BitTorrent 4.2 - en to tr translation catalogue (528 entries)

en: 
    EXCEPTION:
tr: 
    İSTİSNA:

en: 
    run with no args for parameter explanations
tr: 
    parametre açıklamaları için argümansız çalıştır

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
tr: # IP Yükleme İndirme Tamamlandı Hız

en:  , cannot restore torrent (
tr: , torrent geri yükelenemiyor (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
tr: Tüm %s pencerelerini kapatmak problemi çözebilir.

en:  Message from the tracker:
tr: İzleyiciden mesaj:

en:  is not a directory
tr: dizin değil

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
tr: "%s" zaten var. Varolan dizin içerisinde özdeş ikinci bir dizin oluşturmak ister misiniz?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
tr: "%s" zaten var. Farklı bir dosya adı seçmek istiyor musunuz?

en: # Log Started:
tr: # Günlük Tutma Başlatıldı:

en: # Log reopened:
tr: # Günlük yeniden açıldı

en: # Shutting down:
tr: # Kapatılıyor:

en: % complete
tr: % tamamlandı

en: %.1f%% done, %s remaining
tr: %.1f%% tamamlandı, kalan %s

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
tr: %.3f (%.1f MB yükleme / %.1f MB indirme)

en: %d bad
tr: %d kötü

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
tr: %d hatalı parça + atılan talepler içinde %s

en: %d days
tr: %d gün

en: %d distributed copies (next: %s)
tr: %d dağıtılmış kopya (sonraki: %s)

en: %d ok
tr: %d tamam

en: %d seconds
tr: %d saniye

en: %d seen now
tr: %d şimdi görüldü

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
tr: %d şimdi görüldü, ek olarak %d dağıtılmış kopya (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
tr: %d şimdi görüldü, ek olarak %d dağıtılmış kopya(%s)

en: %d:%02d hours
tr: %d:%02d saat

en: %d:%02d minutes
tr: %d:%02d dakika

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
tr: %s %s yükleyicisi bozuk ya da yok.

en: %s Activity Log
tr: %s Etkinlik Günlüğü

en: %s Error
tr: %s Hata

en: %s Help
tr: %s Yardım

en: %s Settings
tr: %s Ayarları

en: %s already running
tr: %s halen çalışıyor

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
tr: %s yardımı 
    %s adresinde
    Şimdi oraya gitmek ister misiniz?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
tr: %s eş, %s kaynak. İzleyicideki toplam: %s

en: %s started
tr: %s başladı

en: %s torrent file creator %s
tr: %s torrent dosya oluşturucusu %s

en: (Directories will become batch torrents)
tr: (Dizinler toplu iş torrentlerine dönüşecek)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
tr: (İzleyici ile aynı yerel ağ içerisinde
     olmadığınız sürece bir etkisi yok)

en: (global message) : %s
tr: (global mesaj): %s

en: (multiple)
tr: (çoklu)

en: (stopped)
tr: (durduruldu)

en: (trackerless torrent)
tr: (izleyicisiz torrent)

en: **warning** %s has errors
tr: **uyarı** %s hatalar içeriyor

en: **warning** could not redirect stdout to log file:
tr: **uyarı** stdout'u günlük dosyasına yönlendiremiyor:

en: **warning** could not reopen logfile
tr: **uyarı** günlük dosyasını yeniden açamıyor

en: **warning** specified favicon file -- %s -- does not exist.
tr: **uyarı** belirtilen favicon dosyası -- %s -- mevcut değil.

en: **warning** statefile %s corrupt; resetting
tr: **uyarı** durum dosyası %s bozuk; yeniden başlatılıyor

en: , in %d files
tr: , %d dosyada

en: , in one file
tr: , bir dosyada

en: , will seed for %s
tr: , %s için kaynak olacak

en: , will seed indefinitely.
tr: , süresiz olarak kaynak olacak.

en: ... successful
tr: ... başarılı

en: 0 seconds
tr: 0 saniye

en: 1 day %d hours
tr: 1 gün %d saat

en: <unknown>
tr: <bilinmiyor>

en: A newer version of %s is available.
tr: %s sürümünden daha yeni bir sürüm sunuldu.

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
tr: BT'nin önceki kopyası düzgün olarak temizlenmedi. Devam ediliyor.

en: Abort torrent
tr: Torrent'i iptal et

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
tr: Torrent durduruluyor, zira hiçbir eşe bağlanılmadığından ötürü izleyici tarafından reddedildi.

en: About %s
tr: %s hakkında

en: Additional error when closing down due to error:
tr: Hata sonucu kapatılırken ek hata:

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Allocate
tr: Ayır

en: Already downloading %s installer
tr: Halen %s yükleyicisini indiriyor

en: Always starts the torrent in _parallel
tr: Torrent'i her zaman paralel olarak başlatır

en: Always stops the _last running torrent
tr: Her zaman son yürütülen torrent'i durdurur

en: Announce url:
tr: Url duyur:

en: Another program appears to have changed the file size.
tr: Başka bir program dosya boyutunu değiştirmiş görünüyor.

en: Another program appears to have modified the file.
tr: Başka bir program dosyayı değiştirmiş görünüyor.

en: Another program appears to have moved, renamed, or deleted the file.
tr: Başka bir program dosyayı taşımış, yeniden adlandırmış veya silmiş görünüyor.

en: Apply
tr: Uygula

en: Apr
tr: Nis

en: Are you sure you want to remove "%s"?
tr: "%s": Kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Ask where to save each new download
tr: Her yeni yükleme için kayıt yerini sor

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
tr: İzleyicisiz istemci ile izleyicisiz torrent indirme girişimi kapatıldı.

en: Aug
tr: Ağu

en: Bad UI state file
tr: Hatalı UI durum dosyası

en: Bad UI state file version
tr: Hatalı UI durum dosyası sürümü

en: Bad fastresume info (files contain more data)
tr: Hatalı hızlı sürdürme bilgisi (dosyalar daha fazla veri içeriyor)

en: Bad fastresume info (illegal value)
tr: Hatalı hızlı sürdürme bilgisi (geçersiz değer)

en: Bad file path component:
tr: Hatalı dosya yolu bileşeni:

en: Building torrents...
tr: Torrentler oluşturuluyor...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
tr: Aynı anda %d torrentden daha fazlası çalışamaz. Daha fazla bilgi için %s adresindeki SSS'a bakın.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
tr: Aynı torrentin iki ayrı örneği başlatılamaz

en: Cannot launch installer on this OS
tr: Bu işletim sistemi üzerinde yükleyici çalıştırılamıyor

en: Change save location for
tr: Kayıt yerini değiştir

en: Change...
tr: Değiştir...

en: Check your port range settings.
tr: Bağlantı noktası aralıklarınızı kontrol edin.

en: Checking file sizes...
tr: Dosya boyutları kontrol ediliyor...

en: Choked
tr: Boğuldu

en: Choose an existing folder...
tr: Varolan bir klasör seç...

en: Choose default download directory
tr: Varsayılan indirme dizinini seç

en: Choose...
tr: Seç...

en: Client
tr: İstemci

en: Comments:
tr: Yorumlar:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
tr: Sıkıştırıldı: %i Açıldı: %i

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Corrupt data in
tr: Bozuk veri

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
tr: Dosya/dizin adı "%s", utf-8 (%s) kodlamasına dönüştürülemedi. Ya varsayılan dosya sistemi kodlaması "%s" hatalı ya da dosya adı geçersiz byte bilgileri içeriyor.

en: Could not create application data directory!
tr: Uygulama veri dizini oluşturulamadı!

en: Could not create control socket:
tr: Kontrol yuvası oluşturulamadı:

en: Could not create control socket: already in use
tr: Kontrol yuvası oluşturulamadı: halen kullanımda

en: Could not delete cached %s file:
tr: Önbelleğe alınmış %s dosyası silinemiyor:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
tr: %s
    indirilemiyor ya da açılamıyor
    Torrent dosyasını indirmek için bir internet göz atıcısı kullanmayı deneyin.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
tr: %s %s yükleyicisini kaydetmek için uygun bir geçici dizin bulunamadı.

en: Could not find an open port!
tr: Açık bir bağlantı noktası bulunamadı!

en: Could not get latest version from %s
tr: %s adresinden son sürüm alınamıyor

en: Could not load fastresume data: %s.
tr: Hızlı sürdürme veriis yüklenemedi: %s

en: Could not load saved state:
tr: Kaydedilmiş durum yüklenemedi:

en: Could not open a listening port: %s.
tr: Dinlenecek bağlantı noktası açılamadı: %s

en: Could not open a listening port: %s.
tr: Dinlenecek bağlantı noktası açılamadı: %s

en: Could not parse new version string from %s
tr: Yeni sürüm karakter dizgesi "%s" bilgisinden ayrıştırılamıyor

en: Could not permanently save options:
tr: Seçenekler kalıcı olarak kaydedilemedi:

en: Could not read %s
tr: %s okunamıyor

en: Could not read directory
tr: Dizini okuyamıyor

en: Could not remove fastresume file after failure:
tr: Hatadan sonra hızlı sürdürme dosyası kaldırılamadı:

en: Could not remove old control socket filename:
tr: Eski kontrol yuvasının dosya adı kaldırılamadı:

en: Could not save UI state:
tr: UI durumu kaydedilemedi:

en: Could not send command:
tr: Komut gönderilemedi:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
tr: TorrentQueue başlatılamadı, hatalar için yukarıya bakın.

en: Could not write fastresume data:
tr: Hızlı sürdürme verisi yazılamadı:

en: Could not write file
tr: Dosyaya yazamıyor

en: Couldn't open %s
tr: %s açılamıyor

en: Couldn't read fastresume data:
tr: Hızlı sürdürme verisini okuyamadı:

en: Create a new folder...
tr: Yeni bir klasör oluştur...

en: Current down: %s
tr: Şu anki indirme: %s

en: Current up: %s
tr: Şu anki yükleme: %s

en: DSL 768k up
tr: DSL/kablo 768k ve üstü

en: DSL/cable 128k up
tr: DSL/kablo 128k ve üstü

en: DSL/cable 256k up
tr: DSL/kablo 256k ve üstü

en: Dec
tr: Ara

en: Decrease
tr: Azalt

en: Directory exists!
tr: Dizin var!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
tr: Dağıtık kopyalar: %d; Sonraki: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
tr: %s uygulamasından çıkmak ve yeni sürüm olan %s uygulamasını kurmak istiyor musunuz?

en: Do you want to remove all of them?
tr: Hepsini kaldırmak istiyor musunuz?

en: Do you want to remove it?
tr: Onu kaldırmak istiyor musunuz?

en: Donate
tr: Bağış yap

en: Done
tr: Bitti

en: Done building torrents.
tr: Torrentlerin oluşturulması tamamlandı.

en: Done, %s uploaded
tr: Bitti, %s yüklendi

en: Done, share ratio: %d%%
tr: Bitti, paylaşım oranı: %d%%

en: Done.
tr: Tamamlandı.

en: Download
tr: İndirme

en: Download _later
tr: _Daha sonra indir

en: Download _now
tr: Şimdi indir

en: Download rate
tr: İndirme hızı

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: ERROR:
tr: HATA:

en: ETA in %d:%02d:%02d
tr: %d:%02d:%02d içinde ETA

en: Enter the URL of a torrent file to open:
tr: Açılacak torrent dosyasının URL adresini girin:

en: Enter torrent URL
tr: Torrent URL adresini girin

en: Error building torrents:
tr: Torrentlerin oluşturulmasında hata:

en: Error reading .torrent file:
tr: .torrent dosyasının okunmasında hata:

en: Error reading config:
tr: Yapılandırmanın okunmasında hata:

en: Error reading file
tr: Dosya okuma hatası

en: Error!
tr: Hata!

en: Failed
tr: Başarısız

en: Failed to create or send command through existing control socket.
tr: Varolan kontrol yuvasından komut oluşturma veya gönderme başarısız oldu.

en: Failed to send command through existing control socket.
tr: Varolan kontrol yuvasından komut gönderme başarısız oldu.

en: Feb
tr: Şub

en: File %s already exists, but is not a regular file
tr: %s dosyası var, ancak geçerli bir dosya değil

en: File %s belongs to another running torrent
tr: %s dosyası çalışan diğer bir torrente ait

en: File exists!
tr: Dosya var!

en: File name:
tr: Dosya adı:

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Files in "%s"
tr: "%s"'de bulunan dosyalar

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
tr: "%s" dosya sistemi kodlaması bu sürümde desteklenmiyor

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
tr: Dosya sistemi kodlaması '%s' desteklenmiyor. Yerine 'ascii' kullanılacak.

en: Finished
tr: Bitti

en: Firewalled/NATted
tr: Güvenlik Duvarı/NAT var

en: Frequently Asked Questions:
tr: Sıkça Sorulan Sorular:

en: Fri
tr: Cum

en: Go
tr: Git

en: Have you donated?
tr: Bağış yaptınız mı?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
tr: Torrent indirmeleri nasıl adlandırılmalı: 1: torrent dosyasının adını kullan (eksi .torrent); 2: torrent dosyası içinde kodlanmış adı kullan; 3: torrent dosyasının adına (eksi .torrent) sahip bir dizin oluştur ve o dizin içerisine torrent dosyası içinde kodlanmış ad ile kaydet; 4: eğer torrent dosyasının adı (eksi .torrent) ve torrent dosyasının içinde kodlanmış ad özdeş ise o adı kullan (stil 1/2), değilse stil 3'teki gibi ara bir dizin oluştur; DİKKAT: seçenek 1 ve 2 uyarı vermeden dosyaların üzerine yazma kabiliyetine sahip olup, güvenlik problemleri oluşturabilirler.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
tr: IO Hatası: Diskte yer kalmadı, veya o büyüklükte bir dosya oluşturulamıyor:

en: IP address
tr: IP adresi

en: IP to report to the tracker:
tr: İzleyiciye rapor edilecek IP:

en: ISO Language code to use
tr: Kullanılacak ISO Dil kodu

en: If a non-option argument is present it's taken as the value
    of the torrent_dir option.
tr: Seçenek olmayan bir argüman var ise bu argüman,
    torrent_dir seçeneğinin değeri olarak ele alınır.

en: Increase
tr: Arttır

en: Info for "%s"
tr: "%s" için bilgi

en: Info hash:
tr: Hesaba dayalı adres bilgisi:

en: Initial startup
tr: İlk açılış

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
tr: İzleyicisiz bir istemci başlat. İzleyicisiz torrentleri indirebilmek için bu etkinleştirilmeli.

en: Install Python 2.3 or greater
tr: Python 2.3 ya da daha üst sürümü yükleyin

en: Install new %s now?
tr: Yeni %s şimdi kurulsun mu?

en: Interested
tr: İlgili

en: Invalid state file (bad entry)
tr: Geçersiz durum dosyası (hatalı giriş)

en: Invalid state file (duplicate entry)
tr: Geçersiz durum dosyası (birden fazla giriş)

en: Invalid state file contents
tr: Geçersiz durum dosyası içerikleri

en: Jan
tr: Oca

en: Jul
tr: Tem

en: Jun
tr: Haz

en: KB/s down
tr: KB/s aşağı

en: KB/s est. peer download
tr: KB/s tahmini eş indirme

en: KB/s up
tr: KB/s yukarı

en: Length
tr: Uzunluk

en: Look for available port:
tr: Uygun bağlantı noktası ara:

en: MB downloaded
tr: MB indirildi

en: MB uploaded
tr: MB gönderildi

en: Make
tr: Yap

en: Make _new torrent
tr: Yeni torrent yap

en: Make torrent file for this file/directory:
tr: Bu dosya/dizin için torrent dosyası oluştur:

en: Maximum upload rate:
tr: Maksimum gönderme hızı:

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Mon
tr: Pzt

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
tr: Birden fazla hata oluştu. Hata günlüğünü görmek için Tamam düğmesine tıklayın.

en: Must supply at least %d arguments.
tr: En azından %d argümanı sağlamalı.

en: NA
tr: Geçerli Değil

en: Network
tr: Ağ

en: Never download
tr: Asla indirme

en: New %s version available
tr: Yeni %s sürümü mevcut

en: No finished torrents
tr: Tamamlanmış torrent yok

en: No torrent file available for %s %s installer.
tr: %s %s yükleyicisi için kullanılabilir bir torrent dosyası yok.

en: No torrents
tr: Torrent yok

en: Nodes (optional):
tr: Düğümler (opsiyonel):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
tr: Torrent başlatılmıyor zira en son tamamlanan torrent için kaynak bulmanın ne zaman durdurulacağına ilişkin ayarları zaten karşılıyor.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
tr: Torrent başlatılmıyor zira çalışmayı bekleyen başka torrentler de var ve bu torrent, kaynak bulmanın ne zaman durdurulacağına ilişkin ayarları zaten karşılıyor.

en: Nov
tr: Kas

en: Oct
tr: Eki

en: Open directory
tr: Dizin aç

en: Open torrent _URL
tr: Torrent _URL aç

en: Open torrent:
tr: Torrent aç:

en: Optimistic upload
tr: İyimser yükleme

en: Option
tr: Seçenek

en: Option %s is required.
tr: %s seçeneği gerekli.

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Peer ID
tr: Eş ID

en: Peers for "%s"
tr: "%s" için eşler

en: Piece size:
tr: Parça boyutu:

en: Pieces:
tr: Parçalar:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
tr: Parçalar: %d toplam, %d tamamlanan, %d parçalı, %d aktif (%d boş)

en: Port to listen on.
tr: Dinlenecek bağlantı noktası.

en: Previous down: %s
tr: Önceki indirme: %s

en: Previous up: %s
tr: Önceki yükleme: %s

en: Problem connecting to tracker -
tr: İzleyiciye bağlanırken hata -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
tr: İzleyiciye bağlanırken hata, gethostbyname başarısız oldu -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
tr: İlerleme çubuğu metni her zaman siyah
    (yeniden başlatma gerekir)

en: PyGTK 2.4 or newer required
tr: PyGTK 2.4 veya yenisi gerekiyor

en: Python 2.2.1 or newer required
tr: Python 2.2.1 veya daha yenisi gerekli

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
tr: Python, dosya sistemi kodlamasını otomatik olarak bulamadı. Yerine 'ascii' kullanılacak.

en: Re_start
tr: _Yeniden başlat

en: Remove all finished torrents?
tr: Tamamlanmış bütün torrentler kaldırılsın mı?

en: Remove this torrent?
tr: Bu torrent'i kaldır?

en: Remove torrent
tr: Torrent'i kaldır

en: Requested download is not authorized for use with this tracker.
tr: İstenen indirme, bu izleyici ile birlike kullanılmak için yetkilendirilmemiş.

en: Rereading config file
tr: Yapılandırma dosyasını yeniden okuyor

en: Resume downloading
tr: İndirmeye devam et

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Running normally
tr: Normal çalışıyor

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
tr: SİSTEM HATASI - İSTİSNA ÜRETİLDİ

en: Sat
tr: Cmt

en: Save in:
tr: Kaydet:

en: Save location for
tr: Kaydetme yeri

en: Save log in:
tr: Günlüğü kaydet:

en: Save new downloads in:
tr: Yeni indirilenleri buraya kaydet:

en: Saving
tr: Kaydediyor

en: Search for torrents
tr: Torrent ara

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
tr: Tamamlanan torrent'ler için kaynak ol: paylaşım oranı %[_] oluncaya kadar veya [_] dakika boyunca, hangisi önce gerçekleşirse.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
tr: Tamamlanan her torrenti süresiz olarak kaynakla (kullanıcı iptal edene kadar)

en: Seed indefinitely
tr: Süresiz olarak kaynak ol

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
tr: Son tamamlanan torrent için kaynak ol: paylaşım oranı %[_] oluncaya kadar.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
tr: Son torrenti süresiz olarak kaynakla (kullanıcı iptal edene kadar)

en: Seeding
tr: Kaynak durumunda

en: Select a file
tr: Bir dosya seç

en: Select a folder
tr: Bir klasör seç

en: Sep
tr: Eyl

en: Share ratio: %0.02f%%
tr: Paylaşım oranı: %0.02f%%

en: Show file list
tr: Dosya listesini göster

en: Show/Hide _finished torrents
tr: Bitmiş torrentleri Göster/Gizle

en: Size
tr: Boyut

en: Snubbed
tr: Reddedildi

en: Start seeding
tr: Kaynak bulmaya başla

en: Starting additional torrents manually:
tr: Ek torrent'ler başlatılıyor:

en: Stop running torrent?
tr: Çalışan torrent durdurulsun mu?

en: Sun
tr: Paz

en: Temporarily stop all running torrents
tr: Çalışan tüm torrentleri geçici olarak durdur

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
tr: Metin modu GUI başlatması başarısız oldu, devam edemiyor.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
tr: Bağış için teşekkürler! Yeniden bağış yapmak için "Yardım" menüsünden "Bağış Yap" başlığını seçin.

en: Thanks!
tr: Teşekkürler!

en: The Windows filesystem cannot handle some characters used in the filename(s) of this torrent.Filenames have been changed from the original.
tr: Windows dosya sistemi, bu torrentin dosya adında/adlarında kullanılan bazı karakterleri işleyemez. Dosya adları orijinalden değiştirildi.

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
tr: Yerel dosya sisteminde ("%s") kullanılan karakter seti bu torrentin dosya adındaki/adlarındaki karakterlerin tamamını temsil edemez. Dosya adları orijinalden değiştirildi.

en: There are %d finished torrents in the list.
tr: Listede %d adet tamamlanmış torrent var.

en: There are no finished torrents to remove.
tr: Kaldırılacak tamamlanmış torrent yok.

en: There is one finished torrent in the list.
tr: Listede bir tane tamamlanmış torrent var.

en: These errors occurred during execution:
tr: Çalışma esnasında bu hatalar oluştu:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
tr: Bu .torrent dosyası hatalı bir araçla oluşturulmuş ve en az 1 adet geçersiz dosya veya dizin adı içeriyor. Bununla birlikte bu tür bütün dosyalar 0 uzunluğuna sahip olarak işaretlenmekte ve dolayısıyla ihmal edilmektedir.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
tr: Bu .torrent dosyası hatalı bir araçla oluşturulmuş ve herhangi bir gerçek karaktere karşılık gelmeyen yanlış karakter değerlerine sahip. Bazı veya bütün dosya adları, .torrent dosyasını oluşturanın planladığından daha farklı görünebilir.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
tr: Bu .torrent dosyası hatalı bir araçla oluşturulmuş ve yanlış kodlanmış dosya adlarına sahip. Bazı veya bütün dosya adları, .torrent dosyasını oluşturanın planladığından daha farklı görünebilir.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
tr: Bu .torrent dosyası hatalı bir araçla oluşturulmuş ve yanlış olarak kodlanmış dosya adlarına sahip. Kullanılan adlar hala doğru olabilir.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
tr: Bu indirme arabirimi, Python'un doğal Windows portunda maalesef yer almayan, standart Python modülü olan "curses" modülünü gerektirir. Bununla birlikte Python'un tüm Win32 sistemlerinde çalışan Cygwin portu için mevcuttur (www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
tr: Bu geçerli bir torrent dosyası değil. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
tr: Bu, dosya sistemi kodlamasını bulmayı desteklemeyen eski bir Python sürümü gibi görünüyor. 'ascii' olduğu varsayıldı.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
tr: Bu torrent (ya da aynı içeriğe sahip başka bir tanesi) halen çalışıyor.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
tr: Bu torrent (ya da aynı içeriğe sahip başka bir tanesi) halen çalışmak için bekliyor.

en: Thu
tr: Per

en: Too many arguments - %d maximum.
tr: Çok fazla argüman - %d maksimum.

en: Torrent _info
tr: Torrent _bilgisi

en: Torrent in unknown state %d
tr: Torrent %d bilinmeyen durumunda

en: Torrent info
tr: Torrent bilgisi

en: Torrent name:
tr: Torrent adı:

en: Torrents
tr: Torrentler

en: Total size:
tr: Toplam boyut:

en: Totals:
tr: Toplamlar:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
tr: İzleyici anonsu, başlatılmasından %d saniye sonra hala tamamlanamadı

en: Tue
tr: Sal

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
tr: Desteklenmeyen UI durum dosyası sürümü (daha yeni bir istemci sürümünden mi?)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
tr: Desteklenmeyen hızlı sürdürme dosya formatı, diğer bir istemci sürümünden olabilir mi?

en: Upload
tr: Yükleme

en: Upload rate
tr: Yükleme hızı

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
tr: Kullanım: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
tr: Kullanım: %s [TORRENT DOSYASI [TORRENT DOSYASI ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
tr: Ağ bağlantıları için Twisted ağ kütüphanelerini kullan. 1 twisted kullan, 0 twisted kullanma, -1 otomatik algıla ve twisted tercih et anlamına gelir.

en: Use _DHT:
tr: _DHT kullan:

en: Use _tracker:
tr: İzleyici kullan:

en: Value
tr: Değer

en: Version %s
tr: %s sürümü

en: Visit help web page?
tr: Yardım web sayfasını ziyaret etmek istiyor musunuz?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
tr: UYARI: Bu ayarların değiştirilmesi
    %s'in düzgün çalışmamasına neden olabilir.

en: Waiting
tr: Bekliyor

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Wed
tr: Çar

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
tr: "%s" uygulamasının yeni sürümüne hoş geldiniz. Bağış yaptınız mı?

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
tr: "%s" işini başlatmak üzeresiniz. Çalışan son torrenti de durdurmak istiyor musunuz?

en: You are using %s, and the new version is %s.
tr: %s kullanıyorsunuz; en son sürüm ise %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
tr: En son sürümü buradan temin edebilirsiniz 
    %s

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
tr: Bir defada birden fazla torrent üretirken .torrent dosyasının adını belirleyemezsiniz

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
tr: --save_as ve --save_in anahtarlarının her ikisini birden belirtemezsiniz

en: You have uploaded %s to this torrent.
tr: Bu torrent için %s yükleme yaptınız.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
tr: İndirme işlemi için hala "bittorrent-cosole"u kullanabilirsiniz.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
tr: İndirme işlemi için hala "btdownloadheadless.py"yi kullanabilirsiniz.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
tr: Bu torrent için paylaşım oranınız %d%%.

en: [OPTIONS] [TORRENTDIRECTORY]
tr: [SEÇENEKLER] [TORRENTDİZİNİ]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILES]
tr: [SEÇENEKLER] [TORRENTDOSYLARI]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILE]
tr: SEÇENEKLER] [TORRENTDOSYASI]

en: _Abort
tr: Bitir_meden durdur

en: _About
tr: Hakkında

en: _Asks each time
tr: Her seferinde sorar

en: _Change location
tr: _Konumu değiştir

en: _Donate
tr: Bağış yap

en: _File
tr: Dosya

en: _File list
tr: Dosya _listesi

en: _Finish
tr: _Bitir

en: _Help
tr: Yardım

en: _Host
tr: Ana Bilgisayar

en: _Log
tr: Günlük

en: _Open directory
tr: Dizini _aç

en: _Open torrent file
tr: Torrent dosyası aç

en: _Pause/Play
tr: Duraklat/Oynat

en: _Peer list
tr: _Eş listesi

en: _Port
tr: Bağlantı Noktası

en: _Quit
tr: Çık

en: _Remind me later
tr: Daha sonra hatırlat

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Resize window to fit
tr: Pencereyi sığacak biçimde yeniden boyutlandır

en: _Seed indefinitely
tr: _Sürekli kaynak bul

en: _Settings
tr: Ayarlar

en: _View
tr: Görünüm

en: a URL to redirect the info page to
tr: bilgi sayfasının yönlendirileceği bir URL

en: added "%s"
tr: eklendi "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
tr: izleyici bağlantılarında kullanılmak üzere HTTP vekil sunucu adresi

en: allow special keys in torrents in the allowed_dir to affect tracker access
tr: allowed_dir içindeki torrentlerin içinde bulunan özel anahtarların izleyici erişimini etkilemesine izin ver

en: archive size:
tr: arşiv boyutu:

en: arguments are -
tr: argümanlar -

en: bad data from tracker -
tr: izleyiciden hatalı veri -

en: bad data in responsefile - total too big
tr: Cevap dosyasında hatalı veri - toplam çok büyük

en: bad data in responsefile - total too small
tr: Cevap dosyasında hatalı veri - toplam çok küçük

en: bad peer
tr: kötü eş

en: banned
tr: yasaklı

en: building
tr: oluşturuluyor

en: cannot restore state completely
tr: durum tamamen geri yükelenemiyor

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
tr: yerel dosya sisteminde kullanılacak karakter kodlaması. Boş bırakıldığında, otomatik olarak bulunacaktır. Otomatik bulma işlemi, 2.3'ten küçük python sürümleri altında çalışmaz.

en: checking existing file
tr: varolan dosya kontrol ediliyor

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
tr: RST ile bağlantıları kapat ve TCP TIME_WAIT durumundan sakın

en: command line parsing failed at
tr: komut satırı ayrıştırması başarısız oldu

en: comment:
tr: yorum:

en: connecting to peers
tr: eşlere bağlanıyor

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
tr: veri disk üzerinde bozuldu - belki çalışan iki kopyaya sahipsinizdir?

en: default number of peers to send an info message to if the client does not specify a number
tr: eğer istemci bir rakam belirtmemişse, bilgi mesajı gönderilecek varsayılan eş sayısı

en: default tracker name
tr: varsayılan izleyici adı

en: deprecated, do not use
tr: iptal edildi, kullanmayın

en: dest:
tr: hedef:

en: dialup
tr: çevirmeli

en: directory name: %s
tr: dizin adı: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
tr: .torrent dosyalarının aranacağı dizin (yarı-özyineli)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
tr: hızlı devam etme bilgisi ve GUI durumu gibi değişken verilerin kaydedildiği dizin. Bittorrent yapılandırma dizininin alt dizini olan 'data' dizini varsayılan dizindir.

en: display advanced user interface
tr: gelişmiş kullanıcı arabirimini göster

en: dl speed:
tr: dl hızı:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
tr: aynı IP adresine sahip birden fazla eşe bağlanma

en: done checking
tr: kontrol tamamlandı

en: download complete!
tr: indirme tamamlandı!

en: download failed:
tr: indirme başarısız oldu:

en: download rate:
tr: indirme hızı:

en: download succeeded
tr: indirme başarıyla tamamlandı

en: download to:
tr: şuraya indir:

en: downloading
tr: indiriyor

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
tr: %d parça indiriliyor, %d parça kalan, %d parçanın %d tanesi tamamlandı

en: drag into list to resume
tr: kabul etmek için listeye sürükleyin

en: drag into list to seed
tr: kaynak olmak için listeye sürükleyin

en: drag to reorder
tr: yeniden sıralamak için sürükle

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
tr: dosya okumalarını oldukça yavaşlatan, BSD libc içindeki bir hatayı atlamayı etkinleştir.

en: error(s):
tr: hata(lar):

en: error:
tr: hata:

en: error:
tr: hata:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
tr: hata: %s
    run with no args for parameter explanations

en: file containing x-icon data to return when browser requests favicon.ico
tr: gözatıcı favicon.ico talep ettiğinde, geri döndürülecek x-icon verisini içeren dosya

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
tr: torrentin içindeki varsayılan adı hükümsüz sayarak, torrenti farklı kaydetmek için dosya adı (tek dosyalı torrentler için) veya dizin adı (toplu torrentler için). Aynı zamanda --save_in'e bakın

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
tr: torrentdeki varsayılan adı ezerek, onu farklı kaydetmek için kullanılacak dosya adı (tek dosyalı torrentler için) veya dizin adı (toplu iş torrentleri için). Aynı zamanda --save_in başlığına bakın, eğer hiçbiri belirtilmemişse, kullanıcıya kayıt yeri sorulacaktır

en: file name: %s
tr: dosya adı: %s

en: file size:
tr: dosya boyutu:

en: file size:
tr: dosya boyutu:

en: file to store recent downloader info in
tr: en son idirici bilgisinin içerisinde tutulacağı dosya

en: file:
tr: dosya:

en: files:
tr: dosyalar:

en: finishing in %d:%02d:%02d
tr: %d:%02d:%02d içinde tamamlanıyor

en: how many bytes to query for per request.
tr: istek başına kaç byte sorgulanmalı.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
tr: bir defada ağ ara belleklerine kaç byte yazılmalı

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
tr: bir indiricinin bir NAT'ın arkasında olup olmadığı kaç kere kontrol edilmeli (0 = kontrol etme)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
tr: torrent dizinini yeniden tarama sıklığı, saniye olarak

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
tr: eğer yanlışsa, izleycisiz bir torrent oluştur, URL duyurmak yerine <ip>:<bağlantı noktası> formunda güvenilir bir düğüm veya yönlendirme tablonuzdan bazı düğümleri çekmek için boş bir karakter dizgesi kullan

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
tr: eğer sıfırdan farklı ise, eş bağlantıları için TOS seçeneğini bu değere ayarla

en: invalid "last" entry
tr: geçersiz "son" giriş

en: invalid announce interval
tr: geçersiz duyuru aralığı

en: invalid entry in peer list1
tr: eş listesi1 içine geçersiz giriş

en: invalid entry in peer list2
tr: eş listesi2 içine geçersiz giriş

en: invalid entry in peer list3
tr: eş listesi3 içine geçersiz giriş

en: invalid entry in peer list4
tr: eş listesi4 içine geçersiz giriş

en: invalid min announce interval
tr: geçersiz min duyuru aralığı

en: invalid peer count
tr: geçersiz eş sayısı

en: invalid peer list
tr: geçersiz eş listesi

en: invalid tracker id
tr: geçersiz izleyici id'si

en: ip to bind to locally
tr: yerel olarak bağlanacak ip

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
tr: izleyiciye rapor edilecek ip (izleyici olarak aynı yerel ağda olmadığınız sürece hiçbir etkisi yoktur)

en: keep dead torrents after they expire (so they still show up on your /scrape and web page). Only matters if allowed_dir is not set
tr: ölü torrentleri zaman aşımına uğradıktan sonra sakla (dolayısıyla /scrape ve web sayfanızda görünmeye devam edecekler). Yalnızca allowed_dir etkinleştirilmediği zaman geçerlidir.

en: killed by IO error:
tr: IO hatası sonucu kapatıldı:

en: killed by OS error:
tr: OS hatası sonucu kapatıldı:

en: killed by internal exception:
tr: Dahili istisna sonucu kapatıldı:

en: local
tr: yerel

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
tr: torrent içeriklerinin kaydedileceği yerel dizin. Dosya (tek dosyalı torrentler) veya dizin (çok dosyalı torrentler) torrent dosyasında belirtilen varsayılan isim kullanılarak  bu dizin altında oluşturulacaktır. Aynı zamanda --save_as'e bakın.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
tr: torrentlerin, --saveas_style tarafından belirlenmiş bir ad ile kaydedileceği yerel dizin. Eğer bu boş bırakılırsa her bir torrent, ilişkin .torrent dosyasının dizini altına kaydedilir.

en: log cleared
tr: Günlük temizlendi

en: log saved
tr: Günlük kaydedildi

en: lost server socket
tr: sunucu yuvası kaybedildi

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
tr: Yükleme için maksimum kB/s, 0 sınırsız anlamına gelir

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
tr: hat üzerinden kabul edeceğiniz maksimum ön ek kodlaması uzunluğu - büyük değerler bağlatının kopmasına neden olur.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
tr: eşlere gönderilecek maksimum dilim uzunluğu, daha büyük bir talep alınırsa bağlantıyı kapat

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
tr: izin verilecek en fazla bağlantı sayısı, bundan sonra yeni gelen bağlantılar derhal kapatılacaktır

en: maximum port to listen on
tr: dinlenilecek en yüksek bağlantı noktası

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
tr: yürürlükteki kaynak oranının tahmin edileceği maksimum zaman aralığı

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
tr: güncel yükleme ve indirme hızlarının tahmin edileceği maksimum zaman aralığı

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
tr: eğer başarısız olurlarsa duyuruları yeniden deneme arasında beklenecek maksimum süre

en: maxport less than minport - no ports to check
tr: maxport, minport'dan daha az - kontrol edilecek bağlantı noktası yok

en: minimum number of peers to not do rerequesting
tr: yeniden talep yapılmayacak minimum eş sayısı

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
tr: dinlenilecek en düşük bağlantı noktası numarası, eğer kullanılamaz ise yukarı doğru artar

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
tr: bir önbelleğin bozuk olarak varsayılmasından ve boşaltılmasından önce beklenilecek saniye cinsinden minimum zaman

en: minutes to wait between requesting more peers
tr: daha fazla eş talepleri arasında beklenilecek dakika

en: name %s disallowed for security reasons
tr: %s adına güvenlik sebebiyle izin verilmedi

en: no torrents
tr: torrent yok

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
tr: rastgeleden en seyrek olan ilke geçilecek indirme sayısı

en: number of peers at which to stop initiating new connections
tr: yeni bağlantıların başlatılmasının durdurulacağı eş sayısı

en: number of seconds to pause between sending keepalives
tr: keepalive (canlı tut) mesajı göndermeleri arasında beklenilecek saniye sayısı

en: ok
tr: tamam

en: old announce for %s: %s
tr: %s için eski duyuru: %s

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
tr: oo (%.1f MB yükleme / %.1f MB indirme)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
tr: .torrent dosyasına konulmak üzere, kişiler tarafından okunabilen opsiyonel yorum

en: optional target file for the torrent
tr: torrent için opsiyonel hedef dosyası

en: path %s disallowed for security reasons
tr: %s yoluna güvenlik sebebiyle izin verilmedi

en: peer status:
tr: eş durumu:

en: peers:
tr: eşler:

en: percent done:
tr: tamamlanan yüzde:

en: progress:
tr: ilerleme:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
tr: yanlış veri gönderen, hata sonucu ya da kasten saldırgan eşlerin adreslerinden artık bağlantıları reddet

en: rejected by tracker -
tr: izleyici tarafından reddedildi -

en: remote
tr: uzak

en: removing %s
tr: %s kaldırılıyor

en: removing %s (will re-add)
tr: %s kalıdırılıyor (yeniden eklenecek)

en: right-click for menu
tr: Menü için sağ tıklayın

en: run with no arguments for parameter explanations
tr: parametre açıklamaları için argümansız çalıştır

en: saving:
tr: kaydediyor:

en: seconds between updates of displayed information
tr: gösterilen bilgilerin güncelleştirmeleri arasındaki saniye

en: seconds downloaders should wait between reannouncements
tr: indiricilerin, yeniden duyurular arasında bekleyeceği saniye

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
tr: herhangi bir bağlantının zaman aşımına uğrayıp uğramadığının kontrolü arasında beklenilecek saniye

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
tr: hiçbir şeyin alınmadığı yuvaların kapatılması arasında beklenilecek saniye

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
tr: yarı kalıcı olarak boğulmuş olduğu varsayılmadan önce, bir bağlantıdan veri gelmesinin bekleneceği saniye

en: seed status:
tr: kaynak durumu:

en: seeds:
tr: kaynaklar:

en: share rating:
tr: paylaşım derecesi:

en: sharing:
tr: paylaşım:

en: shut down
tr: kapat

en: shutting down
tr: kapatılıyor

en: single/multiple file mix
tr: tekli/çoklu dosya karışımı

en: size:
tr: boyut:

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
tr: kullanıcı başka bir torrenti elle başlatmaya çalıştığı zaman uygulamanın nasıl davranacağını belirler: değiştir", çalışan torrenti her zaman yenisiyle değiştir, "ekle", çalışan torrenti her zaman paralel olarak ekle ve "sor" ise her seferinde kullanıcıya sor anlamına gelir.

en: start downloader in paused state
tr: indiriciyi duraklama durumunda başlat

en: starting at port:
tr: başlangıç bağlantı noktası:

en: status:
tr: durum:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
tr: çok dosyalı torrentde bir anda açık tutulabilecek maksimum dosya sayısı, 0 sınırsız anlamına gelir. Dosya tanımlayıcısı kalmaması problemini engellemek için kullanılır.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
tr: kaynak işlemi durdurulmadan önce, tamamlanmış bir torrentin kaynak edileceği maksimum dakika sayısı

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
tr: Bir defada izin verilen maksimum yükleme sayısı. -1, --max_upload_rate değerine dayanan makul (umulan budur) bir rakam anlamına gelir. Otomatik değerler yalnızca aynı anda tek bir torrent çalışırken anlamlıdır.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
tr: son torrentin kaynak işlemi durdurulmadan önce elde edilmesi gereken yüzde cinsinden minimum gönderme/indirme oranı. 0, sınırsız anlamına gelir.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
tr: kaynak işlemi durdurulmadan önce elde edilmesi gereken yüzde cinsinden minimum gönderme/indirme oranı. 0, sınırsız anlamına gelir.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
tr: ekstra iyimser boğulmamalarla, doldurulacak yükleme sayısı

en: time left:
tr: kalan süre:

en: time to wait between checking if any connections have timed out
tr: herhangi bir bağlantının zaman aşımına uğrayıp uğramadığının kontrol edilmesi arasında beklenilecek zaman

en: timeout for closing connections
tr: bağlantıların kapatılacağı zaman aşımı

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
tr: istemci yeniden başlatıldığında, torrent doğru bir şekilde yeniden başlatılmayacak

en: tracker announce url: %s
tr: izleyici duyuru url'si: %s

en: trackerless nodes:
tr: izleyicisiz düğümler:

en: ul speed:
tr: ul hızı:

en: unknown key
tr: bilinmeyen anahtar

en: upload rate:
tr: yükleme hızı:

en: warning from tracker -
tr: izleyiciden uyarı -

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
tr: indirilen dosyaların kaydedileceği yerin sorulup sorulmayacağı

en: whether to add entries to the log for nat-check results
tr: nat-kontrol sonuçlarının günlüğe kaydedilip kaydedilmeyeceği

en: whether to check hashes on disk
tr: diskteki adreslerin kontrol edilip edilmeyeceği

en: whether to display an info page when the tracker's root dir is loaded
tr: izleyicinin kök dizini yüklendiğinde bir bilgi sayfasının gösterilip gösterilmeyeceği

en: whether to display diagnostic info to stdout
tr: diagnostik bilgisinin stdout'a gösterilip gösterilmeyeceği

en: whether to display names from allowed dir
tr: izin verilen dizinden isimlerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
tr: her bir torrent için torrent içeriklerinin veya tam yolun gösterilip gösterilmeyeceği

en: whether to reopen the log file upon receipt of HUP signal
tr: HUP sinyalinin alınmasıyla günlüğün yeniden açılıp açılmayacağı

en: which power of two to set the piece size to
tr: parça boyutunun ayarlanacağı ikinin üssü

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
tr: istemcinin yerel olarak dinlediğinden farklı ise herkese görünen bağlantı noktası numarası

en: you must specify a .torrent file
tr: bir .torrent dosyası belirtmelisiniz

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
tr: dosyanız kainatta başka bir yerde var olabilir
    fakat ne yazık ki burada değil
