BitTorrent 4.2 - en to sk translation catalogue (369 entries)

en: 
    EXCEPTION:
sk: 
     VÝNIMKA:

en: 
    run with no args for parameter explanations
sk: 
     spustiť bez argumentov pre parametrické vyjadrenie

en:   #     IP                 Upload           Download     Completed  Speed
sk: #IP odoslané stiahnuté dokončené rýchlosť

en:  , cannot restore torrent (
sk: , nemožno obnoviť torrent (

en:  Closing all %s windows may fix the problem.
sk: Zatvorenie všetkých okien %s by ten problém mohlo vyriešiť.

en:  is not a directory
sk: toto nieje adresár

en: "%s" already exists. Do you intend to create an identical, duplicate directory inside the existing directory?
sk: "%s" už existuje. Prajete si vytvoriť identický podpriečinok v danom priečinku?

en: "%s" already exists. Do you want to choose a different file name?
sk: "%s" už existuje. Chcete vybrať iné meno?

en: % complete
sk: % hotové

en: %.1f%% done, %s remaining
sk: %.1f%% hotovo, %s zostáva

en: %d bad
sk: %d zle

en: %d bad pieces + %s in discarded requests
sk: %d zlých kúskov + %s v zahodených požiadavkách

en: %d days
sk: %d dní

en: %d seconds
sk: %d sekúnd

en: %d seen now
sk: %d doteraz videný

en: %d:%02d hours
sk: %d:%02d hodín

en: %d:%02d minutes
sk: %d:%02d minút

en: %s %s - decode %s metainfo files
sk: %s %s - dekódovať %s metainfo súbory

en: %s %s installer appears to be corrupt or missing.
sk: Inštalátor %s %s sa zdá byť chybný alebo chýba.

en: %s Activity Log
sk: %s log aktivity

en: %s Error
sk: Chyba %s

en: %s Help
sk: %s pomoc

en: %s Settings
sk: %s nastavenia

en: %s already running
sk: %s je už aktívne

en: %s help is at 
    %s
    Would you like to go there now?
sk: %s pomoc je na 
    %s
    Chceli by ste tam teraz ísť?

en: %s peers, %s seeds. Totals from tracker: %s
sk: %s peers, %s seeds. Celkovo z trackeru: %s

en: %s started
sk: %s naštartovaných

en: %s torrent file creator %s
sk: %s tvorca torrent súboru %s

en: (Directories will become batch torrents)
sk: (Z adresárov budú batch torrenty)

en: (Has no effect unless you are on the
    same local network as the tracker)
sk: (Nemá žiadny efekt pokiaľ nie ste na
     tej istej lokálnej sieti ako tracker)

en: (global message) : %s
sk: (globálna správa) : %s

en: (multiple)
sk: (viaceré)

en: (stopped)
sk: (zastavené)

en: (trackerless torrent)
sk: (torrent bez trackeru)

en: , in %d files
sk: , v %d súboroch

en: , in one file
sk: , v jednom súbore

en: , will seed for %s
sk: , sa bude seedovat %s

en: , will seed indefinitely.
sk: , sa bude seedovat do nekonecna.

en: 0 seconds
sk: 0 sekúnd

en: 1 day %d hours
sk: 1 deň %d hodín

en: <unknown>
sk: <nezname>

en: A newer version of %s is available.
sk: Novšia verzia %s je dostupná.

en: Abort torrent
sk: Ukonči torrent

en: About %s
sk: O %s

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: All Files
sk: všetky súbory

en: Allocate
sk: Alokuj

en: Already downloading %s installer
sk: Inštalátor %s sa už sťahuje

en: Always starts the torrent in _parallel
sk: Vždy naštartuje torrent _paralelne

en: Always stops the _last running torrent
sk: Vždy zastaví _posledný bežiaci torrent

en: Announce url:
sk: Url, ktora sa bude ohlasovat:

en: Apply
sk: Použi

en: Are you sure you want to remove "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť "%s"?

en: Ask where to save each new download
sk: Pýtať sa na miesto ukladania pri každom novom downloade

en: Bad UI state file
sk: Chybný stavový súbor UI

en: Bad UI state file version
sk: Chybná verzia stavového súboru UI

en: Bad file path component:
sk: Zlá ceta k súborovej zložke:

en: Building torrents...
sk: Vytváraju sa torrenty...

en: Can't run more than %d torrents simultaneously. For more info see the FAQ at %s.
sk: Nemožno mať aktívnych viac ako %d torrentov naraz. Pre viac informácií si prečítajteFAQ na %s.

en: Cannot launch installer on this OS
sk: Inštalátor sa nedá spustiť na tomto operačnom systéme.

en: Change save location for
sk: Zmeň miesto ukladania pre

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Checking file sizes...
sk: Kontrolujú sa veľkostí súborov...

en: Choked
sk: Priškrtený

en: Choose an existing folder...
sk: Vyberte si existujúci adresár...

en: Choose default download directory
sk: Vyberte primarny prečinok pre ukladanie downloadov

en: Choose...
sk: Vyber...

en: Client
sk: Klient

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Connection
sk: Pripojenie

en: Corrupt data in
sk: Poškodené dáta v

en: Could not delete cached %s file:
sk: Nepodarilo sa zmazať cacheovaný %s súbor:

en: Could not download or open 
    %s
    Try using a web browser to download the torrent file.
sk: Nepodarilo sa stiahnut/otvorit
    %s
    Skuste pouzit web browser na stiahnutie torrent suboru.

en: Could not find a suitable temporary location to save the %s %s installer.
sk: Nepodarilo sa nájsť žiadne vhodné dočasné umiestnenie pre inštalátor %s %s.

en: Could not get latest version from %s
sk: Nepodarilo sa získať najnovšiu verziu z %s

en: Could not load saved state:
sk: Nepodarilo sa načítať uložený stav:

en: Could not parse new version string from %s
sk: Nepodarilo sa prečítať reťazec novej verzie z %s

en: Could not read %s
sk: Nepodarilo sa citat %s

en: Could not save UI state:
sk: Nepodarilo sa uložiť stav UI:

en: Could not start the TorrentQueue, see above for errors.
sk: Nieje možné spustiť TorrentQueue, skontrolujte možné chyby

en: Could not write file
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor

en: Couldn't open %s
sk: Nemohol otvorit %s

en: Create a new folder...
sk: vytvor nový adresár

en: Current down: %s
sk: Aktuálna down: %s

en: Current up: %s
sk: Aktuálna up: %s

en: DSL 768k up
sk: DSL 768k alebo lepší

en: DSL/cable 128k up
sk: DSL/cable 128k alebo lepší

en: DSL/cable 256k up
sk: DSL/cable 256k alebo lepší

en: Decrease
sk: Zmenši

en: Directory exists!
sk: Zložka už existuje!

en: Distributed copies: %d; Next: %s
sk: Distribuovane kópie: %d; Ďalšie: %s

en: Do you want to quit %s and install the new version, %s, now?
sk: Chcete teraz ukončiť %s a nainštalovať novú verziu, %s?

en: Do you want to remove all of them?
sk: Chcete ich odstrániť všetky?

en: Do you want to remove it?
sk: Chcete ho odstrániť?

en: Donate
sk: Prispejte

en: Done
sk: Hotovo

en: Done building torrents.
sk: Dokončené vytváranie torrentov.

en: Done, %s uploaded
sk: Hotovo, %s uploadovaných

en: Done, share ratio: %d%%
sk: Hotovo, pomer zdieľania: %d%%

en: Done.
sk: Dokončené.

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download _later
sk: Stiahni_neskôr

en: Download _now
sk: Stiahni_teraz

en: Download rate
sk: Rýchlosť downloadu

en: Downloading
sk: Sťahovanie

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: Enter the URL of a torrent file to open:
sk: Zadaj URL torrent súboru na otvorenie

en: Enter torrent URL
sk: Zadaj torrent URL

en: Error building torrents:
sk: Chyba vo vytváraní torrentov

en: Error reading .torrent file:
sk: CHYBA pri načítaní .torrent súboru:

en: Error reading config:
sk: CHYBA pri načítaní konfiguračného súboru:

en: Error reading file
sk: Chyba pri čítaní súboru

en: Error!
sk: Chyba!

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Failed to create or send command through existing control socket.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť alebo poslať príkaz cez existujúci ovládací socket.

en: Failed to send command through existing control socket.
sk: Nepodarilo sa poslať príkaz cez existujúci ovládací socket.

en: File exists!
sk: Súbor už existuje!

en: File name:
sk: Meno súboru:

en: Filename
sk: Súbor

en: Files in "%s"
sk: Súbory v "%s"

en: Filesystem encoding '%s' is not supported. Using 'ascii' instead.
sk: Kódovanie súboru ´%s´ nieje podporované.Namiesto použitia ´ascii´

en: Finished
sk: Dokončené

en: Firewalled/NATted
sk: za firewallom/NAT

en: Frequently Asked Questions:
sk: Často kladené otázky:

en: Go
sk: Choď

en: Have you donated?
sk: Už ste prispeli?

en: How to name torrent downloads: 1: use name OF torrent file (minus .torrent);  2: use name encoded IN torrent file;  3: create a directory with name OF torrent file (minus .torrent) and save in that directory using name encoded IN torrent file;  4: if name OF torrent file (minus .torrent) and name encoded IN torrent file are identical, use that name (style 1/2), otherwise create an intermediate directory as in style 3;  CAUTION: options 1 and 2 have the ability to overwrite files without warning and may present security issues.
sk: Ako nazvať torrent downloads: 1:použiť meno torrent súboru (minus .torrent);použiť meno zakódované v torrent súbore;3:vytvoriť adresár z mena torrent súboru(minus .torrent)a uložiť ho v tomto adresári použitím mena zakódovaného v torrent súbore;4:ak meno torrent súboru(minus .torrent) a meno zakódované v torrent súbore sú rovnaké, použi toto meno(názvom 1/2),alebo vytvor pomocný adresár podla bodu 3;UPOZORNENIE:možnosti 1 a 2 majú schopnosť prepísať súbory bez varovania a môžu vyvolať bezpečnostné otázky.

en: IP address
sk: IP adresa

en: IP to report to the tracker:
sk: trackeru oznámiť túto IP adresu:

en: ISO Language code to use
sk: ISO kód jazyku ktorý sa má používať

en: Increase
sk: Zväčši

en: Info for "%s"
sk: Info pre "%s"

en: Initialize a trackerless client.  This must be enabled in order to download trackerless torrents.
sk: Inicializuj clienta bez trackerov. Toto musi byt povolene aby ste mohli stahovat torrenty bez trackerov.

en: Install Python 2.3 or greater
sk: Nainštalujte si Python 2.3 alebo novší

en: Install new %s now?
sk: Nainštalovať nový %s teraz?

en: Interested
sk: Potrebuje

en: Invalid state file (bad entry)
sk: Chybný stavový súbor (zlý záznam)

en: Invalid state file (duplicate entry)
sk: Chybný stavový súbor (duplicitné záznamy)

en: Invalid state file contents
sk: Chybný obsah stavového súboru

en: KB/s est. peer download
sk: KB/s odhadovaný peer download

en: Length
sk: Dĺžka

en: Look for available port:
sk: Hľadaj voľný port:

en: MB downloaded
sk: MB stiahnutých

en: MB uploaded
sk: MB uploadovaných

en: Make
sk: Vytvor

en: Make _new torrent
sk: Vytvor _nový torrent

en: Make torrent file for this file/directory:
sk: Vytvor torrent pre tento súbor/adresár:

en: Maximum upload rate:
sk: Maximálna uploadovacia rýchlosť

en: Misc
sk: Ostatné

en: Multiple errors have occurred. Click OK to view the error log.
sk: Vyskytlo sa viacero chýb. Kliknite na OK pre zobrazenie logu.

en: Network
sk: Sieť

en: Never download
sk: Nikdy nesťahuj

en: New %s version available
sk: Nová %s verzia dostupná

en: No finished torrents
sk: Žiadne dokončené torrenty

en: No torrent file available for %s %s installer.
sk: Pre inštalátor %s %s nie je dostupný žiaden torrent súbor.

en: No torrents
sk: ziadne torrenty

en: Nodes (optional):
sk: Uzly (nepovinné):

en: Not starting torrent as it already meets the settings for when to stop seeding the last completed torrent.
sk: Neštartujem torrent, pretože už splnil podmienky pre ukončenie seedovania.

en: Not starting torrent as there are other torrents waiting to run, and this one already meets the settings for when to stop seeding.
sk: Neštartujem torrent, vo fronte už sú iné torenty a tento už splnil podmienky pre ukončenie seedovania.

en: Open directory
sk: Otvor adresár

en: Open torrent _URL
sk: Otvor torrent _URL

en: Open torrent:
sk: Otvor torrent:

en: Optimistic upload
sk: Optimistický upload

en: Option
sk: Voľba

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Peers for "%s"
sk: Peers pre "%s"

en: Piece size:
sk: Veľkosť kúsku:

en: Pieces:
sk: Kúsky:

en: Pieces: %d total, %d complete, %d partial, %d active (%d empty)
sk: Kúsky: %d celkovo, %d hotové, %d čiastočne, %d aktívne (%d prázdne)

en: Previous down: %s
sk: Predchádzajúca down: %s

en: Previous up: %s
sk: Predchádzajúca up: %s

en: Progress bar text is always black
    (requires restart)
sk: Text progress baru je vždy čierny
    (vyžaduje reštart)

en: PyGTK 2.4 or newer required
sk: Je potrebné rozhranie PyGTK 2.4 alebo novšie

en: Python failed to autodetect filesystem encoding. Using 'ascii' instead.
sk: Python zlyhal pri autodetekcii zakódovaného súboru.Namiesto použitia ´ascii´

en: Re_start
sk: Re_štart

en: Remove all finished torrents?
sk: Odstrániť všetky dokončené torrenty?

en: Remove this torrent?
sk: Odstrániť tento torrent?

en: Remove torrent
sk: Odstráň torrent

en: Resume downloading
sk: Pokračuj v sťahovaní

en: Running
sk: Aktívne

en: Running normally
sk: Beží normálne

en: SYSTEM ERROR - EXCEPTION GENERATED
sk: SYSTÉMOVÁ CHYBA - NÁMIETKA VYGENEROVANÁ

en: Save in:
sk: Ulož do:

en: Save location for
sk: Ulož miesto pre

en: Save log in:
sk: Ulož log do:

en: Save new downloads in:
sk: Ukladaj nove downloady do:

en: Saving
sk: Ukladanie

en: Search for torrents
sk: Hladaj torrenty

en: Seed completed torrents: until share ratio reaches [_] percent, or for [_] minutes, whichever comes first.
sk: Seedovať dokončené torenty:až kým zdieľací pomer dosiahne [_] percent, alebo po dobu [_] minút, čo nastane skôr.

en: Seed each completed torrent indefinitely (until the user cancels it)
sk: Seedovať každý dokončený torrent nekonečne dlho (až kým ho používateľ nezruší)

en: Seed indefinitely
sk: Seedovať donekonečna

en: Seed last completed torrent: until share ratio reaches [_] percent.
sk: Seedovať ostatný dokončený torrent: kým zdieľací pomer dosiahne [_] percent.

en: Seed the last torrent indefinitely (until the user cancels it)
sk: Seedovať posledný dokončený torrent nekonečne dlho (až kým ho používateľ nezruší)

en: Seeding
sk: Seedujem

en: Select a file
sk: vyber súbor

en: Select a folder
sk: vyber adresár

en: Share ratio: %0.02f%%
sk: Pomer zdieľania: %0.02f%%

en: Show file list
sk: Ukáž zoznam súborov

en: Show/Hide _finished torrents
sk: Ukáž/Skry _hotové torrenty

en: Size
sk: Veľkosť

en: Snubbed
sk: Potrestaný

en: Start seeding
sk: Začať seedovanie

en: Starting additional torrents manually:
sk: Štartovanie ďalších torrentov ručne:

en: Stop running torrent?
sk: Zastaviť torrent?

en: Temporarily stop all running torrents
sk: Dočasne zastav všetky bežiace torrenty

en: Textmode GUI initialization failed, cannot proceed.
sk: Spustenie textového módu GUI zlyhalo, nemožno pokračovať.

en: Thanks for donating! To donate again, select "Donate" from the "Help" menu.
sk: Ďakujem za príspevok! Ak chcete prispieť znovu, vyberte "Príspevok" z menu "Pomoc".

en: Thanks!
sk: Ďakujem!

en: There are %d finished torrents in the list.
sk: V zozname sa nachádza %d dokončených torrentov.

en: There are no finished torrents to remove.
sk: Nie sú tu žiadne dokončené torrenty na odstránenie.

en: There is one finished torrent in the list.
sk: V liste sa nachádza jeden dokončený torrent.

en: These errors occurred during execution:
sk: Tieto chyby sa vyskytli počas realizácie:

en: This .torrent file has been created with a broken tool and has incorrectly encoded filenames. Some or all of the filenames may appear different from what the creator of the .torrent file intended.
sk: Tento .torrent súbor bol vytvorený poškodeným nástrojom a nesprávne zakódoval mená súborov.Časť alebo všetky mená súborov sa možu líšiť od pôvodných názvov ktoré im dal tvorca .torrent súboru.

en: This is not a valid torrent file. (%s)
sk: Toto nie je platný torrent súbor. (%s)

en: This seems to be an old Python version which does not support detecting the filesystem encoding. Assuming 'ascii'.
sk: Toto sa zdá byť stará verzia Python ktorá nepodporuje detekciu zakódovaného súboru.Predpokladanie ´ascii´

en: This torrent (or one with the same contents) is already running.
sk: Tento torrent (alebo torrent s rovnakým obsahom) je už aktívny.

en: This torrent (or one with the same contents) is already waiting to run.
sk: Tento torrent (alebo torrent s rovnakým obsahom) už čaká vo fronte.

en: Torrent in unknown state %d
sk: Torrent v neznámom stave %d

en: Torrent name:
sk: Meno torrentu:

en: Torrents
sk: torrenty

en: Total size:
sk: Celková veľkosť:

en: Totals:
sk: Súhrn:

en: Unsupported UI state file version (from newer client version?)
sk: Nepodporovaná verzia stavového súboru UI (z novšieho klienta?)

en: Upload
sk: Odoslať

en: Upload rate
sk: Rýchlosť uploadu

en: Usage: %s [TORRENTFILE [TORRENTFILE ... ] ]
sk: využívanie: %s [TORRENTFILE[TORRENTFILE ... ]]

en: Use Twisted network libraries for network connections. 1 means use twisted, 0 means do not use twisted, -1 means autodetect, and prefer twisted
sk: Použi združené sieťové knižnice pre sieťové pripojenie. 1 znamená použiť združené knižnice, 0 znamená nepoužiť združené knižnice, -1 znamená autodetekovať, a uprednostniť združené knižnice

en: Use _DHT:
sk: Použi _DHT:

en: Use _tracker:
sk: Použi _tracker:

en: Value
sk: Hodnota

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: Visit help web page?
sk: Ísť na web stránku s pomocou?

en: WARNING: Changing these settings can
    prevent %s from functioning correctly.
sk: UPOZORNENIE: Zmena týchto nastavení môže
     zabrániť %s v správnom fungovaní

en: Waiting
sk: Čakám

en: Warning:
sk: Pozor:

en: Welcome to the new version of %s. Have you donated?
sk: Vitajte v novej verzii %s. Už ste prispeli?

en: You are about to start "%s". Do you want to stop the last running torrent as well?
sk: Idete spustiť "%s". Chcete taktiež zastaviť posledný aktívny torrent?

en: You are using %s, and the new version is %s.
sk: Používate verziu %s a nová verzia je %s.

en: You can always get the latest version from 
    %s
sk: Najnovšiu verziu získate vždy od
    %s

en: You cannot specify both --save_as and --save_in
sk: Nemôžete špecifikovať oboje --save_as a --save_in

en: You have uploaded %s to this torrent.
sk: Uploadli ste %s do tohoto torrentu.

en: You may still use "bittorrent-console" to download.
sk: Ešte stále možte použit "bittorrent-panel" na stiahnutie.

en: You may still use "btdownloadheadless.py" to download.
sk: Môžete stále využiť "btdownloadheadless.py" pre stiahnutie.

en: Your share ratio for this torrent is %d%%.
sk: Váš pomer zdieľania pre tento torrent je %d%%.

en: _Abort
sk: _Preruš

en: _About
sk: _O programe

en: _Asks each time
sk: _Vždy sa spýta

en: _Change location
sk: _Zmeň umiestnenie

en: _Donate
sk: _Prispejte

en: _File
sk: _Súbor

en: _File list
sk: _Zoznam súborov

en: _Finish
sk: _Hotovo

en: _Help
sk: _Pomoc

en: _Open directory
sk: _Otvor adresár

en: _Open torrent file
sk: _Otvor torrent súbor

en: _Peer list
sk: Zoznam _peerov

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Remind me later
sk: _Pripomeň mi neskôr

en: _Remove
sk: _Odstráň

en: _Resize window to fit
sk: _Prispôsob okno aby sedelo

en: _Seed indefinitely
sk: _Seedovať donekonečna

en: _Settings
sk: _Nastavenia

en: _View
sk: _Pohľad

en: address of HTTP proxy to use for tracker connections
sk: adresa HTTP proxy servera pre použitie na spojenie s trackerom

en: archive size:
sk: veľkosť archívu:

en: bad peer
sk: zlý peer

en: building
sk: vytvára sa

en: cannot restore state completely
sk: nepodarilo sa obnoviť stav úplne

en: character encoding used on the local filesystem. If left empty, autodetected. Autodetection doesn't work under python versions older than 2.3
sk: kódovanie znakov v lokálnom súborovom systéme. Pre autodetekciu ponechajte prázdne. Autodetekcia nefunguje so staršou verziou pythonu ako 2.3

en: close connections with RST and avoid the TCP TIME_WAIT state
sk: ukončiť spojenia s RST a zabrániť stavu TCP TIME_WAIT

en: comment:
sk: komentár:

en: default tracker name
sk: Zakladne meno trackera.

en: deprecated, do not use
sk: zastaralé, nepoužívajte

en: dest:
sk: cieľ:

en: directory name: %s
sk: meno adresára: %s

en: directory to look for .torrent files (semi-recursive)
sk: adresár kde hľadať .torrent súbory (polo-rekruzívne)

en: directory under which variable data such as fastresume information and GUI state is saved. Defaults to subdirectory 'data' of the bittorrent config directory.
sk: adresár, v ktorom sú uložené dáta s premennými ako napr. fastresume a GUI. Defaultne je to podadresár 'data' v bittorent config adresári.

en: display advanced user interface
sk: zobraziť rozhranie pre pokročilých užívateľov

en: dl speed:
sk: rýchlosť sťahovania:

en: do not connect to several peers that have the same IP address
sk: nepripájať sa na viac peerov s tou istou IP adresou

en: download complete!
sk: Stahovanie ukoncene!

en: download rate:
sk: rýchlosť sťahovania

en: download succeeded
sk: stahovanie sa podarilo

en: download to:
sk: stiahnuť do:

en: downloading %d pieces, have %d fragments, %d of %d pieces completed
sk: stahujete %d častí,máte %d fragmentov,%d z %d častí dokončených

en: drag into list to resume
sk: ťahajte do listu pre pokračovanie

en: drag into list to seed
sk: ťahajte do listu pre seedovanie

en: drag to reorder
sk: ťahajte pre premiestnenie

en: enable workaround for a bug in BSD libc that makes file reads very slow.
sk: povoliť obchádzanie chyby v BSD libc, ktorá veľmi spomaľuje čítanie súborov.

en: error(s):
sk: chyby:

en: error:
sk: chyba:

en: error:
sk: chyba

en: error: %s
    run with no args for parameter explanations
sk: chyba: %s
     spustiť bez argumentov pre parametrické vysvetlenie

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in
sk: mano súboru (pre jednosúborové torrenty) alebo meno adresára (pre skupinu torrentov) pre uloženie torrentu,pomocou prednastaveného mena torrentu. Pozri taktiež --save_in

en: file name (for single-file torrents) or directory name (for batch torrents) to save the torrent as, overriding the default name in the torrent. See also --save_in, if neither is specified the user will be asked for save location
sk: meno súboru (pre jednosúborové torrenty) alebo adresár (pre skupinu torrentov) do ktorého uložiť torrent ako, prednastavené meno torrentu.Pozri tiež--save_in, ak nie je uvedené ani jedno, spýtať sa používateľa na umiestnenie

en: file name: %s
sk: meno súboru: %s

en: file size:
sk: veľkosť súboru:

en: file size:
sk: veľkosť súboru:

en: file:
sk: súbor:

en: files:
sk: súbory:

en: finishing in %d:%02d:%02d
sk: konci za %d:%02d:%02d

en: how many bytes to query for per request.
sk: aký počet bajtov načítať počas jednej požiadavky.

en: how many bytes to write into network buffers at once.
sk: koľko bajtov zapisovať do sieťových bufferov naraz.

en: how often to rescan the torrent directory, in seconds
sk: ako často sa má skenovať priečinok s torrentmi, v sekundách.

en: if false then make a trackerless torrent, instead of announce URL, use reliable node in form of <ip>:<port> or an empty string to pull some nodes from your routing table
sk: ak spadne urobiť stopovací torrent,namiesto predpovedanej URL,použiť spolahlivý uzol v tvare <ip>:<port> alebo prázdny reťazec na načítanie uzlov z vašej smerovacej tabulky

en: if nonzero, set the TOS option for peer connections to this value
sk: ak je táto hodnota nenulová, nastaviť TOS pre spojenia s peermi na túto hodnotu

en: ip to bind to locally
sk: lokálna ip na ktorej počúvať

en: ip to report to the tracker (has no effect unless you are on the same local network as the tracker)
sk: ip, ktorá sa bude ohlasovať trackeru (nemá žiadny účinok, pokiaľ nie ste na rovnakej lokálnej sieti ako tracker)

en: local
sk: lokálny

en: local directory where the torrent contents will be saved. The file (single-file torrents) or directory (batch torrents) will be created under this directory using the default name specified in the .torrent file. See also --save_as.
sk: miestny adresár kde bude uložený obsah torrentu. Súbor (jednosúborové torrenty) alebo adresár (skupina torrentov) bude vytvoreny v tomto umiestnení použitím predvoleného mena napísaného v .torrent súbore. Pozri tiež -- save_as

en: local directory where the torrents will be saved, using a name determined by --saveas_style. If this is left empty each torrent will be saved under the directory of the corresponding .torrent file
sk: miestny adresár kde budú uložené torrenty, použitím mena zisteného v--saveas_style. Ak je ponechaný volný jednotlivý torrent bude uložený pod adresár príslušného .torrent súboru

en: log cleared
sk: obsah logu vyčistený

en: log saved
sk: log uložený

en: maximum kB/s to upload at, 0 means no limit
sk: maximálna rýchlosť uploadu, 0 - bez limitu

en: maximum length prefix encoding you'll accept over the wire - larger values get the connection dropped.
sk: maximálna dĺžka prefixového kódovania, ktorú akceptujete - vyššie hodnoty vyústia do prerušenia spojenia.

en: maximum length slice to send to peers, close connection if a larger request is received
sk: maximálna dĺžka kúsku, ktorý pošleme peerovi; ukončíme spojenie, ak príde požiadavka na väčší

en: maximum number of connections to allow, after this new incoming connections will be immediately closed
sk: maximálny počet spojení, po dosiahnutí tohoto čísla budú všetky nové prichádzajúce spojenia zatvárané

en: maximum port to listen on
sk: maximálny port na ktorom počúvať

en: maximum time interval over which to estimate the current seed rate
sk: maximálny časový interval, na ktorom odhadujeme seedovací pomer

en: maximum time interval over which to estimate the current upload and download rates
sk: maximálny časový interval, na ktorom odhadujeme rýchlosti uploadu a downloadu

en: maximum time to wait between retrying announces if they keep failing
sk: maximálny čas čakania medzi skúšaním ohlasovaní ak zlyhávaju

en: metainfo file: %s
sk: metainfo súbor: %s

en: minimum number of peers to not do rerequesting
sk: minimálny počet peerov, kedy nežiadať o ďalších

en: minimum port to listen on, counts up if unavailable
sk: minimálny port na ktorom počúvat, zvyšuje sa ak je nedostupný

en: minutes to wait between requesting more peers
sk: minút čakať medzi vyžiadaním viac peerov

en: no torrents
sk: žiadne torrenty

en: number of downloads at which to switch from random to rarest first
sk: počet downloadov pri ktorých zmeniť metódu z "random" (náhodný) na "rarest first" (najvzácnejší prvý)

en: number of peers at which to stop initiating new connections
sk: počet peerov pri ktorom už nežiadať o nové spojenia

en: number of seconds to pause between sending keepalives
sk: počet sekúnd medzi posielaním keepalive paketov

en: old announce for %s: %s
sk: staré oznámenia pre %s:%s

en: optional human-readable comment to put in .torrent
sk: voliteľná možnosť vložiť čitateľnú poznámku v .torrent súbore

en: optional target file for the torrent
sk: voliteľný cieľový súbor pre torrent

en: peer status:
sk: stav zdielania:

en: percent done:
sk: percentuálne dokončené

en: progress:
sk: priebeh:

en: refuse further connections from addresses with broken or intentionally hostile peers that send incorrect data
sk: odmietnuť ďalšie spojenia od adries s pokazenými alebo zámerne nepriateľskými peermi, ktorí posielajú nesprávne dáta

en: remote
sk: vzdialený

en: right-click for menu
sk: kliknite pravým tlačidlom pre menu

en: saving:
sk: ukladám:

en: seconds between updates of displayed information
sk: sekúnd medzi obnovovanim zobrazovaných informácií

en: seconds to wait between checking if any connections have timed out
sk: počet sekúnd medzi kontrolami, či niektorým spojeniam nevypršal časový limit

en: seconds to wait between closing sockets which nothing has been received on
sk: počet sekúnd do zatvorenia socketov z ktorých neprišli žiadne dáta

en: seconds to wait for data to come in over a connection before assuming it's semi-permanently choked
sk: sekúnd čakať na dáta, ktoré pridu cez spojenie, pred usúdením, že je semi-permanentne priškrtená

en: seed status:
sk: stav rýchlosti:

en: seeds:
sk: pôvod:

en: share rating:
sk: odhad zdielania:

en: sharing:
sk: zdielanie:

en: shutting down
sk: vypínam

en: size:
sk: veľkosť:

en: specifies how the app should behave when the user manually tries to start another torrent: "replace" means always replace the running torrent with the new one, "add" means always add the running torrent in parallel, and "ask" means ask the user each time.
sk: špecifikuje ako sa ma aplikácia chovať ked sa používateľ snaží spustiť nový torrent: "nahraď" znamená vždy nahradiť bežiaci torrent novým, "pridať" znamená že sa pridá k už spusteným torrentom pararelne a "spýtať sa" znamená že sa program vždy spýta čo má robiť.

en: start downloader in paused state
sk: štartovať downloader v pozastavenom stave

en: starting at port:
sk: začínajúc portom:

en: status:
sk: stav:

en: the maximum number of files in a multifile torrent to keep open at a time, 0 means no limit. Used to avoid running out of file descriptors.
sk: maximálny počet súborov otvorených vo viacsúborových torrentoch, 0 - bez limitu. Používa sa k predídeniu nedostatku súborových deskriptorov.

en: the maximum number of minutes to seed a completed torrent before stopping seeding
sk: najväčší počet minút seedovania dokončeného torrentu pred zastavením seedovania

en: the maximum number of uploads to allow at once. -1 means a (hopefully) reasonable number based on --max_upload_rate. The automatic values are only sensible when running one torrent at a time.
sk: Maximum súčastne bežiacich uploadov. -1 znamená (dúfajme) primeraný počet uploadov založený na --max_upload_rate.Automatické hodnoty sú účinné len vtedy keď máte spustený iba jeden torrent.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding the last torrent. 0 means no limit.
sk: minimálny pomer upload/download, v %, ktorý treba dosiahnuť na zastavenie seedovania posledného torrentu. 0 - bez limitu.

en: the minimum upload/download ratio, in percent, to achieve before stopping seeding. 0 means no limit.
sk: minimálny pomer upload/download, v %, ktorý treba dosiahnuť na zastavenie seedovania. 0 - bez limitu.

en: the number of uploads to fill out to with extra optimistic unchokes
sk: počet uploadov pre naplnenie extra optimistickými unchoke-mi

en: time left:
sk: ostávajúci čas:

en: torrent will not be restarted correctly on client restart
sk: torrent nebude reštartovaný korektne pri reštarte klienta

en: ul speed:
sk: rýchlosť odosielania:

en: upload rate:
sk: rýchlosť odosielania:

en: whether or not to ask for a location to save downloaded files in
sk: pýtať sa alebo nepýtať na umiestnenie stiahnutých súborov

en: whether to check hashes on disk
sk: či kontrolovať kontrolné súčty na disku

en: whether to display diagnostic info to stdout
sk: zobrazovať kontrolné informácie do stdout

en: whether to display the full path or the torrent contents for each torrent
sk: Zobrazovať plnú cestu alebo obsah torrentu pre každý torrent.

en: world-visible port number if it's different from the one the client listens on locally
sk: port viditeľný z internetu, ak sa odlišuje od toho, na ktorom klient počúva lokálne

en: you must specify a .torrent file
sk: musíte určiť .torrent súbor
