BitTorrent 4.2 - en to sl translation catalogue (495 entries)

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
sl: # IP Pošiljanje Sprejemanje Končano Hitrost

en:  (defaults to
sl: (privzeto v

en:  , cannot restore torrent (
sl:  , ni mogoče obnoviti torrenta (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
sl: To težavo lahko odpravi zaprtje vseh oken %s.

en:  Message from the tracker:
sl: Sporočilo sledilnika:

en:  is not a directory
sl: ni mapa

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
sl: »%s« že obstaja. Ali nameravate v obstoječi mapi ustvariti identično, podvojeno mapo?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
sl: »%s« že obstaja. Želite izbrati drugačno ime datoteke?

en: # Log Started:
sl: # Zapisnik zagnan:

en: # Log reopened:
sl: # Zapisnik ponovno odprt:

en: # Shutting down:
sl: # Ustavljam:

en: % complete
sl: % dokončano

en: %.1f%% done, %s remaining
sl: %.1f%% zaključeno, %s do konca

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
sl: %.3f (%.1f MB poslanih / %.1f MB prejetih)

en: %d bad
sl: %d slabo

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
sl: %d slabih delcev + %s v zavrženih zahtevkih

en: %d days
sl: %d dni

en: %d ok
sl: %d v redu

en: %d seconds
sl: %d sekund

en: %d seen now
sl: %d videnih zdaj

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
sl: %d videnih, dodatno %d distribuiranih kopij(%s)

en: %d:%02d hours
sl: %d %02d ur

en: %d:%02d minutes
sl: %d:%02d minut

en: %s %s - decode %s metainfo files
sl: %s %s - dekodira datoteke z metapodatki za %s

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
sl: Videti je, da je namestitev za %s %s poškodovana, ali pa je ni mogoče najti.

en: %s Activity Log
sl: Dnevnik dejavnosti za %s

en: %s Error
sl: Napaka %s

en: %s Help
sl: Pomoč za %s

en: %s Settings
sl: Nastavitve za %s

en: %s already running
sl: %s se že izvaja

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
sl: Pomoč za %s je na spletni strani 
    %s
    Jo želite obiskati?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
sl: %s vrstnikov, %s semen. Skupno: %s

en: %s started
sl: %s zagnan

en: %s torrent file creator %s
sl: %s ustvarjalec torrentov %s

en: (Directories will become batch torrents)
sl: (Mape bodo postale paketni torrenti)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
sl: (Učinkuje samo, če ste v istem krajevnem
     omrežju kot sledilnik)

en: (global message) : %s
sl: (globalno sporočilo) : %s

en: (multiple)
sl: (več)

en: (stopped)
sl: (ustavljeno)

en: (trackerless torrent)
sl: (torrent brez sledilnika)

en: **warning** %s has errors
sl: **opozorilo** %s vsebuje napake

en: **warning** %s is a duplicate torrent for %s
sl: **opozorilo** %s je dvojniški torrent za %s

en: , in %d files
sl: , v %d datotekah

en: , in one file
sl: , v eni datoteki

en: , will seed for %s
sl: , sejanje še %s

en: , will seed indefinitely.
sl: , sejanje za nedoločen čas.

en: --check_hashes 0 or fastresume info doesn't match file state (missing data)
sl: --check_hashes 0 ali pa se podatki za hitro nadaljevanje ne ujemajo s stanjem datoteke (manjkajoči podatki)

en: ... successful
sl: ... uspešno

en: 0 seconds
sl: 0 sekund

en: 1 day %d hours
sl: 1 dan %d ur

en: <unknown>
sl: <neznano>

en: A newer version of %s is available.
sl: Na voljo je novejša različica %s.

en: Abort torrent
sl: Prekliči torrent

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
sl: Preklic torrenta, ker ga je sledilnik zavrnil in ni povezave z nobenim vrstnikom.

en: About %s
sl: O %s

en: Additional error when closing down due to error:
sl: Dodatna napaka ob zapiranju zaradi napake:

en: Advanced
sl: Napredno

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Allocate
sl: Dodeli

en: Already downloading %s installer
sl: Namestitev za %s se že prenaša

en: Always starts the torrent in _parallel
sl: Vedno zažene torrent v_zporedno

en: Always stops the _last running torrent
sl: Vedno zaustavi _nazadnje zagnan torrent

en: Announce url:
sl: URL objave:

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Are you sure you want to remove "%s"?
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti »%s«?

en: Ask where to save each new download
sl: Vprašaj, kam naj se shrani vsak nov prenos

en: Aug
sl: Avg

en: Bad UI state file
sl: Napačna datoteka s stanjem uporabniškega vmesnika

en: Bad UI state file version
sl: Napačna različica datoteke s stanjem uporabniškega vmesnika

en: Bad fastresume info (files contain more data)
sl: Napačni podatki za hitro nadaljevanje (datoteke vsebujejo več podatkov)

en: Bad fastresume info (illegal value)
sl: Napačni podatki za hitro nadaljevanje (napačna vrednost)

en: Bad file path component:
sl: Napačna pot do datoteke:

en: Building torrents...
sl: Ustvarjanje torrentov...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
sl: Istočasno se ne more izvajati več kot %d torrentov. Več o tem si oglejte na %s.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
sl: Ni moč začeti dveh ločenih kopij istega torrent-a

en: Cannot launch installer on this OS
sl: V tem operacijskem sistemu ni moč zagnati namestitve

en: Change save location for
sl: Spremeni lokacijo za shranjevanje za

en: Change...
sl: Spremeni...

en: Checking file sizes...
sl: Preverjanje velikosti datotek ...

en: Choked
sl: Zamašeno

en: Choose an existing folder...
sl: Izberi obstoječo mapo...

en: Choose default download directory
sl: Izbor privzete mape za prenose

en: Choose...
sl: Izberi ...

en: Client
sl: Odjemalec

en: Comments:
sl: Komentar:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
sl: Stisnjeno: %i  Razširjeno: %i

en: Connection
sl: Povezava

en: Corrupt data in
sl: Pokvarjeni podatki v

en: Could not delete cached %s file:
sl: Datoteke %s, ki je v predpomnilniku, ni mogoče izbrisati:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
sl: Ni mogoče prenesti ali odpreti 
    %s
    Poskusite z prenesti torrent z drugim brskalnikom.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
sl: Ni mogoče najti ustreznega začasnega prostora za shranitev namestitve za %s %s.

en: Could not get latest version from %s
sl: Ni mogoče dobiti najnovejše različice od %s

en: Could not load saved state:
sl: Shranjenega stanja ni mogoče naložiti:

en: Could not open a listening port: %s.
sl: Ni mogoče odpreti vrat: %s.

en: Could not parse new version string from %s
sl: Ni mogoče razčleniti niza z novo različico od %s

en: Could not permanently save options:
sl: Nastavitve ne bodo ostale shranjene:

en: Could not read %s
sl: Ni moč zapisati datoteke %s

en: Could not read directory
sl: Ni mogoče prebrati mapo

en: Could not save UI state:
sl: Stanja uporabniškega vmesnika ni mogoče shraniti:

en: Could not send command:
sl: Ni bilo mogoče poslati ukaza:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
sl: Čakalne vrste za torrent (TorrentQueue) ni mogoče zagnati, zgoraj lahko vidite napake.

en: Could not write fastresume data:
sl: Zapis podatkov za hitro nadaljevanje ni mogoč:

en: Could not write file
sl: Datoteke ni mogoče zapisati

en: Couldn't open %s
sl: %s ni bilo mogoče odpreti

en: Couldn't read fastresume data:
sl: Ni moč prebrati podatkov za hitro nadaljevanje:

en: Create a new folder...
sl: Ustvari novo mapo...

en: Current down: %s
sl: Trenutno dol: %s

en: Current up: %s
sl: Trenutno gor: %s

en: DSL 768k up
sl: DSL 768k gor

en: DSL/cable 128k up
sl: Kabel/DSL 128k gor

en: DSL/cable 256k up
sl: Kabel/DSL 256k gor

en: Decrease
sl: Zmanjšaj

en: Directory exists!
sl: Mapa obstaja!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
sl: Porazdeljenih kopij: %d. Naslednje: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
sl: Želite zdaj zapreti %s in namestiti novo različico %s?

en: Do you want to remove all of them?
sl: Jih želite odstraniti?

en: Do you want to remove it?
sl: Ga želite odstraniti?

en: Donate
sl: Vaš prispevek

en: Done
sl: Zaključeno

en: Done building torrents.
sl: Ustvarjanje torrentov je zaključeno.

en: Done, %s uploaded
sl: Zaključeno, poslano %s

en: Done, share ratio: %d%%
sl: Zaključeno, razmerje izmenjave: %d%%

en: Done.
sl: Zaključeno.

en: Download
sl: Prenos

en: Download _later
sl: Prenesi _pozneje

en: Download _now
sl: Prenesi _zdaj

en: Download rate
sl: Hitrost prenosa

en: Downloading
sl: Prenašanje

en: ERROR:
sl: NAPAKA:

en: ETA in %d:%02d:%02d
sl: Ocena prihoda v %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
sl: Vnesite URL povezavo do torrent datoteke za odpiranje:

en: Enter torrent URL
sl: Vnesite povezavo do torrent datoteke

en: Error building torrents:
sl: Napaka pri ustvarjanju torrentov:

en: Error handling accepted connection:
sl: Napaka pri ravnanju s sprejeto povezavo:

en: Error reading .torrent file:
sl: Napaka pri branju .torrent datoteke:

en: Error reading config:
sl: Napaka pri branju konfiguracijske datoteke:

en: Error reading file
sl: Napaka pri branju datoteke

en: Error!
sl: Napaka!

en: Failed
sl: Ni uspelo

en: Failed to create or send command through existing control socket.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti ali poslati ukaza skozi obstoječo nadzorno vtičnico.

en: Failed to send command through existing control socket.
sl: Ukaza ni bilo mogoče poslati skozi obstoječo nadzorno vtičnico.

en: File %s already exists, but is not a regular file
sl: Datoteka %s že obstaja, a ni pravilna datoteka

en: File %s belongs to another running torrent
sl: Datoteka %s pripada drugemu torrentu, ki že teče

en: File exists!
sl: Datoteka obstaja!

en: File name:
sl: Ime datoteke:

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Files in "%s"
sl: Datoteke v »%s«

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
sl: Kodiranje datotečnega sistema "%s" ni podprto v tej verziji

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
sl: Kodiranje znakov »%s« ni podprto. Uporabljam »ASCII«.

en: Finished
sl: Zaključeno

en: Firewalled/NATted
sl: Za požarnim zidom/NAT

en: Frequently Asked Questions:
sl: Pogosta vprašanja:

en: Fri
sl: Pet

en: Go
sl: Pojdi

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
sl: Zaradi nezanesljivega sklada TCP je potreben izhod. Več o tem na strani %s

en: Have you donated?
sl: Ste že prispevali?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
sl: Kako poimenovati prenose torrentov: 1: uporabi ime torrent datoteke (brez .torrent); 2: uporabi ime, ki je zakodirano v torrent datoteki; 3: ustvari mapo z imenom torrent datoteke (brez .torrent) in v to mapo shrani z imenom, ki je zakodirano v torrent datoteki; 4: če sta ime torrent datoteke (brez .torrent) in ime, ki je zakodirano v torrent datoteki, enaka, uporabi to ime (slog 1/2), drugače pa ustvari vmesno mapo kot v slogu 3; POZOR: možnosti 1 in 2 lahko datoteke prepišeta brez opozorila in predstavljata varnostno tveganje.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
sl: IO napaka: Ni več prostora na disku, ali pa ni mogoče ustvariti tako velike datoteke:

en: IP address
sl: IP naslov

en: IP to report to the tracker:
sl: Sledilniku sporoči ta IP:

en: ISO Language code to use
sl: ISO koda jezika, ki naj se uporabi

en: Increase
sl: Povečaj

en: Info for "%s"
sl: Podatki za »%s«

en: Info hash:
sl: Izvleček:

en: Initial startup
sl: Začetni zagon

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
sl: Inicializiraj odjemalca brez sledilnika. To mora biti omogočeno, če želite prenesti torrente brez sledilnika.

en: Install Python 2.3 or greater
sl: Namestite Python 2.3 ali novejši

en: Install new %s now?
sl: Naj zdaj namestim novi %s?

en: Interested
sl: Zanimanje

en: Invalid state file (bad entry)
sl: Neveljavna datoteka s stanjem (napačen vnos)

en: Invalid state file (duplicate entry)
sl: Neveljavna datoteka s stanjem (podvojen vnos)

en: Invalid state file contents
sl: vsebina datoteke s stanjem ni veljavna

en: KB/s down
sl: KB/s dol

en: KB/s est. peer download
sl: Približen vrstnikov sprejem (KB/s)

en: KB/s up
sl: KB/s gor

en: Length
sl: Velikost

en: Look for available port:
sl: Najdi razpoložljiva vrata:

en: MB downloaded
sl: MB dol

en: MB uploaded
sl: MB gor

en: Make
sl: Ustvari

en: Make _new torrent
sl: _Ustvari nov torrent

en: Make torrent file for this file/directory:
sl: Ustvari torrent za to datoteko/mapo:

en: Maximum upload rate:
sl: Največja hitrost pošiljanja:

en: May
sl: Maj

en: Misc
sl: Razno

en: Mon
sl: Pon

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
sl: Prišlo je do več napak. Kliknite »V redu« za ogled dnevnika z napakami.

en: NA
sl: –

en: Network
sl: Omrežje

en: Never download
sl: Nikoli ne prenesi

en: New %s version available
sl: Na voljo je nova različica %s

en: No finished torrents
sl: Ni zaključenih torrentov

en: No torrent file available for %s %s installer.
sl: Ni mogoče najti datoteke torrent za namestitev za %s %s.

en: No torrents
sl: Brez torrentov

en: Nodes (optional):
sl: Vozlišča (ni obvezno):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
sl: Torrent ne bo zagnan, ker ta torrent že ustreza nastavitvam za zaustavitev sejanja.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
sl: Torrent ne bo zagnan, ker na zagon čakajo drugi torrenti. Ta torrent pa že ustreza nastavitvam za zaustavitev sejanja.

en: Oct
sl: Okt

en: Open directory
sl: Odpri mapo

en: Open torrent _URL
sl: Odpri _URL do torrenta

en: Open torrent:
sl: Odpri torrent

en: Optimistic upload
sl: Optimistično pošiljanje

en: Option
sl: Možnost

en: Option %s is required.
sl: Nastavitev %s je potrebna

en: Paused
sl: Ustavljeno

en: Peer ID
sl: ID vrstnika

en: Peers for "%s"
sl: Vrstniki za »%s«

en: Piece size:
sl: Velikost delca:

en: Pieces:
sl: Delcev:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
sl: Delcev: %d skupno, %d zaključenih, %d delnih, %d dejavnih (%d praznih)

en: Port to listen on.
sl: Vhod za povezave.

en: Previous down: %s
sl: Prej dol: %s

en: Previous up: %s
sl: Prej gor: %s

en: Problem connecting to tracker -
sl: Težava pri povezovanju s sledilnikom -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
sl: Težava pri povezovanju s sledilnikom, gethostbyname ni uspel -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
sl: Besedilo o prikazu napredka je vedno črno
     (potreben ponovni zagon)

en: PyGTK 2.4 or newer required
sl: Potreben je PyGTK 2,4 ali novejši

en: Python 2.2.1 or newer required
sl: Potreben je Python 2.2.1 ali novejši

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
sl: Python ni uspel samodejno zaznati kodiranja znakov. Uporabljam »ASCII«.

en: Re_start
sl: Ponovni _zagon

en: Remove all finished torrents?
sl: Želite odstraniti vse zaključene torrente?

en: Remove this torrent?
sl: Odstranim ta torrent?

en: Remove torrent
sl: Odstrani torrent

en: Rereading config file
sl: Ponovno berem konfiguracijsko datoteko

en: Resume downloading
sl: Nadaljuj prenašanje

en: Running
sl: Prenašanje

en: Running normally
sl: Normalno delovanje

en: Sat
sl: Sob

en: Save in:
sl: Shrani v:

en: Save location for
sl: Lokacija za

en: Save log in:
sl: Shrani dnevnik v:

en: Save new downloads in:
sl: Shrani prenesene datoteke v:

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Search for torrents
sl: Iskanje torrentov

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
sl: Sej zaključene torrente: dokler razmerje izmenjave ne doseže [_] odstotkov ali vsaj [_] minut – kar koli se zgodi prej.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
sl: Sej vsak dokončan torrent za nedoločen čas (do preklica)

en: Seed indefinitely
sl: Sej za nedoločen čas

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
sl: Sej nazadnje zaključen torrent: dokler razmerje izmenjave ne doseže [_] odstotkov.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
sl: Sej zadnji torrent za nedoločen čas (do preklica)

en: Seeding
sl: Sejanje

en: Select a file
sl: Izberite datoteko

en: Select a folder
sl: Izberite mapo

en: Share ratio: %0.02f%%
sl: Razmerje izmenjave: %0.02f%%

en: Short read - something truncated files?
sl: Kratko branje - so bile datoteke obrezane?

en: Show file list
sl: Prikaži seznam datotek

en: Show/Hide _finished torrents
sl: _Prikaži/skrij zaključene torrente

en: Size
sl: Velikost

en: Snubbed
sl: Zavrnjeno

en: Start seeding
sl: Prični sejati

en: Starting additional torrents manually:
sl: Ročno zaganjanje dodatnih torrentov:

en: Stop running torrent?
sl: Naj zaustavim torrent?

en: Sun
sl: Ned

en: Temporarily stop all running torrents
sl: Začasno ustavi vse delujoče torrente

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
sl: Hvala za prispevek! Za ponovno prispevanje v meniju »Pomoč« izberite »Prispevek«.

en: Thanks!
sl: Hvala!

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
sl: Nabor znakov na krajevnem datotečnem sistemu (»%s«) ne more predstaviti vseh znakov, ki so uporabljeni za imena datotek v tem torrent-u. Imena datotek so bila prilagojena.

en: There are %d finished torrents in the list.
sl: Na seznamu je %d zaključenih torrentov.

en: There are no finished torrents to remove.
sl: Za odstranitev ni na voljo nobenega zaključenega torrenta.

en: There is one finished torrent in the list.
sl: Na seznamu je en zaključen torrent.

en: These errors occurred during execution:
sl: Napake ki so se dogodile med izvajanjem:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
sl: Ta datoteka .torrent je bila ustvarjena s pokvarjenim programom in vsebuje vsaj eno datoteko z napačnim imenom datoteke ali mape. Ker pa imajo vse take datoteke velikost 0, bodo spregledane.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
sl: Ta datoteka .torrent je bila ustvarjena s pokvarjenim programom in vsebuje napačne vrednosti za znake, ki ne ustrezajo nobenemu pravemu znaku. Nekatera ali vsa imena datotek so lahko prikazana drugače, kot si je zamislil ustvarjalec datoteke .torrent.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
sl: Ta datoteka .torrent je bila ustvarjena s pokvarjenim programom in ima napačno zakodirana imena datotek. Nekatera ali vsa imena datotek so lahko prikazana drugače, kot si je zamislil ustvarjalec datoteke .torrent.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
sl: Ta datoteka .torrent je bila ustvarjena s pokvarjenim programom in ima napačno zakodirana imena datotek. Uporabljena imena so lahko kljub temu pravilna.

en: This is not a valid torrent file. (%s)
sl: To ni veljavna torrent datoteka. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
sl: Izgleda, da imate staro različico Python-a, ki ne podpira samodejnega zaznavanja kodiranja znakov. Privzemam »ASCII«.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
sl: Ta torrent (ali nek drug z enako vsebino) se že prenaša.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
sl: Ta torrent (ali nek drug z enako vsebino) že čaka v vrsti.

en: Thu
sl: Čet

en: Too many arguments - %d maximum.
sl: Preveč argumentov - %d največ.

en: Torrent _info
sl: _Podatki o torrentu

en: Torrent in unknown state %d
sl: Torrent v neznanem stanju %d

en: Torrent info
sl: Podatki o torrentu

en: Torrent name:
sl: Ime torrenta:

en: Torrents
sl: Torrenti

en: Total size:
sl: Skupna velikost:

en: Totals:
sl: Skupaj:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
sl: Objava sledilnika po %d sekundah še vedno ni zaključena

en: Tue
sl: Tor

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
sl: Nepodprta različica datoteke s stanjem uporabniškega vmesnika (od novejše različice odjemalca?)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
sl: Nepodprta oblika datoteke za hitro nadaljevanje. Mogoče je iz druge različice odjemalca?

en: Upload
sl: Pošlji

en: Upload rate
sl: Hitrost pošiljanja

en: Usage: %s
sl: Poraba: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
sl: Uporaba: %s URL_SLEDILNIKA [TORRENT [TORRENT ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
sl: Uporaba: %s [TORRENT [TORRENT ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
sl: Za omrežne povezave uporabi Zavite omrežne knjižnice. 1 pomeni uporabo zavitih, 0 pomeni, naj se ne uporabljajo zavite, -1 pomeni samodejno zaznavanje in dajanje prednosti zavitim

en: Use _DHT:
sl: Uporabi D_HT

en: Use _tracker:
sl: Uporabi _sledilnik:

en: Value
sl: Vrednost

en: Version %s
sl: Različica %s

en: Visit help web page?
sl: Želite obiskati spletno stran s pomočjo?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
sl: OPOZORILO: Spreminjanje teh nastavitev lahko
    povzroči nepravilno delovanje programa %s.

en: Waiting
sl: Čakanje

en: Warning:
sl: opozorilo:

en: Wed
sl: Sre

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
sl: Dobrodošli v novi različici programa %s. Ste že prispevali?

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
sl: Zagnali boste »%s«. Želite zaustaviti nazadnje zagnani torrent?

en: You are using %s, and the new version is %s.
sl: Uporabljate različico %s, na voljo je različica %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
sl: Najnovejšo različico lahko vedno dobite na
    %s

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
sl: Ne morete istočasno določiti --save_as in --save_in

en: You have uploaded %s to this torrent.
sl: Poslali ste %s tega torrenta.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
sl: Še vedno lahko uporabite "btdownloadheadless.py" za prenos.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
sl: Razmerje izmenjave za ta torrent je %d%%.

en: _Abort
sl: P_rekliči

en: _About
sl: _O

en: _Asks each time
sl: Vsakokrat _vpraša

en: _Change location
sl: _Spremeni mesto

en: _Donate
sl: P_rispevek

en: _File
sl: _Datoteka

en: _File list
sl: Seznam _datotek

en: _Finish
sl: _Zaključi

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Host
sl: _Gostitelj

en: _Log
sl: _Dnevnik

en: _Open directory
sl: _Odpri mapo

en: _Open torrent file
sl: _Odpri torrent datoteko

en: _Pause/Play
sl: _Zaustavi/nadaljuj

en: _Peer list
sl: Seznam _vrstnikov

en: _Port
sl: _Vrata

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Remind me later
sl: _Opomni me pozneje

en: _Remove
sl: Ods_trani

en: _Resize window to fit
sl: _Velikost okna prilagodi vsebini

en: _Seed indefinitely
sl: Sej za _nedoločen čas

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: _View
sl: Pogl_ed

en: a URL to redirect the info page to
sl: URL za preusmeritev info strani

en: added "%s"
sl: dodan "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
sl: naslov HTTP proxyja za povezavo do sledilnika

en: archive size:
sl: velikost arhiva:

en: arguments are -
sl: argumenti so -

en: bad data from tracker -
sl: napačni podatki sledilnika -

en: bad data in responsefile - total too big
sl: napačni podatki v datoteki z odgovorom - celota prevelika

en: bad data in responsefile - total too small
sl: napačni podatki v datoteki z odgovorom - celota premajhna

en: bad metainfo - "files" is not a list of files
sl: napačni meta-podatki - »files« ne vsebuje seznama datotek

en: bad metainfo - bad file value
sl: napačni meta-podatki - napačna vrednost za datoteko

en: bad metainfo - bad length
sl: napačni meta-podatki - napačna velikost

en: bad metainfo - bad name
sl: napačni meta-podatki - napačno ime

en: bad metainfo - bad path
sl: napačni meta-podatki - napačna pot

en: bad metainfo - bad path dir
sl: napačni meta-podatki - napačna pot za mapo

en: bad metainfo - bad pieces key
sl: napačni meta-podatki - napačen ključ za delce

en: bad metainfo - duplicate path
sl: napačni meta-podatki - podvojena pot

en: bad metainfo - illegal piece length
sl: napačni meta-podatki - neveljavna velikost delca

en: bad metainfo - name used as bothfile and subdirectory name
sl: napačni meta-podatki - enako ime za datoteko in podmapo

en: bad metainfo - no announce URL string
sl: napačni meta-podatki - ni niza s povezavo za objavo

en: bad metainfo - not a dictionary
sl: napačni meta-podatki - ni slovar

en: bad metainfo - wrong object type
sl: napačni meta-podatki - napačna vrsta objekta

en: bad peer
sl: slab vrstnik

en: banned
sl: izobčen

en: building
sl: ustvarjanje

en: cannot restore state completely
sl: stanja ni mogoče povsem obnoviti

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
sl: kodiranje znakov, ki je v uporabi v krajevnem datotečnem sistemu. Če je prazno, je zaznava samodejna (potreben Python 2.3 ali novejši).

en: checking existing file
sl: preverjanje obstoječe datoteke

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
sl: zapri povezave z RST in se izogibaj stanja TCP TIME_WAIT (čakalni_čas)

en: command line parsing failed at
sl: preverjanje vnosne vrstice se je ponesrečilo pri

en: comment:
sl: komentar:

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
sl: podatki na disku so pokvarjeni - mogoče tečeta dve kopiji?

en: default tracker name
sl: privzeto ime sledilnika

en: deprecated, do not use
sl: neodobreno, ne uporabljajte

en: dest:
sl: cilj:

en: dialup
sl: klicni dostop

en: directory name: %s
sl: ime mape: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
sl: mapa kjer naj iščem .torrent datoteke (pol-rekurzivno)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
sl: mapa, v kateri so shranjeni spremenljivi podatki, npr. o hitrem nadaljevanju in stanju uporabniškega vmesnika. Privzeto podmapa »data« v mapi z nastavitvami za BitTorrent.

en: display advanced user interface
sl: prikaži napredni uporabniški vmesnik

en: dl speed:
sl: hitrost prenosa:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
sl: ne povezuj se z več vrstniki, ki imajo isti naslov IP

en: done checking
sl: končano preverjanje

en: download complete!
sl: prenos končan!

en: download failed:
sl: prenos ni uspel:

en: download rate:
sl: hitrost prenosa:

en: download succeeded
sl: prenos uspel

en: download to:
sl: shrani v:

en: downloading
sl: prenašam

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
sl: prenašam %d delcev, imam %d fragmentov, %d od %d delcev končanih

en: drag into list to resume
sl: povlecite na seznam za nadaljevanje

en: drag into list to seed
sl: povlecite na seznam za sejanje

en: drag to reorder
sl: povleci za razvrščanje

en: dropped "%s"
sl: odvržen "%s"

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
sl: omogoči metodo, ki obide hrošča v knjižnici BSD libc, ki naredi branje datotek zelo počasno.

en: error(s):
sl: napaka(e):

en: error:
sl: napaka:

en: error:
sl: napaka:

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
sl: ime datoteke (za torrente z eno datoteko) ali ime mape (za paketne torrente), kakor naj se shrani torrent, s čimer se prepiše privzeto ime v torrentu. Oglejte si tudi --save_in (shrani_v)

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
sl: ime datoteke (za torrente z eno datoteko) ali ime mape (za paketne torrente), kakor naj se shrani torrent, s čimer se prepiše privzeto ime v torrentu. Oglejte si tudi --save_in (shrani_v), če nič od tega ni določenega, bo uporabnik vprašan za mesto shranjevanja

en: file name: %s
sl: ime datoteke: %s

en: file size:
sl: velikost datoteke:

en: file size:
sl: velikost datoteke:

en: file:
sl: datoteka:

en: files:
sl: datoteke:

en: finishing in %d:%02d:%02d
sl: končano bo čez: %d:%02d:%02d

en: how many bytes to query for per request.
sl: za koliko bajtov naj se poizveduje v vsaki zahtevi.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
sl: koliko bajtov naj se naenkrat zapiše v omrežni medpomnilnik.

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
sl: kako pogosto (v sekundah) naj pregledam torrent mapo

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
sl: če je napačno, ustvari torrent brez sledilnika, namesto URL-ja objave pa uporabi zanesljivo vozlišče v obliki <ip>:<vrata> oziroma prazen niz za pridobitev nekaterih vozlišč iz usmerjevalne tabele

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
sl: če ni nič, nastavi možnost TOS za povezave z vrstniki na to vrednost

en: info hash: %s
sl: izvleček: %s

en: invalid "last" entry
sl: "zadnji" vnos napačen

en: invalid announce interval
sl: napačen interval najavljanja

en: invalid bencoded value (data after valid prefix)
sl: neveljavna benkodirana vrednost (podatki za veljavnim predlogom)

en: invalid entry in peer list1
sl: napačen vnos vrstnikov spisek1

en: invalid entry in peer list2
sl: napačen vnos vrstnikov spisek2

en: invalid entry in peer list3
sl: napačen vnos vrstnikov spisek3

en: invalid entry in peer list4
sl: napačen vnos vrstnikov spisek4

en: invalid min announce interval
sl: najmanjši interval najavljanja napačen

en: invalid peer count
sl: napačno število vrstnikov

en: invalid peer list
sl: napačen spisek vrstnikov

en: invalid seed count
sl: napačno število sejalnikov

en: invalid tracker id
sl: napačen id sledilnika

en: ip to bind to locally
sl: IP za lokalno povezavo

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
sl: IP za prijavo sledilniku (nima učinka, če niste v istem krajevnem omrežju kot sledilnik)

en: killed by IO error:
sl: končano zaradi napake IO:

en: killed by OS error:
sl: končano zaradi napake OS:

en: local
sl: krajevno

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
sl: krajevna mapa, kamor bo shranjena vsebina torrenta. V tej mapi bo ustvarjena datoteka (torrenti z eno datoteko) ali mapa (paketni torrenti) s privzetim imenom, ki je določeno v .torrent datoteki. Oglejte si tudi -- save_as (shrani_kot).

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
sl: krajevna mapa, kamor bodo shranjeni torrenti z imenom, ki jih določa --saveas_style (stil_shranjevanja_kot). Če to ostane prazno, bo vsak torrent shranjen v mapo ustrezne .torrent datoteke

en: log cleared
sl: dnevnik izpraznjen

en: log saved
sl: dnevnik shranjen

en: lost server socket
sl: strežniška vtičnica izgubljena

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
sl: najvišja možna hitrost pošiljanja podatkov (v kB/s), 0 pomeni brez omejitve

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
sl: kodiranje najdaljše dolžine predpone, ki ga boste sprejeli prek povezave - višje vrednosti prekinejo povezavo.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
sl: največja velikost kosa za pošiljanje vrstnikom, zapri povezavo, če prejmeš večjo zahtevo

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
sl: največje število dovoljenih povezav, ostale prihajajoče povezave bodo takoj prekinjene

en: maximum port to listen on
sl: največja št. vrat za povezavo

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
sl: najdaljše časovno obdobje, po katerem oceni trenutno hitrost sejanja

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
sl: najdaljše časovno obdobje, po katerem oceni trenutne hitrosti pošiljanja in prenosa

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
sl: najdaljši čas za čakanje med ponovnim poskušanjem objav, če ne uspevajo

en: metainfo file: %s
sl: datoteka z metapodatki: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
sl: najmanjše število vrstnikov, brez ponavljanja zahteve

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
sl: najmanjša št. vrat za povezavo, če je nedosegljiva, se poveča

en: minutes to wait between requesting more peers
sl: minut za čakanje, pred zahtevanjem več vrstnikov

en: name %s disallowed for security reasons
sl: ime %s ni dovoljeno iz varnostnih razlogov

en: no torrents
sl: ni torrentov

en: non-text failure reason
sl: ne-besedilni razlog za neuspeh

en: non-text warning message
sl: ne-besedilno opozorilo

en: not a valid bencoded string
sl: neveljaven benkodiran niz

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
sl: število prenosov, pri katerem preklopi iz naključnega v najprej najmanj pogosti

en: number of peers at which to stop initiating new connections
sl: število vrstnikov, pri katerih naj se ustavi vzpostavljanje novih povezav

en: number of seconds to pause between sending keepalives
sl: število sekund za zaustavitev med pošiljanjem datotek, ki jih želite obdržati aktivne

en: ok
sl: v redu

en: old announce for %s: %s
sl: stara objava za %s: %s

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
sl: oo (%.1f MB poslanih / %.1f MB prejetih)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
sl: vstavi berljiv komentar v .torrent, po izbiri

en: path %s disallowed for security reasons
sl: pot %s ni dovoljena iz varnostnih razlogov

en: peer status:
sl: stanje vrstnikov:

en: peers:
sl: vrstnikov:

en: percent done:
sl: odstotkov končano:

en: progress:
sl: napredek:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
sl: zavrni nadaljnje povezave z naslovov s prekinjenimi ali namerno škodljivimi vrstniki, ki pošiljajo nepravilne podatke

en: rejected by tracker -
sl: zavrnitev s strani sledilnika -

en: remote
sl: oddaljeno

en: removing %s
sl: odstranjam %s

en: right-click for menu
sl: desni klik za meni

en: saving:
sl: shranjujem:

en: seconds between updates of displayed information
sl: sekund med posodobitvijo prikazanih informacij

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
sl: sekund za čakanje med preverjanjem, če je časovna omejitev katere koli povezave potekla

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
sl: sekund za čakanje med zapiranjem vtičnic, prek katerih nisem prejel ničesar

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
sl: sekund za čakanje, da podatki pridejo prek povezave, preden velja, da je na pol trajno zamašeno

en: seed status:
sl: stanje sejanja:

en: seeding
sl: sejem

en: seeds:
sl: sejalnikov:

en: sharing:
sl: delite:

en: shut down
sl: izklop

en: shutting down
sl: ustavljanje

en: single/multiple file mix
sl: mešanica enojne/večih datotek

en: size:
sl: velikost:

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
sl: določa, kako naj se aplikacija obnaša, ko uporabnik poskuša ročno zagnati drug torrent: »zamenjaj« pomeni, da se delujoči torrent vedno zamenja z novim, »dodaj« pomeni, da se delujoči torrent vedno doda vzporedno, »vprašaj« pa pomeni, da je treba uporabnika vsakič vprašati

en: start downloader in paused state
sl: prenašanje zaženi v zaustavljenem stanju

en: starting at port:
sl: začni z vrati:

en: status:
sl: stanje:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
sl: največje število datotek v torrentu z več datotekami, ki naj bodo odprte istočasno, 0 pomeni brez omejitev. S tem lahko preprečite, da zmanjka datotečnih deskriptorjev

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
sl: največje število minut za sejanje dokončanega torrenta, preden se zaustavi

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
sl: največje število datotek, ki se lahko pošiljajo hkrati. -1 pomeni (pričakovano) sprejemljivo število, ki temelji na --max_upload_rate (največja_hitrost_pošiljanja). Samodejne vrednosti so občutne samo, ko naenkrat deluje samo en torrent.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
sl: najmanjše razmerje pošiljanja/prenosa v odstotkih, ki naj se doseže, preden se sejanje zadnjega torrenta zaustavi. 0 pomeni brez omejitev.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
sl: najmanjše razmerje pošiljanja/prenosa v odstotkih, ki naj se doseže, preden se sejanje zaustavi. 0 pomeni brez omejitve.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
sl: število poslanih datotek za zapolnitev z zelo optimističnimi odmašenimi datotekami

en: time left:
sl: čas do konca:

en: told file complete on start-up, but piece failed hash check
sl: ob zagonu je bila datoteka zaključena, a je preverjanje izvlečka spodletelo

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
sl: po ponovnem zagonu odjemalca torrent ne bo pravilno zagnan

en: tracker announce url: %s
sl: URL objave: %s

en: ul speed:
sl: hitrost pošiljanja:

en: unknown key
sl: neznana tipka

en: upload rate:
sl: hitrost pošiljanja:

en: warning from tracker -
sl: opozorilo sledilnika -

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
sl: naj vprašam, kam želite shraniti prenose

en: whether to check hashes on disk
sl: preverjanje izvlečkov (hash) na disku

en: whether to display diagnostic info to stdout
sl: ali naj se prikažejo diagnostični podatki na standardnem izhodu

en: whether to display names from allowed dir
sl: prikaz imen iz dovoljenega imenika

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
sl: ali naj se prikaže celotna pot ali vsebina torrenta za vsak torrent

en: which power of two to set the piece size to
sl: za katero od dveh sil naj nastavim velikost delca

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
sl: globalno prikazana številka vrat, če se razlikuje od vrat, s katerimi je odjemalec povezan krajevno

en: wrong format of %s - %s
sl: napačen format %s - %s

en: you must specify a .torrent file
sl: predložiti morate .torrent atoteko

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
sl: vaša datoteka morebiti obstaja kje drugje v univerzi,
     toda žal, ne tukaj
