BitTorrent 4.2 - en to pl translation catalogue (584 entries)

en: 
    EXCEPTION:
pl: 
    WYJĄTEK:

en: 
    run with no args for parameter explanations
pl: 
    uruchom bez argumentów, aby uzyskać wyjaśnienie parametrów

en:     (%s) %s - %s peers %s seeds %s dist copies - %s dn %s up
pl:     (%s) %s - %s peerów %s seedów %s rozpr. kopii - %s pobr. %s wysł.

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
pl:   #     IP                 Wysyłanie           Pobieranie     Zakończono  Prędkość

en:  (defaults to
pl:  (domyślnie

en:  , cannot restore torrent (
pl:  , nie można przywrócić torrenta (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
pl:  Zamknięcie wszystkich okien programu %s może rozwiązać problem.

en:  Message from the tracker:
pl:  Wiadomość od trackera:

en:  is not a directory
pl:  nie jest folderem

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
pl: "%s" już istnieje. Czy chcesz utworzyć identyczny duplikat foldera w już istniejącym folderze?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
pl: "%s" już istnieje. Czy chcesz wybrać inną nazwę pliku?

en: # Log Started:
pl: # Dziennik rozpoczęty:

en: # Log reopened:
pl: # Dziennik ponownie otwarty:

en: # Shutting down:
pl: # Zamykanie:

en: % complete
pl: % wykonania

en: %.1f%% done, %s remaining
pl: %.1f%% ukończono, pozostało %s

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
pl: %.3f  (%.1f MB wysył. / %.1f MB pobier.)

en: %d bad
pl: %d błędnych

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
pl: %d błędnych fragmentów + %s w odrzuconych żądaniach

en: %d days
pl: %d dni

en: %d distributed copies (next: %s)
pl: %d rozprowadzanych kopii (dalej: %s)

en: %d ok
pl: %d OK

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: %d seen now
pl: %d widzianych teraz

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
pl: %d widzianych teraz, plus %d rozprowadzanych kopii (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
pl: %d widzianych teraz, plus %d rozprowadzanych kopii(%s)

en: %d:%02d hours
pl: %d:%02d godzin

en: %d:%02d minutes
pl: %d:%02d minut

en: %s %s - decode %s metainfo files
pl: %s %s - odkoduj %s plików metainfo

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
pl: Program instalacyjny %s %s jest uszkodzony lub go brak.

en: %s Activity Log
pl: Dziennik aktywności programu %s

en: %s Error
pl: Błąd %s

en: %s Help
pl: Pomoc programu %s

en: %s Settings
pl: Ustawienia programu %s

en: %s already running
pl: %s jest już uruchomiony

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
pl: Pomoc programu %s dostępna jest na 
    %s
    Czy chciałbyś tam teraz przejść?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
pl: %s peerów, %s seedów. Razem z trackera: %s

en: %s started
pl: Rozpoczęto %s

en: %s torrent file creator %s
pl: %s twórca pliku torrent %s

en: (Directories will become batch torrents)
pl: (Foldery staną się torrentami wieloplikowymi)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
pl: (Nie daje efektu, jeśli jesteś w tej
    samej lokalnej sieci co tracker)

en: (global message) : %s
pl: (wiadomość globalna): %s

en: (multiple)
pl: (wiele)

en: (stopped)
pl: (zatrzymano)

en: (trackerless torrent)
pl: (torrent beztrackerowy)

en: **warning** %s has errors
pl: **uwaga** %s posiada błędy

en: **warning** %s is a duplicate torrent for %s
pl: **uwaga** %s jest kopią torrenta %s

en: **warning** could not redirect stdout to log file:
pl: **ostrzeżenie** nie można było przekierować standardowego wyjścia do pliku dziennika:

en: **warning** could not reopen logfile
pl: **ostrzeżenie** nie można było otworzyć ponownie dziennika

en: **warning** specified favicon file -- %s -- does not exist.
pl: **ostrzeżenie** określony plik favicon -- %s -- nie istnieje.

en: **warning** statefile %s corrupt; resetting
pl: **ostrzeżenie** plik stanu %s jest uszkodzony; ponowne uruchamianie

en: , in %d files
pl: , w %d plikach

en: , in one file
pl: , w jednym pliku

en: , will seed for %s
pl: , będzie seedował do %s

en: , will seed indefinitely.
pl: , będzie seedował przez czas nieokreślony.

en: --check_hashes 0 or fastresume info doesn't match file state (missing data)
pl: informacje o --check_hashes 0 lub informacje o szybkim wznowieniu nie zgadzają się ze stanem pliku (brakujące dane)

en: ... successful
pl: ... powodzenie

en: 0 seconds
pl: 0 sekund

en: 1 day %d hours
pl: 1 dzień %d godzin

en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: A newer version of %s is available.
pl: Dostępna jest nowsza wersja programu %s.

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
pl: Poprzedni przykład BT nie został poprawnie wyczyszczony. Kontynuowanie.

en: Abort torrent
pl: Przerwij torrent

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
pl: Przerwanie torrentów odrzuconych przez trackera, kiedy nie ma połączenia do żadnego peera.

en: About %s
pl: Informacje o programie %s

en: Additional error when closing down due to error:
pl: Dodatkowy błąd podczas zamykania z powodu błędu:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Allocate
pl: Przydziel

en: Already downloading %s installer
pl: Pobrano już %s programu instalacyjnego

en: Always starts the torrent in _parallel
pl: Zawsze rozpoczynaj torrenty _równolegle

en: Always stops the _last running torrent
pl: Zawsze zatrzymuj _ostatni uruchomiony torrent

en: Announce url:
pl: Adres ogłoszenia:

en: Another program appears to have changed the file size.
pl: Wydaje się, że inny program zmienił rozmiar pliku.

en: Another program appears to have modified the file.
pl: Wydaje się, że inny program zmodyfikował plik.

en: Another program appears to have moved, renamed, or deleted the file.
pl: Wydaje się, że inny program przeniósł, zmienił nazwę lub usunął plik.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apr
pl: kwi

en: Are you sure you want to remove "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć "%s"?

en: Ask where to save each new download
pl: Pytaj, gdzie zachować każdy nowy pobierany plik

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
pl: Próba pobrania torrenta beztrackerowego, kiedy klient beztrackerowy jest wyłączony.

en: Aug
pl: sie

en: Bad UI state file
pl: Błędny plik stanu UI

en: Bad UI state file version
pl: Błędna wersja pliku stanu UI

en: Bad fastresume info (files contain more data)
pl: Błędne informacje o fastresume (plik zawiera więcej danych)

en: Bad fastresume info (illegal value)
pl: Błędne informacje o fastresume (niedozwolona wartość)

en: Bad file path component:
pl: Błędna ścieżka pliku składnika:

en: Building torrents...
pl: Budowanie torrentów...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
pl: Nie można uruchomić więcej niż %d torrentów jednocześnie. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz FAQ na %s.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
pl: Nie można uruchomić dwóch oddzielnych przykładów tego samego torrenta

en: Cannot launch installer on this OS
pl: Nie można uruchomić programu instalacyjnego na tym systemie operacyjnym

en: Change save location for
pl: Zmień miejsce zachowywania na

en: Change...
pl: Zmień...

en: Check your port range settings.
pl: Sprawdź ustawienia zasięgu portu.

en: Checking file sizes...
pl: Sprawdzanie rozmiarów plików...

en: Choked
pl: Zapchany

en: Choose an existing folder...
pl: Wybierz istniejący folder...

en: Choose default download directory
pl: Wybierz standardowy folder dla pobieranych plików

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Client
pl: Klient

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
pl: Skompresowane: %i  Nieskompresowane: %i

en: Connection
pl: Połączenie

en: Corrupt data in
pl: Uszkodzone dane w

en: Could not acquire global mutex lock for controlsocket file!
pl: Nie można zdobyć globalnego muteksa zablokowania dla pliku controlsocket!

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
pl: Nie można przekonwertować nazwy pliku/folderu "%s" do UTF-8 (%s). Któreś przyjęte kodowanie systemu plików "%s" jest złe lub nazwa pliku zawiera niedozwolone znaki.

en: Could not create application data directory!
pl: Nie można utworzyć folderu danych aplikacji!

en: Could not create control socket:
pl: Nie można utworzyć gniazda kontrolnego:

en: Could not create control socket: already in use
pl: Nie można utworzyć gniazda kontrolnego: jest już używany

en: Could not delete cached %s file:
pl: Nie można usunąć pliku %s zapisanego w pamięci podręcznej:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
pl: Nie można pobrać lub otworzyć 
    %s
    Spróbuj użyć przeglądarki WWW, aby pobrać ten plik torrent.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
pl: Nie można znaleźć odpowiedniego tymczasowego miejsca do zachowania programu instalacyjnego %s %s.

en: Could not find an open port!
pl: Nie można odnaleźć otwartego portu!

en: Could not get latest version from %s
pl: Nie można było pobrać ostatniej wersji z %s

en: Could not load fastresume data: %s.
pl: Nie można wczytać danych fastresume: %s.

en: Could not load saved state:
pl: Nie można wczytać zachowanego stanu:

en: Could not open a listening port: %s.
pl: Nie można otworzyć portu do nasłuchiwania: %s.

en: Could not open a listening port: %s.
pl: Nie można otworzyć portu do nasłuchiwania: %s.

en: Could not parse new version string from %s
pl: Nie można zinterpretować nowej wersji ciągu znaków z %s

en: Could not permanently save options:
pl: Nie można zapisać opcji na stałe:

en: Could not read %s
pl: Nie można odczytać %s

en: Could not read directory
pl: Nie można odczytać folderu

en: Could not remove fastresume file after failure:
pl: Nie można usunąć pliku fasresume po porażce:

en: Could not remove old control socket filename:
pl: Nie można usunąć starej nazwy pliku gniazda kontrolnego:

en: Could not save UI state:
pl: Nie można zachować stanu UI:

en: Could not send command:
pl: Nie można wysłać polecenia:

en: Could not set signal handler:
pl: Nie można ustawić przechwytywania sygnału:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
pl: Nie można zacząć kolejki torrenta, zobacz powyżej odnośnie błędów.

en: Could not stat
pl: Nie można zacząć

en: Could not write fastresume data:
pl: Nie można zapisać danych fastresume:

en: Could not write file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Couldn't open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: Couldn't read fastresume data:
pl: Nie można odczytać danych fastresume:

en: Create a new folder...
pl: Utwórz nowy folder...

en: Current down: %s
pl: Obecnie pobier.: %s

en: Current up: %s
pl: Obecnie wysył.: %s

en: DSL 768k up
pl: DSL ponad 768k

en: DSL/cable 128k up
pl: DSL/kabel ponad 128k

en: DSL/cable 256k up
pl: DSL/kabel ponad 256k

en: Dec
pl: gru

en: Decrease
pl: Zmniejsz

en: Directory exists!
pl: Folder istnieje!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
pl: Rozprowadzane kopie: %d; Dalej: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
pl: Czy chcesz teraz zakończyć program %s i zainstalować nową wersję, %s?

en: Do you want to remove all of them?
pl: Czy chcesz je wszystkie usunąć?

en: Do you want to remove it?
pl: Czy chcesz go usunąć?

en: Donate
pl: Przekaż darowiznę

en: Done
pl: Zakończono

en: Done building torrents.
pl: Zakończono budowanie torrentów.

en: Done, %s uploaded
pl: Zakończono, wysłano %s

en: Done, share ratio: %d%%
pl: Zakończono, stosunek udostępniania: %d%%

en: Done.
pl: Zakończono.

en: Download
pl: Pobieranie

en: Download _later
pl: Pobierz _później

en: Download _now
pl: Pobierz _teraz

en: Download rate
pl: Prędkość pobierania

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: ETA in %d:%02d:%02d
pl: Szacowany czas zakończenia to %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
pl: Podaj adres pliku torrent do otwarcia:

en: Enter torrent URL
pl: Podaj adres torrenta

en: Error building torrents:
pl: Błąd podczas budowania torrentów:

en: Error handling accepted connection:
pl: Błąd podczas przechwytywania zaakceptowanego połączenia:

en: Error reading .torrent file:
pl: Błąd podczas odczytywania pliku .torrent:

en: Error reading config:
pl: Błąd podczas odczytywania pliku konfiguracyjnego:

en: Error reading file
pl: Błąd podczas odczytywania pliku

en: Error!
pl: Błąd!

en: Failed
pl: Nieudane

en: Failed to create or send command through existing control socket.
pl: Nie udało się utworzyć lub wysłać polecenia poprzez istniejące gniazdo kontrolne.

en: Failed to send command through existing control socket.
pl: Nie udało się wysłać polecenia poprzez istniejące gniazdo kontrolne.

en: Feb
pl: lut

en: File %s already exists, but is not a regular file
pl: Plik %s już istnieje, ale nie jest prawidłowym plikiem

en: File %s belongs to another running torrent
pl: Plik %s należy do innego uruchomionego torrenta

en: File exists!
pl: Plik istnieje!

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: File/directory name "%s" contains reserved unicode values that do not correspond to characters.
pl: Nazwa pliku/folderu "%s" zawiera zarezerwowane wartości unicodu, które nie odpowiadają znakom.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files in "%s"
pl: Pliki w "%s"

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
pl: Kodowanie systemu plików "%s" nie jest obsługiwane przez tę wersję

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
pl: Kodowanie systemu plików '%s' nie jest obsługiwane. Użyj 'ascii'.

en: Finished
pl: Zakończono

en: Firewalled/NATted
pl: Za zaporą sieciową/NAT-em

en: Frequently Asked Questions:
pl: Najczęściej zadawane pytania:

en: Fri
pl: pią

en: Global mutex already created.
pl: Globalny mutex jest już utworzony.

en: Go
pl: Przejdź

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
pl: Musiano wyjść z powodu TCP flaking stack out. Zobacz FAQ na %s

en: Have you donated?
pl: Przekazałeś już darowiznę?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
pl: Jak nazywać pobierane torrenty: 1: używaj nazwy pliku torrenta (bez .torrent);  2: używaj nazwy zakodowanej w pliku torrenta;  3: utwórz folder o nazwie pliku torrenta (bez .torrent) i zachowuj w tym folderze używając nazwy zakodowanej w pliku torrenta;  4: jeśli nazwa pliku torrenta (bez .torrent) i nazwa zakodowana w pliku torrenta są identyczne, użyj tej nazwy (styl 1/2), w innym przypadku utwórz przejściowy folder, tak jak w stylu 3;  UWAGA: opcje 1 i 2 dają możliwość zastąpienia plików bez ostrzeżenia i mogą sprawiać problemy z bezpieczeństwem.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
pl: Błąd wejścia/wyjścia: zabrakło miejsca na dysku lub nie można utworzyć tak dużego pliku:

en: IP address
pl: Adres IP

en: IP to report to the tracker:
pl: Raportowanie IP do trackera:

en: ISO Language code to use
pl: Kod języka ISO do użycia

en: If a non-option argument is present it's taken as the value
    of the torrent_dir option.
pl: Jeśli argment nie będący opcją jest aktualny, zostanie przyjęty jako wartość
    opcji torrent_dir.

en: Increase
pl: Zwiększ

en: Info for "%s"
pl: Informacje o "%s"

en: Info hash:
pl: Informacje o hashu:

en: Initial startup
pl: Początkowe uruchamianie

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
pl: Zainicjuj klienta beztrackerowego. Musi być włączone, aby pobierać torrenty beztrackerowe.

en: Install Python 2.3 or greater
pl: Zainstaluj Pythona 2.3 lub nowszego

en: Install new %s now?
pl: Zainstalować nową wersję programu %s?

en: Interested
pl: Zainteresowany

en: Invalid state file (bad entry)
pl: Nieprawidłowy plik stanu (błędny wpis)

en: Invalid state file (duplicate entry)
pl: Nieprawidłowy plik stanu (powtarzające się wpisy)

en: Invalid state file contents
pl: Nieprawidłowa zawartość pliku stanu

en: Jan
pl: sty

en: Jul
pl: lip

en: Jun
pl: cze

en: KB/s down
pl: KB/s pobier.

en: KB/s est. peer download
pl: KB/s szac. pobierania peerów

en: KB/s up
pl: KB/s wysył.

en: Length
pl: Długość

en: Look for available port:
pl: Szukaj dostępnego portu:

en: MB downloaded
pl: MB pobranych

en: MB uploaded
pl: MB wysłanych

en: Make
pl: Utwórz

en: Make _new torrent
pl: Utwórz _nowego torrenta

en: Make torrent file for this file/directory:
pl: Utwórz plik torrent dla tego pliku/foldera:

en: Mar
pl: mar

en: Maximum upload rate:
pl: Maksymalna prędkość przesyłania:

en: May
pl: maj

en: Misc
pl: Różne

en: Mon
pl: pon

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
pl: Wystąpiło wiele błędów. Kliknij OK, aby zobaczyć dziennik błędów.

en: Must supply at least %d arguments.
pl: Musisz dostaczyć przynajmniej %d argumentów.

en: NA
pl: Nie dotyczy

en: Network
pl: Sieć

en: Never download
pl: Nigdy nie pobieraj

en: New %s version available
pl: Dostępna jest nowa wersja programu %s

en: No finished torrents
pl: Nie ma żadnych zakończonych torrentów

en: No torrent file available for %s %s installer.
pl: Brak dostępnego pliku torrenta dla programu instalacyjnego %s %s.

en: No torrents
pl: Brak torrentów

en: Nodes (optional):
pl: Węzły (opcjonalnie):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
pl: Nie rozpoczynaj torrenta, który ma już ustawienia do zatrzymania seedowanie ostatnio zakończonego torrenta.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
pl: Nie rozpoczynaj torrenta, kiedy są inne torrenty oczekujące na rozpoczęcie, a ten już ma ustawienia do zatrzymania seedowania.

en: Nov
pl: lis

en: Oct
pl: paź

en: Open directory
pl: Otwórz folder

en: Open torrent _URL
pl: Otwórz _adres torrenta

en: Open torrent:
pl: Otwórz torrent:

en: Optimistic upload
pl: Optymistycznie wysyłanie

en: Option
pl: Opcja

en: Option %s is required.
pl: Opcja %s jest wymagana.

en: Paused
pl: Wstrzymany

en: Peer ID
pl: ID peera

en: Peers for "%s"
pl: Peery dla "%s"

en: Piece size:
pl: Rozmiar fragmentu:

en: Pieces:
pl: Fragmenty:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
pl: Fragmenty: razem %d, zakończono %d, %d częściowo, %d aktywnych (%d pustych)

en: Port to listen on.
pl: Port do nasłuchiwania.

en: Previous down: %s
pl: Poprzednio pobier.: %s

en: Previous up: %s
pl: Poprzednio wysył.: %s

en: Problem connecting to tracker -
pl: Wystąpił problem podczas łączenia się z trackerem -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
pl: Wystąpił problem podczas łączenia się z trackerem - gethostbyname nie powiodło się -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
pl: Zawsze czarny tekst paska postępu
    (wymaga ponownego uruchomienia)

en: PyGTK 2.4 or newer required
pl: Wymagany jest PyGTK 2.4 lub nowszy

en: Python 2.2.1 or newer required
pl: Wymagany jest Python 2.2.1 lub nowszy

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
pl: Pythonowi nie udało się automatycznie wykryć kodowania systemu plików. Użyj 'ASCII'.

en: Re_start
pl: Uruchom_ponownie

en: Remove all finished torrents?
pl: Usunąć wszystkie zakończone torrenty?

en: Remove this torrent?
pl: Usunąć ten torrent?

en: Remove torrent
pl: Usuń torrent

en: Requested download is not authorized for use with this tracker.
pl: Żądane pobranie nie jest autoryzowane do użycia z tym trackerem.

en: Rereading config file
pl: Ponowne odczytywanie pliku konfiguracyjnego

en: Resume downloading
pl: Wznów pobieranie

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Running normally
pl: Normalnie pracujący

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
pl: BŁĄD SYSTEMU - UTWORZONO WYJĄTEK

en: Sat
pl: sob

en: Save in:
pl: Zachowaj w:

en: Save location for
pl: Zachowaj położenie na

en: Save log in:
pl: Zachowaj plik dziennika w:

en: Save new downloads in:
pl: Zachowuj nowe pliki w:

en: Saving
pl: Zachowywanie

en: Search for torrents
pl: Szukaj torrentów

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
pl: Seeduj zakończone torrenty: aż stosunek udostępniania przekroczy [_] procent, lub po [_] minutach, cokolwiek nastąpi pierwsze.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
pl: Seeduj każdy zakończony torrent na czas nieokreślony (dopóki użytkownik go nie zakończy)

en: Seed indefinitely
pl: Seeduj na czas nieokreślony

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
pl: Seeduj ostatnio zakończony torrent: dopóki stosunek udostępniania nie osiągnie [_] procent.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
pl: Seeduj ostatni torrent przez czas nieokreślony (dopóki użytkownik go nie zakończy)

en: Seeding
pl: Seedowanie

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Select a folder
pl: Wybierz folder

en: Sep
pl: wrz

en: Share ratio: %0.02f%%
pl: Stosunek udostępniania: %0.02f%%

en: Short read - something truncated files?
pl: Szybki odczyt - jakieś skrócone pliki?

en: Show file list
pl: Wyświetl listę plików

en: Show/Hide _finished torrents
pl: Wyświetl/ukryj_zakończone torrenty

en: Size
pl: Rozmiar

en: Snubbed
pl: Ograniczony

en: Start seeding
pl: Rozpocznij seedowanie

en: Starting additional torrents manually:
pl: Po ręcznym uruchomieniu dodatkowych torrentów:

en: Stop running torrent?
pl: Zatrzymać uruchomiony torrent?

en: Sun
pl: nie

en: Temporarily stop all running torrents
pl: Tymczasowo zatrzymaj wszystkie uruchomione torrenty

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
pl: Nie powiodła się inicjacja GUI, nie można kontynuować.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
pl: Dziękujemy za przekazanie darowizny! Aby przekazać ponownie, wybierz "Przekaż darowiznę" z menu "Pomoc".

en: Thanks!
pl: Dzięki!

en: The Windows filesystem cannot handle some characters used in the filename(s) of this torrent.Filenames have been changed from the original.
pl: System plików Windows nie może używać niektórych znaków użytych w nazwie(nazwach) pliku tego torrenta. Nazwy plików zostały zmienione w stosunku do oryginału.

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
pl: Zestaw znaków używany w lokalnym systemie plików ("%s") nie przedstawia wszystkich znaków użytych w nazwie(nazwach) pliku tego torrenta. Nazwy plików zostały zmienione w stosunku do oryginału.

en: There are %d finished torrents in the list.
pl: Jest %d zakończonych torrentów na liście.

en: There are no finished torrents to remove.
pl: Nie ma żadnych zakończonych torrentów do usunięcia.

en: There is one finished torrent in the list.
pl: Jest jeden zakończony torrent na liście.

en: These errors occurred during execution:
pl: Podczas wykonywania wystąpiły następujące błędy:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
pl: Ten plik .torrent został utworzony przez zepsute narzędzie i posiada co najmniej 1 plik z nieprawidłową nazwą pliku/folderu. Jednakże od kiedy wszystkie takie pliki są oznaczane i mają rozmiar 0 są po prostu ignorowane.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
pl: Ten plik .torrent został utworzony przez zepsute narzędzie i posiada błędne wartości znaków, które nie odpowiadają żadnym prawdziwym znakom. Część lub całość nazw plików może różnić się od zamierzonych przez twórcę pliku .torrent.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
pl: Ten plik .torrent został utworzony przez zepsute narzędzie i posiada nieprawidłowo zakodowane nazwy plików. Część lub całość nazw plików może różnić się od zamierzonych przez twórcę pliku .torrent.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
pl: Ten plik .torrent został utworzony przez zepsute narzędzie i posiada nieprawidłowo zakodowane nazwy plików. Użyte nazwy wciąż mogą być prawidłowe.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
pl: Ten interfejs pobierania wymaga standardowego modułu Pythona "curses", który niestety nie jest dostępny w natywnym porcie Pythona dla Windows.Jednakże jest dostępny w porcie Pythona na Cygwin uruchamialnym na każdym systemie Win32 (www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
pl: To nie jest poprawny plik torrenta. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
pl: Wygląda to na starą wersję Pythona, która nie obsługuje wykrywania kodowania systemu plików. Przyjmowanie 'ASCII'.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
pl: Ten torrent (lub inny z tą samą zawartością) jest już uruchomiony.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
pl: Ten torrent (lub inny z tą samą zawartością) już oczekuje na uruchomienie.

en: Thu
pl: czw

en: Too late to switch RawServer backends, %s has already been used.
pl: Za późno, aby przełączyć zaplecza RawServer, %s został już użyty.

en: Too many arguments - %d maximum.
pl: Za dużo argumentów - maksymalnie %d.

en: Torrent _info
pl: _Informacje o torrencie

en: Torrent in unknown state %d
pl: Torrent w nieznanym stanie %d

en: Torrent info
pl: Informacje o torrencie

en: Torrent name:
pl: Nazwa torrenta:

en: Torrents
pl: Torrenty

en: Total size:
pl: Całkowita wielkość:

en: Totals:
pl: Razem:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
pl: %d sekund po rozpoczęciu ogłoszenie trackera wciąż nie jest kompletne

en: Tue
pl: wto

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
pl: Nieobsługiwana wersja pliku stanu UI (jest z nowszej wersji klienta?)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
pl: Nieobsługiwany format pliku fastresume, może pochodzi z innej wersji klienta?

en: Upload
pl: Wysyłanie

en: Upload rate
pl: Prędkość wysyłania

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
pl: Użycie: %s ADRES_TRACKERA [PLIKTORRENT [PLIKTORRENT... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
pl: Użycie: %s [PLIKTORRENT [PLIKTORRENT ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
pl: Użyj bibliotek sieciowych Twisted do połączeń sieciowych. 1 oznacza użycie twisted, 0 oznacza, żeby nie używać twisted, -1 oznacza automatyczne wykrywanie, preferuje twisted

en: Use _DHT:
pl: Użyj _DHT:

en: Use _tracker:
pl: Użyj _trackera:

en: Value
pl: Wartość

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: Visit help web page?
pl: Odwiedzić stronę internetową pomocy?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
pl: OSTRZEŻENIE: Zmiana tych ustawień może
     przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu programu %s.

en: Waiting
pl: Oczekuje

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Wed
pl: śro

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
pl: Witaj w nowej wersji programu %s. Przekazałeś już darowiznę?

en: Will perform full hash check.
pl: Przeprowadzi pełne sprawdzanie hasha.

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
pl: Zaraz uruchomisz "%s". Czy chcesz w takim razie zatrzymać ostatnio uruchomiony torrent?

en: You are using %s, and the new version is %s.
pl: Używasz wersji %s, a nowa wersja to %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
pl: Najnowszą wersję programu można pobrać ze strony 
    %s

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
pl: Nie można określić nazwy pliku .torrent podczas tworzenia wielu torrentów naraz

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
pl: Nie można określić zarówno -save_as, jak i --save_in

en: You have uploaded %s to this torrent.
pl: Wysłano %s do tego torrenta.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
pl: Wciąż możesz używać "bittorrent-console" do pobierania.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
pl: Wciąż możesz używać "btdownloadheadless.py" do pobierania.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
pl: Stosunek udostępniania dla tego torrenta wynosi %d%%.

en: [OPTIONS] [TORRENTDIRECTORY]
pl: [OPCJE] [FOLDERTORRENTÓW]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILES]
pl: [OPCJE][PLIKITORRENTA]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILE]
pl: [OPCJE][PLIKTORRENTA]

en: [OPTION] TRACKER_URL FILE [FILE]
pl: [OPCJA] ADRES_TRACKERA PLIK [PLIK]

en: _Abort
pl: _Przerwij

en: _About
pl: _Informacje

en: _Asks each time
pl: _Pytaj za każdym razem

en: _Change location
pl: _Zmień położenie

en: _Donate
pl: _Przekaż darowiznę

en: _File
pl: _Plik

en: _File list
pl: _Lista plików

en: _Finish
pl: _Zakończ

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Host
pl: _Komputer

en: _Log
pl: _Dziennik

en: _Open directory
pl: _Otwórz folder

en: _Open torrent file
pl: _Otwórz plik torrenta

en: _Pause/Play
pl: _Wstrzymaj/wznów

en: _Peer list
pl: Lis_ta peerów

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Remind me later
pl: P_rzypomnij później

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Resize window to fit
pl: _Dopasuj okno

en: _Seed indefinitely
pl: _Seeduj przez czas nieokreślony

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _View
pl: _Widok

en: a URL to redirect the info page to
pl: adres przekierowania strony z informacjami na

en: added "%s"
pl: dodano "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
pl: adres pośrednika HTTP używany do połączeń z trackerem

en: allow special keys in torrents in the allowed_dir to affect tracker access
pl: pozwól specjalnym kluczom w torrentach w allowed_dir wpływać na dostęp do trackera

en: archive size:
pl: rozmiar archiwum:

en: arguments are -
pl: argumenty to -

en: bad data from tracker -
pl: błędne dane z trackera -

en: bad data in responsefile - total too big
pl: błędne dane w pliku odpowiedzi - całkowicie za duży

en: bad data in responsefile - total too small
pl: błędne dane w pliku odpowiedzi - całkowicie za mały

en: bad metainfo - "files" is not a list of files
pl: błędne metainfo - "files" nie jest listą plików

en: bad metainfo - bad file value
pl: błędne metainfo - błędna wartość pliku

en: bad metainfo - bad length
pl: błędne metainfo - błędny rozmiar

en: bad metainfo - bad name
pl: błędne metainfo - błędna nazwa

en: bad metainfo - bad path
pl: błędne metainfo - błędna ścieżka

en: bad metainfo - bad path dir
pl: błędne metainfo - błędna ścieżka do folderu

en: bad metainfo - bad pieces key
pl: błędne metainfo - błędny klucz fragmentów

en: bad metainfo - duplicate path
pl: błędne metainfo - ścieżka powtarza się

en: bad metainfo - illegal piece length
pl: błędne metainfo - niedozwolony rozmiar fragmentu

en: bad metainfo - name used as bothfile and subdirectory name
pl: błędne metainfo - nazwa została użyta zarówno jako nazwa pliku, jak i podfolderu

en: bad metainfo - no announce URL string
pl: błędne metainfo - brak ciąg znaków z adresem ogłoszenia

en: bad metainfo - not a dictionary
pl: błędne metainfo - nie jest słownikiem

en: bad metainfo - wrong object type
pl: błędne metainfo - błędny typ obiektu

en: bad peer
pl: błędny peer

en: banned
pl: zakazany

en: building
pl: budowanie

en: cannot restore state completely
pl: nie można całkowicie przywrócić stanu

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
pl: kodowanie znaków używane w lokalnym systemie plików. Brak wpisu oznacza automatyczne wykrywanie. Automatyczne wykrywanie nie działa pod Pythonem w wersji starszej niż 2.3

en: checking existing file
pl: sprawdzanie istniejącego pliku

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
pl: zamykaj połączenia o stanie RST i unikaj stanu TIME_WAIT TCP

en: command line parsing failed at
pl: interpretowanie wiersza poleceń nie powiodło się w

en: comment:
pl: komentarz:

en: connecting to peers
pl: łączenie z peerami

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
pl: uszkodzone dane na dysku - może są uruchomione dwie kopie?

en: default number of peers to send an info message to if the client does not specify a number
pl: domyślna liczba peerów do wysyłania w informacji, jeśli klient nie określa liczby

en: default tracker name
pl: standardowa nazwa trackera

en: deprecated, do not use
pl: przestarzałe, nie używaj

en: dest:
pl: cel:

en: dialup
pl: łącze komutowane

en: directory name: %s
pl: nazwa folderu: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
pl: folder do wyszukiwania plików .torrent (pół rekursywny)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
pl: folder, w którym zostaną zachowane zmienne, takie jak informacja fastresume i stan GUI. Standardowo podfolder 'data' w folderze konfiguracyjnym BitTorrenta.

en: display advanced user interface
pl: wyświetl zaawansowany interfejs użytkownika

en: dl speed:
pl: prędkość pobier.:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
pl: nie łącz się z kilkoma peerami z tym samym adresem IP

en: done checking
pl: zakończono sprawdzanie

en: download complete!
pl: zakończono pobieranie!

en: download failed:
pl: pobieranie nie powiodło się:

en: download rate:
pl: prędkość pobierania:

en: download succeeded
pl: pobieranie powiodło się

en: download to:
pl: pobieranie do:

en: downloading
pl: pobieranie

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
pl: pobieranie %d fragmentów, jest już %d fragmentów, zakończono %d z %d fragmentów

en: drag into list to resume
pl: przeciągnij na listę, aby wznowić

en: drag into list to seed
pl: przeciągnij na listę, aby seedować

en: drag to reorder
pl: przeciągnij, aby zmienić kolejność

en: dropped "%s"
pl: opuszczono "%s"

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
pl: włącz obejście błędu w libc BSD, który sprawia, że pliki są bardzo wolno odczytywane.

en: error(s):
pl: błąd(błędy):

en: error:
pl: błąd:

en: error:
pl: błąd:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
pl: błąd: %s
    uruchom bez argumentów, aby uzyskać wyjaśnienie parametrów

en: file containing x-icon data to return when browser requests favicon.ico
pl: plik zawierający dane x-icon do zwrócenia, gdy przeglądarka żąda favicon.ico

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
pl: nazwa pliku (dla torrentów jednoplikowych) lub nazwa foldera (dla torrentów wieloplikowych) do zachowania torrenta, zastępując standardową nazwę w torrencie. Zobacz także --save_in

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
pl: nazwa pliku (dla torrentów jednoplikowych) lub nazwa foldera (dla torrentów wieloplikowych) do zachowania torrenta, zastępując standardową nazwę w torrencie. Zobacz także --save_in, jeśli żaden nie zostanie określony, użytkownik będzie pytany o to, gdzie zachować

en: file name: %s
pl: nazwa pliku: %s

en: file size:
pl: rozmiar pliku:

en: file size:
pl: rozmiar pliku:

en: file to store recent downloader info in
pl: plik do przechowywania informacji o ostatnich pobieraniach

en: file to write the tracker logs, use - for stdout (default)
pl: plik do zapisywania dziennika trackera, użyj - do standardowego wyjścia (domyślnie)

en: file:
pl: plik:

en: files:
pl: pliki:

en: finishing in %d:%02d:%02d
pl: zakończony za %d:%02d:%02d

en: full scrape function is not available with this tracker.
pl: pełna funkcja problemu jest niedostępna w tym trackerze.

en: get function is not available with this tracker.
pl: zdobądź funkcję niedostępną w tym trackerze.

en: how many bytes to query for per request.
pl: ilość bajtów do zapytań na żądanie.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
pl: ile bajtów zapisywać jednorazowo do buforów sieciowych.

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
pl: jak często sprawdzać, czy pobierający jest za NAT-em (0 = nie sprawdzaj)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
pl: jak często przeskanowywać folder torrenta, w sekundach

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
pl: jeśli nie powiedzie się, utwórz torrenta beztrackerowego, zamiast adresu ogłoszenia, użyj pewnego węzła w formie <IP>:<port> lub jako pusty ciąg znaków, aby pociągnąć kilka węzłów z tablicy routingu

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
pl: jeśli nie wynosi zero, ustaw opcję TOS do połączeń z peerami na tę wartość

en: ignore the ip GET parameter from machines which aren't on local network IPs (0 = never, 1 = always, 2 = ignore if NAT checking is not enabled). HTTP proxy headers giving address of original client are treated the same as --ip.
pl: ignoruj parametr IP GET z maszyn, które nie są na lokalnych sieciowych IP (0 = nigdy, 1 = zawsze, 2 = ignoruj, jeśli sprawdzanie NAT jest wyłączone). Nagłówki pośrednika HTTP podające adres oryginalnego klienta są traktowane tak, jak --ip.

en: info hash: %s
pl: informacje o hashu: %s

en: invalid "last" entry
pl: nieprawidłowy "ostatni" wpis

en: invalid announce interval
pl: nieprawidłowa przerwa ogłoszenia

en: invalid bencoded value (data after valid prefix)
pl: nieprawidłowa wartość bencoded (dane po prawidłowym przedrostku)

en: invalid entry in peer list1
pl: nieprawidłowy wpis na liście1 peerów

en: invalid entry in peer list2
pl: nieprawidłowy wpis na liście2 peerów

en: invalid entry in peer list3
pl: nieprawidłowy wpis na liście3 peerów

en: invalid entry in peer list4
pl: nieprawidłowy wpis na liście4 peerów

en: invalid min announce interval
pl: nieprawidłowa minimalna przerwa ogłoszenia

en: invalid peer count
pl: nieprawidłowe obliczenie peera

en: invalid peer list
pl: nieprawidłowa lista peerów

en: invalid seed count
pl: nieprawidłowe obliczenie seeda

en: invalid tracker id
pl: nieprawidłowy id trackera

en: ip to bind to locally
pl: IP do dołączenia lokalnie

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
pl: IP raportowane do trackera (nie daje efektu, chyba, że jesteś w tej samej sieci lokalnej co tracker)

en: keep dead torrents after they expire (so they still show up on your /scrape and web page). Only matters if allowed_dir is not set
pl: przetrzymuj martwe torrenty, po ich wygaśnięciu (więc wciąż są wyświetlane na /scrape i stronie WWW). Ma znaczenie tylko w przypadku, gdy allowed_dir nie jest ustawione

en: killed by IO error:
pl: zniszczony z powodu błędu wejścia/wyjścia:

en: killed by OS error:
pl: zniszczony z powodu błędu systemu operacyjnego:

en: killed by internal exception:
pl: zniszczony z powodu wyjątku wewnętrznego:

en: local
pl: lokalne

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
pl: lokalny folder, w którym zostanie zachowana zawartość torrenta. Plik (dla torrentów jednoplikowych) lub folder (dla torrentów wieloplikowych) zostanie utworzony w tym folderze przy użyciu standardowej nazwy określonej w pliku .torrent. Zobacz także --save_as.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
pl: lokalny folder, w którym będą zachowywane torrenty, przy użyciu nazw ustalonych przez --saveas_style. Jeśli to zostanie puste, każdy torrent będzie zachowywany w folderze odpowiadającym plikowi .torrent

en: log cleared
pl: wyczyszczono plik dziennika

en: log saved
pl: zachowano plik dziennika

en: lost server socket
pl: zgubiono gniazdo serwera

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
pl: maksymalna prędkość wysyłania w kB/s, 0 oznacza brak limitu

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
pl: maksymalna długość kodowania przedrostka, którą zgadzasz się przyjąć przez przewód - dłuższe wartości spowodują utratę połączenia.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
pl: maksymalny rozmiar części do wysyłania do peerów, połączenie zostanie zerwane, jeśli otrzymasz większe żądanie

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
pl: maksymalna liczba zezwolonych połączeń, kolejne będą natychmiastowo zamykane

en: maximum number of peers to give with any one request
pl: maksymalna liczba peerów do dostarczania bez żadnego żądania

en: maximum port to listen on
pl: maksymalny port do nasłuchiwania

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
pl: maksymalna przerwa pomiędzy ocenianiem aktualnej prędkości seedowania

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
pl: maksymalna przerwa pomiędzy ocenianiem aktualnej prędkości wysyłania i pobierania

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
pl: maksymalny czas oczekiwania pomiędzy ponawianiem ogłoszeń, jeśli wciąż są wadliwe

en: maxport less than minport - no ports to check
pl: port maksymalny jest mniejszy niż port minimalny - brak portów do sprawdzenia

en: metainfo file: %s
pl: plik metainfo: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
pl: minimalna liczba peerów nie wysyłających ponownych żądań

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
pl: minimalny port do nasłuchiwania, sprawdza w górę, jeśli jest niedostępny

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
pl: minimalny czas w sekundach zanim chache jest uważane za nieświeże i jest flushowane

en: minimum time it must have been since the last flush to do another one
pl: minimalny czas jaki musiał być od ostatniego flusha do następnego

en: minutes to wait between requesting more peers
pl: minuty oczekiwania pomiędzy żądaniami o więcej peerów

en: name %s disallowed for security reasons
pl: nazwa %s jest niedozwolona z przyczyn bezpieczeństwa

en: no torrents
pl: brak torrentów

en: non-text failure reason
pl: nietekstowa przyczyna niepowodzenia

en: non-text warning message
pl: nietekstowa wiadomość z ostrzeżeniem

en: not a valid bencoded string
pl: nieprawidłowy ciąg bencoded

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
pl: liczba pobierań, po których trzeba przełączyć od przypadkowego do pierwszego rzadszego

en: number of peers at which to stop initiating new connections
pl: liczba peerów, powyżej której zatrzymane zostanie nawiązywanie nowych połączeń

en: number of seconds to pause between sending keepalives
pl: liczba sekund wstrzymania pomiędzy wysyłaniem poleceń keepalive

en: ok
pl: OK

en: old announce for %s: %s
pl: stare ogłoszenie dla %s: %s

en: only allow downloads for .torrents in this dir (and recursively in subdirectories of directories that have no .torrent files themselves). If set, torrents in this directory show up on infopage/scrape whether they have peers or not
pl: pozwól tylko pobieranym .torrentom w tym folderze (i rekursywnie w podfolderach folderów, w których nie ma .torrentów). Jeśli zostanie ustawione, torrenty w folderze będą wyświetlać stronę z informacjami/problemami, w zależności od tego czy mają peery, czy nie.

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
pl: oo  (%.1f MB wysył. / %.1f MB pobier.)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
pl: opcjonalny, czytelny dla człowieka komentarz do umieszczenia w .torrencie

en: optional target file for the torrent
pl: opcjonalny plik docelowy dla torrenta

en: parameter passed in at end with no value
pl: parametr podaje na końcu pustą wartość

en: path %s disallowed for security reasons
pl: ścieżka %s jest niedozwolona z przyczyn bezpieczeństwa

en: peer status:
pl: stan peera:

en: peers:
pl: peerów:

en: percent done:
pl: procent zakończono:

en: piece %d failed hash check, re-downloading it
pl: nie powiodło się sprawdzenie hasha fragmentu %d, zostanie ponownie pobrany

en: progress:
pl: postęp:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
pl: odrzucaj dalsze połączenia od adresów z zepsutymi lub celowo nieprzyjaznymi peerami, które wysyłają nieprawidłowe dane

en: rejected by tracker -
pl: odrzucono przez trackera -

en: remote
pl: zdalne

en: removing %s
pl: usuwanie %s

en: removing %s (will re-add)
pl: usuwanie %s (zostanie dodany ponownie)

en: right-click for menu
pl: kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu

en: run with no arguments for parameter explanations
pl: uruchom bez argumentów, aby uzyskać wyjaśnienie parametrów

en: saving:
pl: zapisywanie:

en: scrape access allowed (can be none, specific or full)
pl: zezwolony problemowy dostęp (może być żaden, określony lub pełny)

en: seconds between expiring downloaders
pl: sekundy pomiędzy wygaśnięciem pobierań

en: seconds between saving dfile
pl: sekundy pomiędzy zapisaniem pliku pobierania

en: seconds between updates of displayed information
pl: sekundy pomiędzy aktualizowaniem wyświetlanych informacji

en: seconds downloaders should wait between reannouncements
pl: ile sekund pobierania powinny oczekiwać pomiędzy ponownymi ogłoszeniami

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
pl: sekundy oczekiwania pomiędzy sprawdzeniami, czy jakieś połączenie przekroczyło czas oczekiwania

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
pl: sekundy oczekiwania pomiędzy zamykaniem gniazd, na które nic nie otrzymano

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
pl: sekundy do oczekiwania na dane przychodzące przez połączenie przed założeniem, że jest prawie całkowicie zapchany

en: seed status:
pl: stan seedowania:

en: seeding
pl: seedowanie

en: seeds:
pl: seedów:

en: share rating:
pl: ocena udostępniania:

en: sharing:
pl: udostępnianie:

en: shut down
pl: zamknij

en: shutting down
pl: zamykanie

en: single/multiple file mix
pl: miks pliku pojedynczego/wielokrotnego

en: size:
pl: rozmiar:

en: specific scrape function is not available with this tracker.
pl: określona funkcja problemu jest niedostępna w tym trackerze.

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
pl: określ, jak aplikacja powinna zachowywać się, gdy użytkownik ręcznie próbuje uruchomić innego torrenta: "zastąp" oznacza, żeby zawsze zastępować uruchomionego torrenta nowym, "dodaj" oznacza, żeby zawsze dodawać uruchomionego torrenta równolegle, oraz "zapytaj" oznacza, żeby pytać użytkownika za każdym razem.

en: start downloader in paused state
pl: uruchamiaj downloadera w stanie wstrzymania

en: starting at port:
pl: zaczynaj od portu:

en: status:
pl: stan:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
pl: maksymalna liczba plików otwartych jednocześnie w torrencie wieloplikowym, 0 oznacza brak limitu. Używane do unikania uruchamiania poza deskryptorami plików.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
pl: maksymalny czas w minutach przez który seedowany będzie plik po ukończeniu ściagania

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
pl: maksymalna liczba wysyłań zezwolonych za jednym razem. -1 oznacza (przy dużym szczęściu) rozsądną liczbę na podstawie --max_upload_rate. Wartości automatyczne są sensowne tylko w przypadku uruchamiania jednego torrenta naraz.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
pl: minimalny stosunek wysyłania/pobierania w procentach do osiągnięcia przed zatrzymaniem seedowania ostatniego torrenta. 0 oznacza brak limitu.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
pl: minimalny stosunek wysyłania/pobierania w procentach do osiągnięcia przed zatrzymaniem seedowania. 0 oznacza brak limitu.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
pl: liczba wysyłań do wypełnienia dodatkowymi optymistycznymi niezapchanymi

en: time left:
pl: pozostało czasu:

en: time to wait between checking if any connections have timed out
pl: czas oczekiwania pomiędzy sprawdzeniami, czy jakieś połączenie nie przekroczyło czasu oczekiwania

en: timeout for closing connections
pl: przekroczono czas oczekiwania na zamknięcie połączeń

en: told file complete on start-up, but piece failed hash check
pl: przy uruchomieniu plik podaje, że został zakończony, ale nie powiodło się sprawdzenie hasha fragmentu

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
pl: torrent nie zostanie poprawnie uruchomiony ponownie przy ponownym uruchomieniu klienta

en: tracker announce url: %s
pl: adres ogłoszenia trackera: %s

en: trackerless nodes:
pl: węzły beztrackerowe:

en: ul speed:
pl: prędkość wysył.:

en: unknown key
pl: nieznany klucz

en: upload rate:
pl: prędkość wysyłania:

en: use with allowed_dir; adds a /file?hash={hash} url that allows users to download the torrent file
pl: użyj z allowed_dir; dodaje adres /file?hash={hash}, który zezwala użytkownikom na pobieranie pliku torrent

en: waiting for hash check
pl: oczekiwanie na sprawdzenie hasha

en: warning from tracker -
pl: ostrzeżenie od trackera -

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
pl: czy pytać o miejsce zachowywania pobranych plików

en: whether to add entries to the log for nat-check results
pl: czy dodawać wpisy o wynikach sprawdzania NAT-a do dziennika

en: whether to check hashes on disk
pl: wybierz, czy sprawdzać hashe na dysku

en: whether to display an info page when the tracker's root dir is loaded
pl: czy wyświetlać stronę z informacjami, kiedy folder root trackera jest wczytany

en: whether to display diagnostic info to stdout
pl: czy wyświetlać informacje diagnostyczne na standardowym wyjściu

en: whether to display names from allowed dir
pl: czy wyświetlać nazwy z zezwolonego folderu

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
pl: czy wyświetlać pełną ścieżkę lub zawartość torrenta dla każdego torrenta

en: whether to reopen the log file upon receipt of HUP signal
pl: czy ponownie otwierać dziennik po otrzymaniu sygnału HUP

en: which power of two to set the piece size to
pl: którą moc z dwóch ustawić jako rozmiar fragmentu

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
pl: zewnętrzny numer portu, jeśli różni się od portu klienta, na którym nasłuchuje lokalnie

en: wrong format of %s - %s
pl: zły format %s - %s

en: you must specify a .torrent file
pl: musisz określić plik .torrent

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
pl: plik może istnieć gdziekolwiek we wszechświecie
    ale niestety nie tutaj
