BitTorrent 4.2 - en to hu translation catalogue (585 entries)

en: 
    EXCEPTION:
hu: 
    KIVÉTEL:

en: 
    run with no args for parameter explanations
hu: 
    ha argumentum nélkül indítja a programot, megjelenik a paraméterek magyarázata

en:     (%s) %s - %s peers %s seeds %s dist copies - %s dn %s up
hu: (%s) %s - %s partner %s feltöltő partner %s osztott másolat - %s le %s fel

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
hu:   #     IP-cím             Feltöltés        Letöltés     Befejezve  Sebesség

en:  (defaults to
hu:  (alapértelmezés:

en:  , cannot restore torrent (
hu: , nem lehet visszaállítani a torrentet (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
hu: Lehet, hogy az összes %s ablak bezárása megszünteti a hibát.

en:  Message from the tracker:
hu:  Üzenet a követőtől:

en:  is not a directory
hu:  nem könyvtár

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
hu: "%s" már van. Létre szeretne hozni egy ugyanilyen nevű könyvtárat a már létező könyvtáron belül?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
hu: "%s" már van. Szeretne más fájlnevet választani?

en: # Log Started:
hu: # A napló elkezdve:

en: # Log reopened:
hu: # Napló újból megnyitva:

en: # Shutting down:
hu: # Lezárás:

en: % complete
hu: % kész

en: %.1f%% done, %s remaining
hu: %.1f%% kész, %s van hátra

en: %.3f  (%.1f MB up / %.1f MB down)
hu: %.3f  (%.1f MB fel / %.1f MB le)

en: %d bad
hu: %d rossz

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
hu: %d hibás darab + %s az eldobott kérésekben

en: %d days
hu: %d nap

en: %d distributed copies (next: %s)
hu: %d szétosztott másolat (következő: %s)

en: %d ok
hu: %d OK

en: %d seconds
hu: %d másodperc

en: %d seen now
hu: %d látható most

en: %d seen now, plus %d distributed copies (%s)
hu: %d látható most, továbbá %d szétosztott másolat (%s)

en: %d seen now, plus %d distributed copies(%s)
hu: %d látható most, továbbá %d szétosztott másolat (%s)

en: %d:%02d hours
hu: %d:%02d óra

en: %d:%02d minutes
hu: %d:%02d perc

en: %s %s - decode %s metainfo files
hu: %s %s - %s metainformációs fájl dekódolása

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
hu: A/az %s %s telepítő nem található vagy hibás.

en: %s Activity Log
hu: Műveletnapló - %s

en: %s Error
hu: %s-hiba

en: %s Help
hu: Súgó - %s

en: %s Settings
hu: Beállítások: %s

en: %s already running
hu: %s már fut

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
hu: A/az %s súgó itt érhető el:
    %s
    Meg szeretné nyitni az oldalt?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
hu: %s partner, %s megosztás. Összesen a követőtől: %s

en: %s started
hu: A %s elindult

en: %s torrent file creator %s
hu: %s torrentfájlkészítő %s

en: (Directories will become batch torrents)
hu: (A könyvtárak több fájlt tartalmazó torrentekhez tartoznak)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
hu: (Csak akkor van hatása, ha ugyanazon a helyi hálózaton
    van a gép a követővel)

en: (global message) : %s
hu: (globális üzenet): %s

en: (multiple)
hu: (többszörös)

en: (stopped)
hu: (leállt)

en: (trackerless torrent)
hu: (követő nélküli torrent)

en: **warning** %s has errors
hu: **figyelem**: %s hibákat tartalmaz

en: **warning** %s is a duplicate torrent for %s
hu: **figyelem**: %s egy duplikált torrent (az eredeti: %s)

en: **warning** could not redirect stdout to log file:
hu: **figyelem***: a standard kimenetet nem sikerült átirányítani a naplófájlba:

en: **warning** could not reopen logfile
hu: **figyelem***: a naplófájlt nem sikerült újból megnyitni

en: **warning** specified favicon file -- %s -- does not exist.
hu: **figyelem**: a megadott -- %s -- favikon-fájl nem létezik.

en: **warning** statefile %s corrupt; resetting
hu: **figyelem**: a(z) %s állapotfájl megsérült, alapállapotba lesz hozva

en: , in %d files
hu: (%d fájl)

en: , in one file
hu: (1 fájl)

en: , will seed for %s
hu: , megosztva marad még eddig: %s

en: , will seed indefinitely.
hu: , korlátlan ideig megosztva marad.

en: --check_hashes 0 or fastresume info doesn't match file state (missing data)
hu: --check_hashes 0 vagy a gyorsfolytatási adatok nem felelnek meg a fájl állapotának (hiányzó adatok vannak)

en: ... successful
hu: ... sikerült

en: 0 seconds
hu: 0 másodperc

en: 1 day %d hours
hu: 1 nap %d óra

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: A newer version of %s is available.
hu: Megjelent a/az %s egy új változata.

en: A previous instance of BT was not cleaned up properly. Continuing.
hu: A BitTorrent előző példánya nem lett megfelelően megszüntetve. Folytatás.

en: Abort torrent
hu: A torrent megszakítása

en: Aborting the torrent as it was rejected by the tracker while not connected to any peers.
hu: A torrent megszakadt, mert a követő elutasította, és egy partnerrel sem volt kapcsolatban.

en: About %s
hu: Névjegy: %s

en: Additional error when closing down due to error:
hu: További hiba történt egy másik hiba miatti lezáráskor:

en: Advanced
hu: Magasabb rendű

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Allocate
hu: Lefoglalás

en: Already downloading %s installer
hu: Már folyik a/az %s telepítő letöltése

en: Always starts the torrent in _parallel
hu: Mindig _párhuzamosan indítja a torrentet

en: Always stops the _last running torrent
hu: Az _utolsó aktív torrentet leállítja

en: Announce url:
hu: Bejelentési URL:

en: Another program appears to have changed the file size.
hu: Egy másik program megváltoztatta a fájl méretét.

en: Another program appears to have modified the file.
hu: Egy másik program megváltoztatta a fájlt.

en: Another program appears to have moved, renamed, or deleted the file.
hu: Egy másik program elmozgatta, átnevezte vagy törölte a fájlt.

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Apr
hu: ápr.

en: Are you sure you want to remove "%s"?
hu: Feltétlenül el szeretné távolítani ezt: "%s"?

en: Ask where to save each new download
hu: Rákérdezés minden új letöltés helyére

en: Attempt to download a trackerless torrent with trackerless client turned off.
hu: Követő nélküli torrentet próbált letölteni a követő nélküli kliens kikapcsolása mellett.

en: Aug
hu: aug.

en: Bad UI state file
hu: Érvénytelen felületleíró állapotfájl

en: Bad UI state file version
hu: A felület állapotleíró fájlja hibás verziójú

en: Bad fastresume info (files contain more data)
hu: Hibás gyorsfolytatási adatok (a fájlok több adatot tartalmaznak)

en: Bad fastresume info (illegal value)
hu: Hibás gyorsfolytatási adatok (nem megengedett érték fordult elő)

en: Bad file path component:
hu: Hibás komponens az elérési útban:

en: Beta
hu: Béta

en: Building torrents...
hu: Torrentek felépítése...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
hu: Egyszerre legfeljebb %d torrent futhat. Részletesebb információ a FAQ-ban található, itt: %s.

en: Can't start two separate instances of the same torrent
hu: Nem indítható két külön példány ugyanazzal a torrenttel

en: Cannot launch installer on this OS
hu: Ezen a rendszeren a telepítőt nem lehet indítani.

en: Change save location for
hu: A mentési hely megváltoztatása

en: Change...
hu: Módosítás...

en: Check your port range settings.
hu: Ellenőrizze a megadott porttartományt.

en: Checking file sizes...
hu: A fájlméretek ellenőrzése...

en: Choked
hu: Akadozik

en: Choose an existing folder...
hu: Válasszon ki egy könyvtárat...

en: Choose default download directory
hu: Válassza ki az alapértelmezett letöltési könyvtárat

en: Choose...
hu: Tallózás...

en: Client
hu: Ügyfél

en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Compressed: %i  Uncompressed: %i
hu: Tömörített: %i, nem tömörített: %i

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Corrupt data in
hu: Hibás adatok itt:

en: Could not acquire global mutex lock for controlsocket file!
hu: Nem sikerült megkapni a globális mutex zárolást a controlsocket fájlhoz.

en: Could not convert file/directory name "%s" to utf-8 (%s). Either the assumed filesystem encoding "%s" is wrong or the filename contains illegal bytes.
hu: Nem sikerült átkonvertálni a(z) "%s" fájl- vagy könyvtárnevet UTF-8 kódolásra (%s). Vagy hibás a feltételezett fájlrendszer-kódolás ("%s") vagy nem megengedett bájtokat tartalmaz a sztring.

en: Could not create application data directory!
hu: Nem sikerült létrehozni az alkalmazás adatkönyvtárát.

en: Could not create control socket:
hu: Nem sikerült létrehozni egy vezérlőaljazatot:

en: Could not create control socket: already in use
hu: Nem sikerült létrehozni egy vezérlőaljazatot: már foglalt

en: Could not delete cached %s file:
hu: Nem törölhető a gyorsítótárból a %s fájl:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
hu: Nem sikerült letölteni vagy megnyitni: 
    %s
    Próbálja meg webböngészővel letölteni a torrentfájlt.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
hu: A/az %s es a %s elmentésére nem talált megfelelő ideiglenes helyet.

en: Could not find an open port!
hu: Nem sikerült nyitott portot találni.

en: Could not get latest version from %s
hu: A/az %s legújabb verziója nem volt megszerezhető.

en: Could not load fastresume data: %s.
hu: Nem sikerült betölteni a folytatási adatokat: %s.

en: Could not load saved state:
hu: Nem sikerült betölteni az elmentett állapotot:

en: Could not open a listening port: %s.
hu: Nem sikerült megnyitni egy figyelési portot: %s.

en: Could not open a listening port: %s.
hu: Nem sikerült megnyitni egy figyelési portot: %s.

en: Could not parse new version string from %s
hu: A/az %sból származó füzér új változatán nem tudott szintaxiselemzést végezni.

en: Could not permanently save options:
hu: Nem sikerült elmenteni a beállításokat:

en: Could not read %s
hu: Egy stat művelet nem sikerült %s

en: Could not read directory
hu: Nem sikerült olvasni ebből a könyvtárból

en: Could not remove fastresume file after failure:
hu: Nem sikerült eltávolítani egy hiba után a gyorsfolytatási adatokat:

en: Could not remove old control socket filename:
hu: Nem sikerült eltávolítani egy régi vezérlőaljazat-fájlnevet:

en: Could not save UI state:
hu: Nem sikerült elmenteni a kezelőfelület állapotát:

en: Could not send command:
hu: Nem sikerült elküldeni ezt a parancsot:

en: Could not set signal handler:
hu: Nem sikerült beállítani szignálkezelőt:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
hu: Nem sikerült elindítani a TorrentQueue-t, lásd a fenti hibaüzenetet.

en: Could not stat
hu: Egy stat művelet nem sikerült

en: Could not write fastresume data:
hu: Nem sikerült kiírni a gyorsfolytatási adatokat:

en: Could not write file
hu: Nem sikerült írni egy fájlba

en: Couldn't open %s
hu: Nem sikerült megnyitni: %s

en: Couldn't read fastresume data:
hu: nem sikerült beolvasni a gyors folytatáshoz szükséges adatokat:

en: Create a new folder...
hu: Új könyvtár létrehozása...

en: Current down: %s
hu: Jelenleg le: %s

en: Current up: %s
hu: Jelenleg fel: %s

en: DSL 768k up
hu: ADSL, 768k-tól

en: DSL/cable 128k up
hu: ADSL/kábel, 128k-tól

en: DSL/cable 256k up
hu: ADSL/kábel, 256k-tól

en: Dec
hu: dec.

en: Decrease
hu: Csökkentés

en: Directory exists!
hu: Már van egy ilyen könyvtár.

en: Distributed copies: %d; Next: %s
hu: Szétosztott másolatok száma: %d, következő: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
hu: Ki szeretne most lépni a(z) %s alkalmazásból, hogy feltelepítse az új %s programváltozatot?

en: Do you want to remove all of them?
hu: El szeretné távolítani az összeset?

en: Do you want to remove it?
hu: El szeretné távolítani?

en: Donate
hu: Adomány küldése

en: Done
hu: Kész

en: Done building torrents.
hu: A torrentek felépítése befejeződött.

en: Done, %s uploaded
hu: Kész, %s feltöltve

en: Done, share ratio: %d%%
hu: Kész, megosztási arány: %d%%

en: Done.
hu: Kész.

en: Download
hu: Letöltés

en: Download _later
hu: _Letöltés később

en: Download _now
hu: Le_töltés most

en: Download rate
hu: Letöltési sebesség

en: Downloading
hu: Letöltés

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: ETA in %d:%02d:%02d
hu: Várható befejezés: %d:%02d:%02d

en: Enter the URL of a torrent file to open:
hu: Adja meg a megnyitni kívánt torrent URL-jét:

en: Enter torrent URL
hu: Torrent URL megadása

en: Error building torrents:
hu: Hiba történt a torrentek felépítésekor:

en: Error handling accepted connection:
hu: Hiba történt az elfogadott kapcsolatok kezelésében:

en: Error reading .torrent file:
hu: Hiba történt a torrentfájl olvasásakor:

en: Error reading config:
hu: Hiba történt a beállítások beolvasásakor:

en: Error reading file
hu: Hiba történt egy fájl olvasásakor

en: Error!
hu: Hiba!

en: Failed
hu: Hiba

en: Failed to create or send command through existing control socket.
hu: Nem sikerült létrehozni vagy elküldeni egy parancsot a már létrehozott vezérlőaljazaton keresztül.

en: Failed to send command through existing control socket.
hu: Nem sikerült elküldeni egy parancsot a már létrehozott vezérlőaljzaton keresztül.

en: Feb
hu: febr.

en: File %s already exists, but is not a regular file
hu: Már létezik %s nevű fájl, de nem közönséges fájl, hanem valami más

en: File %s belongs to another running torrent
hu: A(z) %s fájl egy másik aktív torrenthez tartozik

en: File exists!
hu: Már van ilyen fájl!

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: File/directory name "%s" contains reserved unicode values that do not correspond to characters.
hu: A(z) "%s" fájl- vagy könyvtárnév olyan speciális Unicode-karaktereket tartalmaz, melyek nem valódi karaktert reprezentálnak.

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Files in "%s"
hu: Fájlok itt: "%s"

en: Filesystem encoding "%s" is not supported in this version
hu: Ez a programverzió nem támogatja a(z) "%s" fájlrendszer-kódolást.

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
hu: A program nem támogatja a(z) '%s' fájlrendszer-kódolást. Az 'ascii' kódolás lesz érvényes.

en: Finished
hu: Befejezve

en: Firewalled/NATted
hu: Tűzfal vagy NAT aktív

en: Frequently Asked Questions:
hu: Gyakran feltett kérdések:

en: Fri
hu: P

en: Global mutex already created.
hu: A globális mutex már létre lett hozva.

en: Go
hu: Ugrás

en: Have to exit due to the TCP stack flaking out. Please see the FAQ at %s
hu: Ki kellett lépni a TCP-verem hibája miatt. Olvassa el a FAQ-ot itt: %s

en: Have you donated?
hu: Küldött már adományt?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
hu: A torrentletöltések elnevezési módja. 1: a torrentfájl neve a .torrent kiterjesztés nélkül. 2: a torrentfájlban kódolással megadott név. 3: a torrentfájl nevével megegyező alkönyvtárba (a .torrent kiterjesztés nélkül), hozzáfűzve a torrentfájlban megadott nevet. 4: ha a torrentfájl neve (a .torrent kiterjesztés nélkül) és a torrentfájlban megadott név megegyezik, akkor az a név lesz használva, máskülönben alkönyvtár lesz létrehozva a 3. eljárás szerint. FIGYELEM: az 1. és 2. módszer esetén visszajelzés nélkül felülíródhatnak fájlok és biztonsági problémák adódhatnak.

en: IO Error: No space left on disk, or cannot create a file that large:
hu: IO-hiba: nem maradt szabad hely a lemezen, vagy nem sikerült ilyen nagy fájlt létrehozni:

en: IP address
hu: IP-cím

en: IP to report to the tracker:
hu: A trackernek (követőnek) jelentett IP-cím:

en: ISO Language code to use
hu: A használandó ISO nyelvkód

en: If a non-option argument is present it's taken as the value
    of the torrent_dir option.
hu: Ha opció nélküli érték van megadva, akkor azt a program a
    torrent_dir opció értékének veszi.

en: Increase
hu: Növelés

en: Info for "%s"
hu: "%s" jellemzői

en: Info hash:
hu: Hasítóérték:

en: Initial startup
hu: Kezdeti indulás

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
hu: Követő nélküli ügyfél inicializálása. Ezt engedélyezni kell, ha követő nélküli torrenteket szeretne letölteni.

en: Install Python 2.3 or greater
hu: Kérem telepítse a Python 2.3-as vagy újabb verzióját

en: Install new %s now?
hu: Szeretne most új %s alkalmazást telepíteni?

en: Interested
hu: Érdeklődő

en: Invalid state file (bad entry)
hu: Érvénytelen állapotfájl (hibás bejegyzés)

en: Invalid state file (duplicate entry)
hu: Érvénytelen állapotfájl (ugyanaz a bejegyzés mégyegyszer)

en: Invalid state file contents
hu: Érvénytelen tartalmú állapotleíró fájl

en: Jan
hu: jan.

en: Jul
hu: júl.

en: Jun
hu: jún.

en: KB/s down
hu: KB/s le

en: KB/s est. peer download
hu: KB/s becsült letöltés a partnerekről

en: KB/s up
hu: KB/s fel

en: Length
hu: Hossz

en: Look for available port:
hu: Szabad port keresése:

en: MB downloaded
hu: MB letöltve

en: MB uploaded
hu: MB feltöltve

en: Make
hu: Elkészítés

en: Make _new torrent
hu: Ú_j torrent készítése

en: Make torrent file for this file/directory:
hu: Torrentfájl létrehozása ehhez a fájlhoz vagy könyvtárhoz:

en: Mar
hu: márc.

en: Maximum upload rate:
hu: Maximális feltöltési sebesség:

en: May
hu: máj.

en: Misc
hu: Egyéb

en: Mon
hu: H

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
hu: Több hiba is történt. Kattintson az OK gombra a hibanapló megtekintéséhez.

en: Must supply at least %d arguments.
hu: Legalább %d argumentumot meg kell adni.

en: NA
hu: -

en: Network
hu: Hálózat

en: Never download
hu: Letöltés: soha

en: New %s version available
hu: Új %s-verzió jelent meg

en: No finished torrents
hu: Nincs befejezett torrent

en: No torrent file available for %s %s installer.
hu: A/az %s %s betelepítő számára nincs torrentfájl.

en: No torrents
hu: Torrent nincs.

en: Nodes (optional):
hu: Csomópontok (opcionális):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
hu: A torrent nem lesz elindítva, mert már teljesítette az utolsó torrent megosztásleállítási feltételeit.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
hu: A torrent nem lesz elindítva, mert más torrentek várnak elindításra, és ez a torrent már teljesítette a megosztásleállítási feltételeket.

en: Nov
hu: nov.

en: Oct
hu: okt.

en: Open directory
hu: A könyvtár megnyitása

en: Open torrent _URL
hu: Torrent URL megny_itása

en: Open torrent:
hu: Torrent megnyitása:

en: Optimistic upload
hu: Optimista feltöltés

en: Option
hu: Opció

en: Option %s is required.
hu: A(z) %s opciót kötelező megadni.

en: Paused
hu: Szünetel

en: Peer ID
hu: Partnerazonosító

en: Peers for "%s"
hu: Partnerek - "%s"

en: Piece size:
hu: Darabméret:

en: Pieces:
hu: Darabok:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
hu: Darabok: összesen %d, %d kész, %d részleges, %d aktív (%d üres)

en: Port to listen on.
hu: A figyelt port.

en: Previous down: %s
hu: Előző le: %s

en: Previous up: %s
hu: Előző fel: %s

en: Problem connecting to tracker -
hu: Hiba történt a követőhöz való kapcsolódáskor -

en: Problem connecting to tracker, gethostbyname failed -
hu: Nem sikerült csatlakozni a követőhöz, a gethostbyname függvényhívás nem sikerült -

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
hu: Az állapotjelző szövege mindig fekete
    (újraindítás szükséges)

en: PyGTK 2.4 or newer required
hu: A PyGTK 2.4-es vagy újabb verziója szükséges

en: Python 2.2.1 or newer required
hu: A Python 2.2.1-es vagy újabb verziója szükséges

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
hu: A Python nem tudta lekérdezni a fájlrendszer kódolását. Az 'ascii' kódolás lesz érvényes.

en: Re_start
hu: Új_raindítás

en: Remove all finished torrents?
hu: El szeretné távolítani az összes befejezett torrentet?

en: Remove this torrent?
hu: Eltávolítja ezt a torrentet?

en: Remove torrent
hu: Torrent eltávolítása

en: Requested download is not authorized for use with this tracker.
hu: A kért letöltéshez nincs jogosultság ezen a követőn.

en: Rereading config file
hu: A konfigurációs fájl újraolvasása

en: Resume downloading
hu: A letöltés folytatása

en: Running
hu: Fut

en: Running normally
hu: Normál működés

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
hu: RENDSZERHIBA - KIVÉTEL TÖRTÉNT

en: Sat
hu: Szo

en: Save in:
hu: Ide mentse el:

en: Save location for
hu: Mentési hely:

en: Save log in:
hu: A napló mentése ide:

en: Save new downloads in:
hu: Új letöltések mentése ide:

en: Saving
hu: Mentés

en: Search for torrents
hu: Torrentek keresése

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
hu: A befejezett torrentek maradjanak megosztva: amíg a megosztási arány eléri a(z) [_] százalékot, illetve [_] percig, amelyik előbb bekövetkezik.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
hu: Minden befejezett torrent megosztását korlátlan ideig kell folytatni (amíg a felhasználó be nem zárja)

en: Seed indefinitely
hu: Megosztás korlátlan ideig

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
hu: Az utolsó befejezett torrent maradjon megosztva: amíg a megosztási arány eléri a(z) [_] százalékot.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
hu: Az utolsó torrent megosztását korlátlan ideig kell folytatni (amíg a felhasználó be nem zárja)

en: Seeding
hu: Megosztás

en: Select a file
hu: Fájlválasztás

en: Select a folder
hu: Könyvtárválasztás

en: Sep
hu: szept.

en: Share ratio: %0.02f%%
hu: Megosztási arány: %0.02f%%

en: Short read - something truncated files?
hu: Túl rövid olvasás - valami levágta a fájlok végét?

en: Show file list
hu: A fájllista megjelenítése

en: Show/Hide _finished torrents
hu: A befejezett torrentek m_utatása/rejtése

en: Size
hu: Méret

en: Snubbed
hu: Teljesen lelassult

en: Start seeding
hu: A publikáció megkezdése

en: Starting additional torrents manually:
hu: További torrent kézi indítása esetén:

en: Stop running torrent?
hu: Le szeretné állítani a futó torrentet?

en: Sun
hu: V

en: Temporarily stop all running torrents
hu: Az összes futó torrent ideiglenes leállítása

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
hu: A karakteres módú felület inicializálása nem sikerült, nem lehet továbblépni.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
hu: Adományát köszönjük! Ha további adományt szeretne küldeni, használja az "Adomány küldése" menüpontot a "Súgó" menüben.

en: Thanks!
hu: Köszönjük!

en: The Windows filesystem cannot handle some characters used in the filename(s) of this torrent.Filenames have been changed from the original.
hu: A Windows fájlrendszere nem tudja az ebben a torrentfájlban található összes fájlnév karaktereit helyesen kezelni. A fájlnevek megváltoztak az eredetihez képest.

en: The character set used on the local filesystem ("%s") cannot represent all characters used in the filename(s) of this torrent. Filenames have been changed from the original.
hu: A helyi fájlrendszer kódolása ("%s") nem tudja az ebben a torrentfájlban található összes fájlnevet helyesen kezelni. A fájlnevek megváltoztak az eredetihez képest.

en: There are %d finished torrents in the list.
hu: %d már befejezett torrent szerepel a listán.

en: There are no finished torrents to remove.
hu: Nincs eltávolítható, már befejezett torrent.

en: There is one finished torrent in the list.
hu: Egy befejezett torrent szerepel a listán.

en: These errors occurred during execution:
hu: A következő hibák történtek a végrehajtás alatt:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has at least 1 file with an invalid file or directory name. However since all such files were marked as having length 0 those files are just ignored.
hu: Ez a torrentfájl hibás eszközzel lett létrehozva, legalább egy fájl- vagy könyvtárnév hibás benne. Azonban ezek a fájlok mind 0 hosszúságúnak vannak jelölve, ezért ezt a hibát figyelmen kívül tudja hagyni a program.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has bad character values that do not correspond to any real character. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
hu: Ez a torrentfájl hibás eszközzel lett létrehozva, olyan hibás karakterértékeket tartalmaz, amelyek nem felelnek meg valódi karakternek. Egyes fájlnevek másként fognak megjelenni, mint ahogy azt a torrentfájl készítője akarta.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
hu: Ez a torrentfájl hibás eszközzel lett létrehozva, hibás kódolású fájlneveket tartalmaz. A fájlnevek másként fognak megjelenni, mint ahogy azt a torrentfájl készítője akarta.

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. The names used may still be correct.
hu: Ez a torrentfájl hibás eszközzel lett létrehozva, hibás kódolású fájlneveket tartalmaz. Ennek ellenére előfordulhat, hogy a nevek nem tartalmaznak hibát.

en: This download interface requires the standard Python module "curses", which is unfortunately not available for the native Windows port of Python. It is however available for the Cygwin port of Python, running on all Win32 systems (www.cygwin.com).
hu: E letöltőfelület működéséhez szükséges a "curses" nevű standard Python-modul, amely sajnos nem része a Python standard Windows-os változatának. A Python Cygwin-es változata azonban tartalmazza (ez a változat futtatható minden Win32-alapú rendszeren, lásd www.cygwin.com).

en: This is not a valid torrent file. (%s)
hu: Ez a torrent-fájl nem érvényes. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
hu: Valószínűleg egy régi Python-verzió van telepítve, mely nem támogatja a fájlrendszer kódolásának lekérdezését. Az 'ascii' kódolás lesz érvényes.

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
hu: Ez a torrent (vagy egy másik, de ugyanezzel a tartalommal) már fut.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
hu: Ez a torrent (vagy egy másik, de ugyanezzel a tartalommal) már elő van készítve a futtatáshoz.

en: Thu
hu: Cs

en: Too late to switch RawServer backends, %s has already been used.
hu: Nem lehet RawServer motort cserélni, mert %s már ki lett választva.

en: Too many arguments - %d maximum.
hu: Tul sok parameter - maximalisan %d megengedett.

en: Torrent _info
hu: A torrent _jellemzői

en: Torrent in unknown state %d
hu: A torrent állapota ismeretlen: %d

en: Torrent info
hu: Torrentjellemzők

en: Torrent name:
hu: Torrentnév:

en: Torrents
hu: Torrentek

en: Total size:
hu: Teljes méret:

en: Totals:
hu: Összesen:

en: Tracker announce still not complete %d seconds after starting it
hu: A követő bejelentése még mindig nem fejeződött be, pedig már %d másodperc eltelt az indítás óta

en: Tue
hu: K

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
hu: Nem támogatott verziójú felületállapot-fájl (lehet, hogy egy újabb verziójú klienstől származik)

en: Unsupported fastresume file format, maybe from another client version?
hu: Nem támogatott gyorsfolytatási fájlformátum, lehet, hogy más verziójú klienstől származik

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload rate
hu: Feltöltési sebesség

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: Usage: %s TRACKER_URL [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
hu: Használat: %s KÖVETŐ_URL [TORRENTFÁJL [TORRENTFÁJL ... ] ]

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
hu: Használat: %s [TORRENTFÁJL [TORRENTFÁJL ... ] ]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
hu: A Twisted hálózati programkönyvtárak használata a hálózati kapcsolatokhoz. 1 azt jelenti, hogy twistedet használ, 0 pedig azt, hogy nem használ twistedet - esetén bekapcsolva, 0 esetén kikapcsolva, -1 esetén automatikus detektálás lesz és jobb a twisted használata

en: Use _DHT:
hu: _DHT használata

en: Use _tracker:
hu: Kö_vető használata:

en: Value
hu: Érték

en: Version %s
hu: Verzió: %s

en: Visit help web page?
hu: A súgóként használható dokumentációs weblapra rá szeretne menni?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
hu: FIGYELEM: ha megváltoztatja ezeket a/az
     beállításokat, akkor lehet, hogy a/az %s nem fog megfelelően működni.

en: Waiting
hu: Várakozik

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: Wed
hu: Sze

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
hu: Üdvözöljük a %s új verziójában! Küldött már adományt?

en: Will perform full hash check.
hu: Teljes ellenőrzés lesz végrehajtva a hasítóértékeken.

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
hu: "%s" indítására készül. Le szeretné állítani az utolsó futó torrentet is?

en: You are using %s, and the new version is %s.
hu: Most ezt használja: %s, és az új verzió: %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
hu: A legújabb változat mindig letölthető innen:
    %sról/ről.

en: You can't specify the name of the .torrent file when generating multiple torrents at once
hu: A torrentfájl neve nem adható meg, ha egyszerre több torrent generálása történik

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
hu: A --save_as és a --save_in paraméter nem használható együtt

en: You have uploaded %s to this torrent.
hu: A feltöltés ebbe a torrentbe befejeződött : %s.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
hu: A bittorrent-iranyito kozpont tovabbra is hasznalhato letoltesre.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
hu: A "btdownloadheadless.py" használható letöltéshez.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
hu: A megosztási arány ennél a torrentnél: %d%%

en: [OPTIONS] [TORRENTDIRECTORY]
hu: [OPCIÓK] [TORRENTKÖNYTÁR]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILES]
hu: [OPCIÓK] [TORRENTFÁJLOK]

en: [OPTIONS] [TORRENTFILE]
hu: [OPCIÓK] [TORRENTFÁJL]

en: [OPTION] TRACKER_URL FILE [FILE]
hu: [OPCIÓ] KÖVETŐ_URL FÁJL [FÁJL]

en: _Abort
hu: Me_gszakítás

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Asks each time
hu: _Rákérdezés mindig

en: _Change location
hu: A hely mó_dosítása

en: _Donate
hu: _Adomány küldése

en: _File
hu: _Fájl

en: _File list
hu: _Fájllista

en: _Finish
hu: _Befejezés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Host
hu: _Gépnév

en: _Log
hu: _Napló

en: _Open directory
hu: A könyvtár _megnyitása

en: _Open torrent file
hu: _Torrentfájl megnyitása

en: _Pause/Play
hu: _Szünet/Folytatás

en: _Peer list
hu: _Partnerlista

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Remind me later
hu: _Emlékeztetés később

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Resize window to fit
hu: Az ablak méretének ki_igazítása

en: _Seed indefinitely
hu: Megosztás _korlátlan ideig

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _View
hu: Né_zet

en: a URL to redirect the info page to
hu: az információs lap átirányítási URL-je

en: added "%s"
hu: hozzáadva: "%s"

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
hu: a keresőkapcsolatokhoz használt HTTP proxy cím

en: allow special keys in torrents in the allowed_dir to affect tracker access
hu: az allowed_dir-ben levő torrentek speciális kulcsainak engedélyezése a keresők elérésnek beállításához

en: archive size:
hu: archívumméret:

en: arguments are -
hu: az argumentumok -

en: bad data from tracker -
hu: hibás adatok érkeztek a követőtől -

en: bad data in responsefile - total too big
hu: hibás adat a válaszfájlban - túl nagy az összesített érték

en: bad data in responsefile - total too small
hu: hibás adat a válaszfájlban - túl kicsi az összesített érték

en: bad metainfo - "files" is not a list of files
hu: hibás metainformáció - "files" nem egy fájllista

en: bad metainfo - bad file value
hu: hibás metainformáció - hibás fájlérték

en: bad metainfo - bad length
hu: hibás metainformáció - hibás hossz

en: bad metainfo - bad name
hu: hibás metainformáció - hibás név

en: bad metainfo - bad path
hu: hibás metainformáció - hibás elérési út

en: bad metainfo - bad path dir
hu: hibás metainformáció - hibás könyvtár

en: bad metainfo - bad pieces key
hu: hibás metainformáció - hibás darabkulcs

en: bad metainfo - duplicate path
hu: hibás metainformáció - duplikált elérési út

en: bad metainfo - illegal piece length
hu: hibás metainformáció - érvénytelen darabhossz

en: bad metainfo - name used as bothfile and subdirectory name
hu: hibás metainformáció - egy név fájlnévként és alkönyvtárnévként is szerepel

en: bad metainfo - no announce URL string
hu: hibás metainformáció - hiányzik a bejelentési URL sztringje

en: bad metainfo - not a dictionary
hu: hibás metainformáció - nem könyvtár

en: bad metainfo - wrong object type
hu: hibás metainformáció - hibás objektumtípus

en: bad peer
hu: hibás partner

en: banned
hu: kitiltva/letiltva

en: building
hu: felépítés

en: cannot restore state completely
hu: nem lehet teljesen visszatölteni az állapotot

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
hu: a helyi fájlrendszer kódolása. Ha üresen marad, a program megpróbálja automatikusan felismerni, de ez nem működik 2.3-nál régebbi verziójú Pythonnal.

en: checking existing file
hu: létező fájl ellenőrzése

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
hu: a kapcsolatok zárása RST-vel történjen, a TIME_WAIT nevű TCP-állapot elkerülése

en: command line parsing failed at
hu: a parancssor feldolgozásában hiba történt itt:

en: comment:
hu: megjegyzés:

en: connecting to peers
hu: csatlakozás a partnerekhez

en: data corrupted on disk - maybe you have two copies running?
hu: hibás adatok a lemezen - lehet, hogy két programpéldány fut?

en: default number of peers to send an info message to if the client does not specify a number
hu: az információs üzeneteket alapértelmezés szerint ennyi partnernek kell elküldeni, ha a kliens nem adja meg az értéket

en: default tracker name
hu: alapértelmezett követőnév

en: deprecated, do not use
hu: elavult, kérjük ne használja

en: dest:
hu: cél:

en: dialup
hu: analóg telefonvonal

en: directory name: %s
hu: könyvtárnév: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
hu: a torrentfájlok keresési könyvtára (félig rekurzív)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
hu: ebben a könyvtárban lesznek tárolva az olyan gyakran változó adatok, mint a gyorsfolytatási adatok és a felület állapota. Alapértelmezésű a bittorrent konfigurációs könyvtárának 'data' nevű alkönyvtára.

en: display advanced user interface
hu: szakértőknek szánt, kibővített felhasználói felület megjelenítése

en: dl speed:
hu: letöltési sebesség:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
hu: nem kell több olyan további partnerhez csatlakozni, amelynek ugyanaz az IP-címe

en: done checking
hu: az ellenőrzés befejeződött

en: download complete!
hu: a letöltés befejeződött!

en: download failed:
hu: a letöltés nem sikerült:

en: download rate:
hu: letöltési sebesség:

en: download succeeded
hu: a letöltés sikerült

en: download to:
hu: letöltés ide:

en: downloading
hu: letöltés

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
hu: %d darab letöltése folyik, %d töredék, %d / %d darab kész

en: drag into list to resume
hu: húzza át a listába, ha folytatni szeretné

en: drag into list to seed
hu: húzza át a listába, ha szeretné megosztani

en: drag to reorder
hu: átrendezés: húzással

en: dropped "%s"
hu: eldobva: "%s"

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
hu: hibajavítás aktiválása egy ismert BSD libc hibára, amely nagyon lassú fájlolvasást eredményezhet.

en: error(s):
hu: hibák:

en: error:
hu: hiba:

en: error:
hu: hiba:

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
hu: hiba: %s
    ha argumentum nélkül indítja a programot, megjelenik a paraméterek magyarázata

en: file containing x-icon data to return when browser requests favicon.ico
hu: ezt az x-icon típusú fájlt kell visszaadni, ha a böngésző lekérdezi a favicon.ico-t

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
hu: a torrent mentéséhez használt fájlnév (egy fájlt tartalmazó torrent esetén) vagy könyvtárnév (több fájlt tartalmazó torrent esetén), felülbírálja a torrentben megadott alapértelmezett nevet. Lásd még: --save_in

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
hu: fájlnév (egy fájlt tartalmazó torrent esetén) vagy könyvtárnév (több fájlt tartalmazó torrent esetén) a torrent mentéséhez, felülbírálva a torrentben megadott alapértelmezett nevet. Lásd még a --save_in paramétert, ha egyik sincs megadva, akkor a program bekéri a mentési helyet

en: file name: %s
hu: fájlnév: %s

en: file size:
hu: fájlméret:

en: file size:
hu: fájlméret:

en: file to store recent downloader info in
hu: a legutóbbi letöltések adatainak elmentése ebbe a fájlba

en: file to write the tracker logs, use - for stdout (default)
hu: ebbe a fájlba kell írni a követő naplóüzeneteit, '-' esetén a standard kimenet lesz (ez az alapértelmezés)

en: file:
hu: fájl:

en: files:
hu: fájlok:

en: finishing in %d:%02d:%02d
hu: hátralevő idő: %d:%02d:%02d

en: full scrape function is not available with this tracker.
hu: a teljes scrape függvény nem érhető el ennél a követőnél.

en: get function is not available with this tracker.
hu: a get függvény nem érhető el ennél a követőnél.

en: how many bytes to query for per request.
hu: hány bájt legyen lekérve egy kérésben.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
hu: egyszerre ennyi bájt írható a hálózati pufferekbe.

en: how many times to check if a downloader is behind a NAT (0 = don't check)
hu: ennyiszer kell ellenőrizni, hogy a letöltő NAT mögött található-e (0 = nem kell ellenőrizni)

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
hu: a torrentkönyvtár átvizsgálási időköze (másodperc)

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
hu: ha az érték hamis, akkor követő nélküli torrent lesz (bejelentési URL nélkül). Ebben az esetben megbízható hálózati csomópont adható meg <IP-cím>:<port> alakban - üres sztring esetén a program a routing táblából veszi a csomópont értékét

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
hu: ha nem nulla, a partnerkapcsolatok TOS opciójának értéke erre lesz beállítva

en: ignore the ip GET parameter from machines which aren't on local network IPs (0 = never, 1 = always, 2 = ignore if NAT checking is not enabled). HTTP proxy headers giving address of original client are treated the same as --ip.
hu: Az IP GET paramétert figyelmen kívül kell hagyni olyan gépeknél, amelyek nem a helyi hálózaton vannak találhatók (0 = soha, 1 = mindig, 2 = ha a NAT-ellenőrzés ki van kapcsolva). Az olyan HTTP proxy fejléceket, amelyek az eredeti kliens IP-címét tartalmazzák, ugyanúgy kezeli a program, mint az --ip -t.

en: info hash: %s
hu: hasítóérték: %s

en: invalid "last" entry
hu: érvénytelen "utolsó" bejegyzés

en: invalid announce interval
hu: érvénytelen bejelentési időköz

en: invalid bencoded value (data after valid prefix)
hu: érvénytelen bináris kódolású érték (adat áll az utolsó érvényes utótag után)

en: invalid entry in peer list1
hu: érvénytelen bejegyzés a partnerlista1-ben

en: invalid entry in peer list2
hu: érvénytelen bejegyzés a partnerlista2-ben

en: invalid entry in peer list3
hu: érvénytelen bejegyzés a partnerlista3-ban

en: invalid entry in peer list4
hu: érvénytelen bejegyzés a partnerlista4-ben

en: invalid min announce interval
hu: érvénytelen minimális bejelentési időköz

en: invalid peer count
hu: érvénytelen partnerszám

en: invalid peer list
hu: érvénytelen partnerlista

en: invalid seed count
hu: érvénytelen publikációszám

en: invalid tracker id
hu: érvénytelen követőazonosító

en: ip to bind to locally
hu: helyi IP-cím

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
hu: a követő felé jelzett IP-cím (csak akkor van hatása, ha ugyanazon a helyi hálózaton van a követővel)

en: keep dead torrents after they expire (so they still show up on your /scrape and web page). Only matters if allowed_dir is not set
hu: a már nem aktív torrentek megőrzése lejárás után is (hogy továbbra is megjelenjenek a /scrape- és weboldalon). Csak akkor van jelentősége, ha az allowed_dir paraméter nincs megadva.

en: killed by IO error:
hu: kilépés IO-hiba miatt:

en: killed by OS error:
hu: kilépés OS-hiba miatt:

en: killed by internal exception:
hu: kilépés belső kivétel fellépése miatt:

en: local
hu: helyi

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
hu: a torrent tartalma ebbe a helyi könyvtárba lesz lementve. A tároló fájl (egy fájlt tartalmazó torrent esetén) vagy könyvtár (több fájlt tartalmazó torrent esetén) ebben a könyvtárban lesz létrehozva a torrentfájlban megadott alapértelmezett névvel. Lásd még a --save_as paramétert.

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
hu: a torrentek tartalma ebbe a helyi könyvtárba fog kerülni, a --saveas_style opcióval megadott néven. Ha ez üresen marad, akkor a megfelelő torrentfájl könyvtárába történik a mentés.

en: log cleared
hu: a napló törölve

en: log saved
hu: a napló elmentve

en: lost server socket
hu: elveszett a kiszolgáló aljazata

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
hu: maximális feltöltési sebesség (kB/s), 0 esetén nincs korlát

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
hu: a hálózati előtagkódolás maximális hossza - ennél nagyobb hossz esetén a program bontja a kapcsolatot.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
hu: a partnereknek küldött szeletek maximális hossza, a program zárja a kapcsolatot ennél nagyobb kérés esetén

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
hu: a kapcsolatok maximális száma, ennek elérése után minden új bejövő kapcsolat azonnal le lesz zárva

en: maximum number of peers to give with any one request
hu: a kérést adható partnerek max. száma

en: maximum port to listen on
hu: a legnagyobb figyelt port

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
hu: a jelenlegi megosztási sebesség megbecsléséhez használt időtartam maximuma

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
hu: a jelenlegi feltöltési és letöltési sebesség megbecsléséhez használt időtartam maximuma

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
hu: hibás bejelentés ismétlése esetén a maximális várakozási idő

en: maxport less than minport - no ports to check
hu: a maxport érték kisebb a minportnál, nincs használható port

en: metainfo file: %s
hu: metainformációs fájl: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
hu: a partnerek minimális száma az újralekérdezés elkerüléséhez

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
hu: a legkisebb figyelt port, ettől felfelé keres a program, ha ez nem elérhető

en: minimum time in seconds before a cache is considered stale and is flushed
hu: legalább ennyi időnek kell eltelnie (másodpercben), hogy egy gyorsítótárat elavultnak vegyen a program és kiürítse

en: minimum time it must have been since the last flush to do another one
hu: legalább ennyi időnek kell eltelnie két kiürítés között

en: minutes to wait between requesting more peers
hu: további partnerek lekérdezéséig eltelt idő (percben)

en: name %s disallowed for security reasons
hu: a(z) %s név nem engedélyezett biztonsági okokból

en: no torrents
hu: nincs torrent

en: non-text failure reason
hu: nem szöveges hibaüzenet

en: non-text warning message
hu: nem szöveges figyelmeztető üzenet

en: not a valid bencoded string
hu: érvénytelen bináris kódolású sztring

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
hu: ekkora letöltési szám fölött tér át a program véletlenszerű sorrendkezelésről a prioritásosra

en: number of peers at which to stop initiating new connections
hu: a partnerek száma új kapcsolat létesítésének leállításához

en: number of seconds to pause between sending keepalives
hu: keepalive-üzenetek küldési időköze (másodperc)

en: ok
hu: OK

en: old announce for %s: %s
hu: régi bejelentés - %s: %s

en: only allow downloads for .torrents in this dir (and recursively in subdirectories of directories that have no .torrent files themselves). If set, torrents in this directory show up on infopage/scrape whether they have peers or not
hu: csak ebbe a könyvtárba lehet torrenteket letölteni (és rekurzívan azokba az alkönyvtárakba, amelyek nem tartalmaznak torrentfájlokat). Ha be van állítva, az ebben a könyvtárban található torrentek megjelennek az információs/scrape lapokon, függetlenül attól, vannak-e partnereik

en: oo  (%.1f MB up / %.1f MB down)
hu: oo  (%.1f MB fel / %.1f MB le)

en: optional human-readable comment to put in .torrent
hu: opcionális megjegyzés a torrentfájlokba

en: optional target file for the torrent
hu: opcionális célfájl a torrenthez

en: parameter passed in at end with no value
hu: az átadott paraméterhez nincs megadva érték

en: path %s disallowed for security reasons
hu: a(z) %s elérési út biztonsági okok miatt nem engedélyezett

en: peer status:
hu: peer-állapot:

en: peers:
hu: partnerek:

en: percent done:
hu: befejezettség százalékban:

en: piece %d failed hash check, re-downloading it
hu: a(z) %d. darab hasítóértéke hibás, újbóli letöltés

en: progress:
hu: előrehaladás:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
hu: a kapcsolat megtagadása olyan agresszív partner esetén, amely hibás vagy szándékosan elrontott adatokat küld

en: rejected by tracker -
hu: a követő elutasította -

en: remote
hu: távoli

en: removing %s
hu: %s eltávolítása

en: removing %s (will re-add)
hu: %s eltávolítása (újból hozzá lesz adva)

en: right-click for menu
hu: a menü előhívásához kattintson a jobb egérgombbal

en: run with no arguments for parameter explanations
hu: argumentumok nélkül indítva lehet leírást kérni a paraméterekről

en: saving:
hu: mentés:

en: scrape access allowed (can be none, specific or full)
hu: engedélyezett scrape-elérés (none, specific vagy full lehet)

en: seconds between expiring downloaders
hu: a letöltők lejárása közötti időköz (másodperc)

en: seconds between saving dfile
hu: a dfájl mentési időköze (másodperc)

en: seconds between updates of displayed information
hu: a kiírt információk frissítési időköze (másodperc)

en: seconds downloaders should wait between reannouncements
hu: ennyi időt kell várniuk a letöltőknek a bejelentések között (másodperc)

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
hu: ekkora időközönként ellenőrzi a program a kapcsolatok lejárását (másodperc)

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
hu: várakozási idő az üresjáratban működő, adatot nem fogadó aljazatok lezárásához (másodperc)

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
hu: ha egy kapcsolaton ennyi ideig (másodperc) nem jön adat, a program azt akadozónak fogja megjelölni

en: seed status:
hu: publikálási állapot:

en: seeding
hu: publikálás

en: seeds:
hu: publikációk:

en: share rating:
hu: megosztási sebesség:

en: sharing:
hu: megosztás:

en: shut down
hu: lezárás

en: shutting down
hu: lezárás

en: single/multiple file mix
hu: kevert egyszeres/többszörös fájlok

en: size:
hu: méret:

en: specific scrape function is not available with this tracker.
hu: a specific scrape függvény nem érhető el ennél a követőnél.

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
hu: azt határozza meg, mi történjen, ha a felhasználó új torrentet indít kézzel. "replace" esetén az utoljára elindított torrent leáll az új megkezdése előtt, "add" esetén az új torrent a meglevőkkel párhuzamosan fog futni, "ask" esetén a program mindig megkérdezi, mi történjen.

en: start downloader in paused state
hu: a letöltő szünetelt állapotban induljon

en: starting at port:
hu: Kezdőport:

en: status:
hu: állapot:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
hu: egyszerre legfeljebb ennyi fájl lehet megnyitva egy többfájlos torrentben, 0 esetén nincs korlát. A szabad fájlleírók elfogyását gátolja meg.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
hu: befejezett torrent esetén a megosztás max. ennyi ideig folytatódjon (perc)

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
hu: egyszerre legfeljebb ennyi feltöltés engedélyezett: -1 esetén egy automatikusan meghatározott érték lesz a --max_upload_rate érték alapján. Az automatikusan meghatározott érték csak akkor megfelelő, ha egyszerre csak egy torrent aktív.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
hu: az utolsó megosztás leállításához szükséges minimális feltöltési/letöltési  arány (százalékban). 0 esetén nincs korlátozás.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
hu: a megosztás leállításához szükséges minimális feltöltési/letöltési arány (százalékban). 0 esetén nincs korlátozás.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
hu: az optimista akadozásmentesítéssel kitöltendő feltöltések száma

en: time left:
hu: hátralevő idő:

en: time to wait between checking if any connections have timed out
hu: várakozási időköz a kapcsolatok lejárásának ellenőrzéséhez

en: timeout for closing connections
hu: várakozási idő kapcsolat zárása előtt

en: told file complete on start-up, but piece failed hash check
hu: indításkor egy befejezettnek jelölt fájlban hibás volt egy hasítási érték

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
hu: a torrent nem fog tudni újraindulni az ügyfél következő indításakor

en: tracker announce url: %s
hu: követőbejelentési URL: %s

en: trackerless nodes:
hu: követő nélküli csomópontok:

en: ul speed:
hu: feltöltési sebesség:

en: unknown key
hu: ismeretlen kulcs

en: upload rate:
hu: feltöltési sebesség:

en: use with allowed_dir; adds a /file?hash={hash} url that allows users to download the torrent file
hu: az allowed_dir paraméterrel együtt használható; megad egy olyan /fájl?hash={hasítóérték} URL-t, amely lehetővé teszi a felhasználóknak a torrentfájl letöltését

en: waiting for hash check
hu: várakozás a hasítóértékek ellenőrzésére

en: warning from tracker -
hu: figyelmeztetés a követőtől -

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
hu: a program megkérdezze-e, hová kell lementeni a letöltött fájlokat

en: whether to add entries to the log for nat-check results
hu: bekerüljön-e a NAT-ellenőrzés eredménye a naplóba

en: whether to check hashes on disk
hu: ellenőrizni kell-e a hasítóértékeket a lemezen

en: whether to display an info page when the tracker's root dir is loaded
hu: kell-e információs lapot megjeleníteni a követő gyökérkönyvtárának betöltésekor

en: whether to display diagnostic info to stdout
hu: a program kiírjon-e diagnosztikai üzeneteket a standard kimenetre

en: whether to display names from allowed dir
hu: megjelenjenek-e a nevek az engedélyezett könyvtárból

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
hu: a teljes elérési út vagy a torrent tartalma megjelenjen-e minden torrentnél

en: whether to reopen the log file upon receipt of HUP signal
hu: újra meg kell-e nyitni a naplófájlt HUP szignál fogadása esetén

en: which power of two to set the piece size to
hu: 2 melyik hatványa legyen a darabméret

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
hu: kívülről látható portszám, ha eltér attól, amit az ügyfél helyileg figyel

en: wrong format of %s - %s
hu: hibás formátum: %s - %s

en: you must specify a .torrent file
hu: meg kell adni egy torrentfájlt

en: your file may exist elsewhere in the universe
    but alas, not here
hu: lehet, hogy a fájl létezik egy messzi-messzi galaxisban,
    de itt sajnos nincs
