win32 системи (www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
bg: Това не е торент файл.(%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
bg: Това трябва да е стара версияна Python която не е приспособенада детектва енкодинга на файловатасистема.Вероятно 'ascii'.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
bg: Този торент (или друг със същото съдържание) вече е стартиран.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
bg: Този торент (или друг със същото съдържание)вече изчаква да бъде стартиран.

en: Thu
bg: Чет

en: Too late to switch RawServer backends, %s has already been used.
bg: Вече не може да се използва RawServer, %s вече се използва

en: Too many arguments - %d maximum.
bg: Твърде много аргументи - %d максимално.

en: Torrent _info
bg: Торент_информация

en: Torrent in unknown state %d
bg: Торент в непознато състояние %d

en: Torrent info
bg: Информация за торент

en: Torrent name:
bg: Име на торент:

en: Torrents
bg: Торенти

en: Total size:
bg: Общ размер:

en: Totals:
bg: Общо:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
bg: %d секунди след стартирането му анонсът от тракера все още не е завършен

en: Tue
bg: Вто

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
bg: Неподдържана версия на UI файла за състояние (нова версия на клиента?)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
bg: Файлов формат непозволяващ бързо продължаване, може би от друга версия на програмата?

en: Upload
bg: Качване

en: Upload rate
bg: Скорост на качване

en: Usage: %s
bg: Използване: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
bg: Заети:%sTRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
bg: Използвани:%s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
bg: Използване на мрежови библиотеки от тип "Twisted" за връзка с мрежата. 1 означава да се използват, 0 означава да не се използват, -1 означава автоматично откриване и приоритетно използване на такива библиотеки

en: Use _DHT:
bg: Използвай _DHT:

en: Use _tracker:
bg: Използвай _тракер:

en: Value
bg: Стойност

en: Version %s
bg: Версия %s

en: Visit help web page?
bg: Искате ли да посетите помощната страница?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
bg: ВНИМАНИЕ: Промяната на тези настройки може
     да попречи на правилното функциониране на %s.

en: Waiting
bg: Изчакване

en: Warning:
bg: Внимание:

en: Wed
bg: Сря

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
bg: Добре дошли в новата версия на %s. Направхите ли дарение?

en: Will perform full hash check.
bg: Ще извърша пълна проверка на hash-а

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
bg: Ще стартирате "%s". Искате ли да спра последния стартиран торент?

en: You are using %s, and the new version is %s.
bg: Вие използвате %s, а новата версия е %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
bg: Винаги можете да изтеглите последната версия от 
    %s

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
bg: Не можете да задавате име на .torrent файла когато използвате многозадачен режим за създаване на торенти

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
bg: Не можете да посочите заедно --запази_като и --запази_в

en: You have uploaded %s to this torrent.
bg: Качили сте %s от торента.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
bg: Можете да използвате "bittorrent-console", за да теглите.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
bg: Все още можете да използвате "btdownloadheadless.py" за теглене.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
bg: Вашият коефициент на споделяне за торента е %d%%.

en: [OPTIONS] [TORRENTDIRECTORY]
bg: [НАСТРОЙКИ][ТОРЕНТДИРЕКТОРИЯ]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILES]
bg: [НАСТРОЙКИ][ТОРЕНТФАЙЛОВЕ]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILE]
bg: [НАСТРОЙКИ][ТОРЕНТФАЙЛ]

en: [OPTION] TRACKER_URL FILE [FILE]
bg: [НАСТРОЙКА] ТРАКЕР_URL ФАЙЛ [ФАЙЛ]

en: _Abort
bg: _Прекрати

en: _About
bg: _Относно

en: _Asks each time
bg: _Питай всеки път

en: _Change location
bg: _Промени местоположението

en: _Donate
bg: _Дарение

en: _File
bg: _Файл

en: _File list
bg: _Списък на файловете

en: _Finish
bg: _Край

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Host
bg: _Хост

en: _Log
bg: _Запис на действията

en: _Open directory
bg: _Отвори директория

en: _Open torrent file
bg: _Отвори торент файл

en: _Pause/Play
bg: _Пауза/Старт

en: _Peer list
bg: _Списък на пиърите

en: _Port
bg: _Порт

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Remind me later
bg: _Напомни ми по-късно

en: _Remove
bg: _Премахни

en: _Resize window to fit
bg: _Напасни размера на прозореца

en: _Seed indefinitely
bg: _Сийдвай неограничено

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _View
bg: _Покажи

en: a URL to redirect the info page to
bg: URL към което да пренасоча инфо страницата

en: added "%s"
bg: добавени "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
bg: адрес на HTTP прокси, който се използва  за tracker връзки

en: allow special keys in torrents in the allowed_dir to affect tracker access
bg: позволи специални редове в торент файла в позволената_директория да влияят на достъпа до тракера

en: archive size:
bg: архив размер:

en: arguments are -
bg: аргументите са -

en: bad data from tracker -
bg: лоши данни от тракера -

en: bad data in responsefile - total too big
bg: Грешни данни в файла за отговор - целият размер е твърде голям

en: bad data in responsefile - total too small
bg: Грешни данни в файла за отговор - целият размер е твърде малък

en: bad metainfo - "files" is not a list of files
bg: Лоша мета-информация - "files"не е списък с файлове

en: bad metainfo - bad file value
bg: Лоша мета-информация - некоректна стойност на файла

en: bad metainfo - bad length
bg: Лоша мета-информация - неправилна дължина на файла

en: bad metainfo - bad name
bg: Лоша мета-информация - неправилно име

en: bad metainfo - bad path
bg: Лоша мета-информация - неправилен път

en: bad metainfo - bad path dir
bg: Лоша мета-информация - неправилен път до директория

en: bad metainfo - bad pieces key
bg: Лоша мета-информация - неправилни парчета

en: bad metainfo - duplicate path
bg: Лоша мета-информация - повтарящ се път

en: bad metainfo - illegal piece length
bg: Лоша мета-информация - неправлина дължина на парчетата

en: bad metainfo - name used as bothfile and subdirectory name
bg: Лоша мета-информация - файлът и поддиректорията са с едно и също име

en: bad metainfo - no announce URL string
bg: Лоша мета-информация - липсва информация за URL анонс

en: bad metainfo - not a dictionary
bg: Лоша мета-информация - не е речник

en: bad metainfo - wrong object type
bg: Лоша мета-информация - грешен тип на обекта

en: bad peer
bg: лош пиър

en: banned
bg: забранени

en: building
bg: изграждане

en: cannot restore state completely
bg: не може да възтанови данните напълно

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
bg: кодиращата таблица, използвана от локалната файлова система. Ако не посочите стойност, тя се открива автоматично. Автоматичната детекция не  работи с версии на python по-стари от 2.3

en: checking existing file
bg: проверява файла

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
bg: затвори връзките с RST и избегни TCP TIME_WAIT състоянието

en: command line parsing failed at
bg: разчитането на командните редове се провали при

en: comment:
bg: коментар:

en: connecting to peers
bg: свързване с peer-и

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
bg: данните на диска са повредени - може би имате две стартирани работещи копия на програмата?

en: default number of peers to send an info message to if the client does not specify a number
bg: брой на пиърите по подразбиране до които да се изпрати съобщение с информация в случаи че програмата не го зададе сама

en: default tracker name
bg: име по подразбиране на тракера

en: deprecated, do not use
bg: неодобрено, не използвай

en: dest:
bg: местонахождение:

en: directory name: %s
bg: име на папка: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
bg: директория за търсене на .торент файлове (полу-самоизвикваща се)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
bg: директория за съхранение на променящи се данни като информация за бързо възобновяване на операциите и състоянието на интерфейса. По подразбиране е в поддиректория "данни" на биторентовата config папка.

en: display advanced user interface
bg: покажи интерфейс за напреднали потребители

en: dl speed:
bg: скорост на теглене:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
bg: не се свързвай към няколко peer-а, ако те имат един исъщи IP адрес

en: done checking
bg: проверката е завършена

en: download complete!
bg: Тегленето завърши!

en: download failed:
bg: свалянето се провали:

en: download rate:
bg: степен на теглене:

en: download succeeded
bg: тегленето завърши успешно

en: download to:
bg: изтегли в:

en: downloading
bg: сваляне

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
bg: изтеглени %d части,има %d части,%d от %d изтеглени

en: drag into list to resume
bg: За да продължите, пренесете в списъка

en: drag into list to seed
bg: За да сийдвате, пренесете в списъка за сийд

en: drag to reorder
bg: влачете с мишката, за да преподредите

en: dropped "%s"
bg: изгубени "%s"

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
bg: разреши преодоляване на бъг в BSD libc, който води до много бавно четене на файла.

en: error(s):
bg: грешка(и):

en: error:
bg: грешка:

en: error:
bg: грешка:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
bg: грешка: %s
    стартирай без настройка на параметри

en: file containing x-icon data to return when browser requests favicon.ico
bg: файл съдържащ x-icon данни който да бъде подаден когато браузъра изисква favicon.ico

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
bg: име на файл (за еднофайлови торенти) или име на директория (за пакетни торенти) за запазване на торента, като се презаписва името по подразбиране в торента. Виж също --запази_в

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
bg: Име на файл (за еднофайлови торенти)или име на директория (за пакет торенти), в която да запазва торентите като презаписва името по подразбиране на торента. Виж също--запази_в, ако не е посочено, потребителят ще бъде запитан за място за  запазване

en: file name: %s
bg: име на файл: %s

en: file size:
bg: файл размер:

en: file size:
bg: размер на файл:

en: file to store recent downloader info in
bg: Файл за съхраняване на информацията от текущото сваляне

en: file to write the tracker logs, use - for stdout (default)
bg: файл за записване на бележки от тракера, за stdout - use (по подразбиране)

en: file:
bg: файл:

en: files:
bg: файлове:

en: finishing in %d:%02d:%02d
bg: завърши в %d:%02d:%02d

en: full scrape function is not available with this tracker.
bg: пълно scrape функциониране не е възможно на този тракер

en: get function is not available with this tracker.
bg: Вземи-функция не е възможна на този тракер

en: how many bytes to query for per request.
bg: брой на байтове на заявка.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
bg: Брой байтове, едновремено записвани в мрежовите буфери.

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
bg: колко пъти да се провери дали свалящият е зад NAT протокол (0=не проверявай)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
bg: На какъв интервал в секунди да сканира директорията с торенти

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
bg: ако е неуспешен, създай торент без тракер вместо да посочваш URL, използвай надежден мрежов възел под формата на <ip>:<порт> или празен стринг, за да извлечеш възел от  таблицата с маршрути

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
bg: ако не е 0, задай тази стойност за TOS опцията за peer връзки

en: ignore the ip GET parameter from machines which aren't on local network IPs (0 = never, 1 = always, 2 = ignore if NAT checking is not enabled). HTTP proxy headers giving address of original client are treated the same as --ip.
bg: игнорирай параметъра ip GET от машини който не са с локални мрежови IP-та (0=никога,1=винаги,2=само ако NAT проверката е изключена).HTTPproxy който подават адрес на оригиналния клиент се управляват по същия начин като   --ip.

en: info hash: %s
bg: инфо хеш:%s

en: invalid "last" entry
bg: Последното "въвеждане" е невалидно

en: invalid announce interval
bg: Невалиден интервал за анонс

en: invalid bencoded value (data after valid prefix)
bg: неправилно bкодирана стойност (данни след правилна представка)

en: invalid entry in peer list1
bg: невалиден вход на peer листа1

en: invalid entry in peer list2
bg: невалиден вход на peer листа2

en: invalid entry in peer list3
bg: невалиден вход на peer листа3

en: invalid entry in peer list4
bg: невалиден вход на peer листа4

en: invalid min announce interval
bg: Невалиден минимален интервал за анонс

en: invalid peer count
bg: Невалиден брой на пиърите

en: invalid peer list
bg: невалидна peer листа

en: invalid seed count
bg: Невалиден брой на сийдърите

en: invalid tracker id
bg: невалиден tracker id

en: ip to bind to locally
bg: ip за локална връзка

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
bg: ip за рапорт до tracker-а (няма ефект, освен ако не исползвате tracker от локалната мрежа)

en: keep dead torrents after they expire (so they still show up on your /scrape and web page). Only matters if allowed_dir is not set
bg: запази неактивните торенти след като срокът им изтече (така те ще бъдат показвани на вашия /scrape и уеб страница). Има смисъл когато няма настройка на позволени_директории

en: killed by IO error:
bg: спрян поради IO грешка:

en: killed by OS error:
bg: спрян поради OS грешка:

en: killed by internal exception:
bg: спрян поради вътрешна грешка:

en: local
bg: локален

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
bg: локална директория, в която ще се запази съдържанието на торента. Файлът (при еднофайловите торенти) или директорията(пакетни торенти) ще бъдат създадени вътре в тази директория, като се използва името по подразбиране от торента. Виж също--запази_в.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
bg: Локална директория, където торентите ще се запазват, използвайки имена, определени в --запази в_стил. Ако оставите полето празно, торентите ще се запазват в директорията на съответния торент файл.

en: log cleared
bg: Записът е изчистен

en: log saved
bg: Записът е съхранен

en: lost server socket
bg: изгубен сървър сокет

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
bg: максимум kB/s за качване, 0 се равнява на "неограничено"

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
bg: Максимална дължина за кодиране на префикса, която ще бъде приета - при по-голяма стойност връзката се разпада.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
bg: Максимална дължина на частите, изпращани на пиъри, прекъсни връзката, ако заявката надвишава размера

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
bg: максималнен разрешен брой на връзките,след който нови връзки ще бъдат прекъсвани незабавно

en: maximum number of peers to give with any one request
bg: максимален брой на пиърите на които да се уважи изискването за връзка

en: maximum port to listen on
bg: максимум портове за следене

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
bg: Максимален времеви интервал за преизчисляване на seed индикаторите

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
bg: Максимален времеви интервал, на който се преизчисляват индикаторите за качване и теглене

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
bg: Максимален времеви интервал преди опит за възобновяване на прекъснати връзки

en: maxport less than minport - no ports to check
bg: максималният порт за проверка е по-малък от минималния - няма портове за проверка

en: metainfo file: %s
bg: файл с метаданни: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
bg: минимален брой на peer-ите, при който да спира инициирането на нови заявки

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
bg: минимум портове за следене, изброй, ако не е посочено

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
bg: минимално време в секунди преди кешът да бъде счетен за стар и да бъде прочистен

en: minimum time it must have been since the last flush to do another one
bg: минимално време което трябва да измине от последното прочистване за да бъде извършено ново

en: minutes to wait between requesting more peers
bg: минути изчакване между заявките за нови peer-и

en: name %s disallowed for security reasons
bg: Името %s е забранено по причини за сигурност

en: no torrents
bg: няма торенти

en: non-text failure reason
bg: причината за провала е без текст

en: non-text warning message
bg: Предупредително не-текстово съобщение

en: not a valid bencoded string
bg: неправилно bкодиран низ

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
bg: Брой на сесиите за теглене, при които да се премине от "случаен" към "първи най-рядък" ред на обслужване

en: number of peers at which to stop initiating new connections
bg: брой на peer-ите, при който да спира инициирането на нови връзки

en: number of seconds to pause between sending keepalives
bg: интервал в секунди, на който се изпращат маркери за поддържане на сесията

en: ok
bg: Добре

en: old announce for %s: %s
bg: стари пуликувани %s:%s

en: only allow downloads for .torrents in this dir (and recursively in subdirectories of directories that have no .torrent files themselves). If set, torrents in this directory show up on infopage/scrape whether they have peers or not
bg: позволявай сваляния на торенти само в тази директория (и съответно в поддиректории на тази който не съдържат торент файлове).Ако е включена тази опция, торентите в тази директория се показват на инфостраницата/scrape дали имат или нямат пиъри

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
bg: oo(%.1f MB качване / %.1f MB теглене)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
bg: незадължителен коментар, който да се постави в .торент

en: optional target file for the torrent
bg: незадължителен файл за торент

en: parameter passed in at end with no value
bg: параметърът подаден в края е без стойност

en: path %s disallowed for security reasons
bg: пътят %s е забранен по причини за сигурност

en: peer status:
bg: peer статус:

en: peers:
bg: peer-и:

en: percent done:
bg: завършени проценти:

en: piece %d failed hash check, re-downloading it
bg: парчето %d не отговаряше при hash проверката, свалям го наново

en: progress:
bg: прогрес:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
bg: Откажи по-нататъшни връзки от адреси, с повредени или некоректни peer-ове, които подават недобронамерена информация.

en: rejected by tracker -
bg: отхвърлен от тракера -

en: remote
bg: отдалечен

en: removing %s
bg: изтривам %s

en: removing %s (will re-add)
bg: премахвам %s (ще се добави отново)

en: right-click for menu
bg: извикване на менюто с десен бутон на мишката

en: run with no arguments for parameter explanations
bg: стартирай без аргументи разясняващи параметрите

en: saving:
bg: запазване:

en: scrape access allowed (can be none, specific or full)
bg: Позволение за достъп до scrape (може да бъде пълно, специално или забрана)

en: seconds between expiring downloaders
bg: секунди за изчакване преди свалянето да се счита за изтекло

en: seconds between saving dfile
bg: интервал секунди между всяко запаметяване на d-файл

en: seconds between updates of displayed information
bg: интервал в секунди за обновяване на информацията

en: seconds downloaders should wait between reannouncements
bg: секунди които свалящите трябва да изчакат между две реанонсирания

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
bg: Секунди на изчакване преди проверка за прекъснати връзки.

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
bg: Секунди на изчакване преди затваряне на сокетите, когато нищо не е получено.

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
bg: секунди за изчакване на пристигащи данни,  преди да се приеме, че има временно разпадане на връзката

en: seed status:
bg: сийд статус:

en: seeding
bg: сийдване

en: seeds:
bg: сийдъри:

en: share rating:
bg: степен на споделяне:

en: sharing:
bg: споделяне:

en: shut down
bg: изключване

en: shutting down
bg: изключване

en: single/multiple file mix
bg: единичен/многочастичен файл

en: size:
bg: размер:

en: specific scrape function is not available with this tracker.
bg: тази специфична scrape функция не се поддържа от този тракер

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
bg: Уточнява действията на програмата, когато потребителят се опитва да стартира ръчно друг торент: "замести" означава да се стартира новият торент на мастото на стария, "добави" - да добави новия торент паралелно с другите, "питай" - да пита потребителя всеки път.

en: start downloader in paused state
bg: Започни теглене по време на състояние "пауза"

en: starting at port:
bg: започни от порт:

en: status:
bg: статус:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
bg: максимален брой на едновременно отворените файлове в многофайлов торент, 0 се равнява на "неограничено". Използва се, за да се избегне изчерпване на файловите дескриптори.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
bg: максимален интервал в минути за сийд на готов торент, преди да се спре сийдингът

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
bg: максималният брой на позволените сесии за теглене наведнъж. -1 означава (да се надяваме) приемлив брой, базиран на максималната скорост на качване. Автоматичните стойности са валидни само когато е стартиран един единствен торент.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
bg: минимална стойност в проценти, която трябва да се достигне за качване/теглене, преди преустановяване на сийдинга за последния торент. 0 е равносилно на неограничено.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
bg: минимална стойност в проценти, която трябва да се достигне за качване/теглене, преди преустановяване на сийдинга. 0 е равносилно на неограничено.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
bg: брой на качванията при идеални условия

en: time left:
bg: оставащо време:

en: time to wait between checking if any connections have timed out
bg: време което да се изчака преди да се провери дали връзката не е изтекла

en: timeout for closing connections
bg: време за изчакване преди затваряне на връзката

en: told file complete on start-up, but piece failed hash check
bg: Файлът е свален при стартирането, но проверката на всички парчета се провали

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
bg: торентът няма да бъде рестартиран правилно при рестарт на клиента

en: tracker announce url: %s
bg: tracker публикация url: %s

en: trackerless nodes:
bg: tracker бележки:

en: ul speed:
bg: скорост на качване:

en: unknown key
bg: непознат ключ

en: upload rate:
bg: степен на качване:

en: use with allowed_dir; adds a /file?hash={hash} url that allows users to download the torrent file
bg: използване с позволените_директории; добавя /file?hash={hash} url което позволява на потребителите да свалят торент файла

en: waiting for hash check
bg: изчакване за hash проверка

en: warning from tracker -
bg: предупреждение от тракера -

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
bg: да пита или не за мястото за запазване на файловете

en: whether to add entries to the log for nat-check results
bg: дали да добавям данни за резултатите от nat-проверката в бележките

en: whether to check hashes on disk
bg: дали да се проверяват хешовете на диска

en: whether to display an info page when the tracker's root dir is loaded
bg: дали да изпиша съобщение когато главната директория на тракера е заредена

en: whether to display diagnostic info to stdout
bg: дали да извежда диагностична информация на екрана

en: whether to display names from allowed dir
bg: дали да показвам имена от позволената директория

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
bg: дали да изписва целия път до торент файла или съдържанието за всеки торент

en: whether to reopen the log file upon receipt of HUP signal
bg: дали да отворя отново файла с бележките при получаване на HUP сигнал

en: which power of two to set the piece size to
bg: по кой от двата източника да се настрои размерът на частите

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
bg: видим номер на порт, ако е различен от следения от локалния ви клиент

en: wrong format of %s - %s
bg: грешен формат на %s - %s

en: you must specify a .torrent file
bg: трябва да посочите .торент файл

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
bg: Файлът ви сигурно съществува някъде из вселената
    но уви, не и тук
